
Про важливість ініціативи взаємного припинення обстрілів енергетичної інфраструктури
Нещодавно Франція та Велика Британія висунули план, зокрема, щодо взаємного місячного припинення обстрілів енергетичної інфраструктури
Ініціатива має бути за Україною, оскільки, якщо вона першою оголосить про припинення обстрілів енергетичної інфраструктури, розташованої на території РФ, це надасть їй такі переваги:
- Україна перехопить ініціативу в питанні досягнення миру й зруйнує фейкові аргументи Білого дому та Кремля що вона нібито не хоче миру.
- Росія потрапить у пастку, оскільки якщо вона продовжуватиме обстріли енергетики та цивільних об’єктів, то план із примушування України разом з адміністрацією президента США Д. Трампа до варіанту так званого Стамбульського миру буде вже неробочим.
Читайте також: Ніякі угоди з Трампом нам не потрібні
- У Білого дому вже не буде аргументів не надавати Україні озброєння та розвідувальну інформацію.
- Баланс взаємних атак на енергетичну інфраструктуру дотепер не є на користь України, оскільки на сьогодні об’єктивно РФ має набагато потужніші ракетно-космічні війська та незрівнянно більшу кількість об’єктів енергетики на своїй території. Негативний баланс для України ще значно погіршився після зупинення військової допомоги з боку США.
- У разі, якщо РФ не підтримає українську ініціативу, вона зажене себе в дипломатичний кут, а Україна нічого не втратить, оскільки буде здатна за час паузи накопичити більше далекобійних засобів і краще підготуватися до їх застосування.
Про автора. Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.



- Актуальне
- Важливе







