Рада ухвалила закон щодо відбору суддів КСУ, який є вимогою для членства України в ЄС

Верховна Рада ухвалила закон про уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України

Про це народний депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі.

"Парламент схвалив у другому читанні №9322 – уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України", – написав Железняк.

За законопроєкт проголосували 293 народні депутати.

За словами Железняка, ухваливши відповідне рішення, Рада виконала першу рекомендацію Європейської Комісії для членства України в ЄС.

До закону додали норму, що посилює роль міжнародних експертів у відборі кандидатів.

Тепер, якщо у зв'язку з однаковою кількістю голосів "за" та "проти" Дорадча група експертів не може ухвалити рішення, проводиться повторне голосування.

«У разі однакової кількості голосів "за" і "проти" під час такого повторного голосування голоси трьох членів Дорадчої групи експертів, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними організаціями чи Європейською комісією, є вирішальними»», - написав Железняк.

Що відомо про вступ України до ЄС

28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою.

23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.

У травні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має бути готовою до вступу в Європейський Союз через два роки – країна розраховує отримати політичне рішення про початок перемовин щодо вступу вже цього року.

За даними джерел Еспресо, у Європарламенті припускають імовірність початку переговорів про вступ України до ЄС восени цього року.

Нині Україна має виконати сім вимог Єврокомісії, поставлених у червні 2022 року, необхідних для збереження статусу кандидата:

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук також зазначив, що Україна налаштована вступити до Євросоюзу раніше, ніж до НАТО, і перемовини щодо членства планує розпочати до кінця поточного року.

19 червня за даними іноЗМІ стало відомо, що Україна, за оцінкою Європейської комісії, виконала дві з семи умов для початку переговорів про членство в Європейському Союзі, водночас у Брюсселі відзначають прогрес, досягнутий попри повномасштабну війну РФ.

Президент України Володимир Зеленський під час виступу в парламенті з нагоди Дня Конституції запропонував на обговорення п'ять пунктів Української доктрини.