Шойгу наказав усім "добровольчими формуванням" підписати контракти з міноборони РФ. Пригожин не погоджується

Сергій Шойгу підписав указ, згідно з яким усі "добровольчі формування" мають підписати контракт з міноборони РФ - одним з таких формувань може бути ПВК Вагнера. Пригожин заперечує

Про це пишуть російські ЗМІ.

Контракти мають бути підписані до 1 липня 2023 року. Міноборони заявляє, що контракти нададуть формуванням "необхідний правовий статус, створять єдині підходи до організації всебічного забезпечення та виконання ними завдань".

Російські ЗМІ відзначають, що у пресрелізі не уточнюється, які угруповання підходять під визначення "добровольчих формувань", проте Міноборони у своїх офіційних заявах таким терміном називає ПВК Вагнера.

Засновник приватної військової компанії Вагнера Євген Пригожин не погоджується.

"Ті накази та укази, які формує Шойгу, вони поширюються на співробітників міністерства оборони та військовослужбовців. ПВК Вагнера не підписуватиме жодних контрактів із Шойгу. ПВК Вагнера органічно вбудована у загальну систему. На жаль, такою ефективністю більшість військових частин не має і саме через те, що Шойгу не може нормально управляти військовими формуваннями. Тому те, що він напише укази чи накази, це поширюється виключно на міністерство оборони та тих, хто перебуває в рамках міністерства оборони",  – заявив Пригожин.

Повідомляється, після цього наказу вагнерівцям можуть перестати давати озброєння та боєприпаси: "Розберемося, як то кажуть, коли грім гримне, здадуться та принесуть озброєння, боєприпаси з проханням "допоможіть".

Пригожин заявив, що ПВК повністю підпорядковується інтересам РФ та верховному головнокомандувачу. На території, згідно з розпорядженнями Герасимова та Шойгу, вагнерівці узгоджують усі свої дії.

"А оскільки Суровікін розумний, грамотний та досвідчений полководець, то завдання, які ПВК Вагнера розробляла разом із Суровікіним та виконувала за його дорученням, вони показали високий рівень ефективності та успіх", - додав засновник приватної військової компанії.