
"Найкраще, як не дивно, військовим": клінічний психолог Духлій розповів про психологічний стан українців на четвертий рік повномасштабного вторгнення
Ветеран ЗСУ, клінічний психолог і тренер груп підтримки для ветеранів на youtube-каналі "Межа" Пилип Духлій розповів про результати дослідження психологічного стану українців на четвертому році великої війни
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Практично всі категорії населення знаходяться на рівні нижче хворобливого. Тобто в середньому нам всім дуже погано. Найкраще, як не дивно, військовим, це пояснюється тим, що на фронті в екстремальних умовах діють певні захисні механізми і психіка відкладає проживання тих складних емоцій, які є, травматичних подій на потім. Тому ПТСР розвивається, наприклад, через шість місяців після травматичних подій. Тобто психіка починає допроживати те, що вона відклала на фронті. Тому військовим краще, але це оманливо", - розповів він.
Водночас Пилип Духлій зауважив, що найважчий психологічний стан у цивільних чоловіків. Особливо він погіршився після прийняття змін до закону про мобілізацію.
"А найгірше цивільним чоловікам. І ця тенденція почалась, коли прийняті були зміни в законодавство по мобілізації. І з тих пір цивільні чоловіки, їхній психологічний стан почав знижуватись. Більш-менш на стабільно поганому рівні цивільні жінки, і почав покращуватись стан тих українців, які виїхали за кордон. Це пов'язується з тим, що вони почали адаптуватися. Тим, кому було зовсім погано, вони виїхали й повернулися назад. А хто більш-менш влаштувався, то їхній стан почав покращуватись", - додав психолог.
Участь в опитуванні взяли близько 3 тисяч респондентів.
- 18 березня повідомлялось, що Росія розширює кількість підрозділів спеціальних інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) у складі своїх збройних сил.
- Актуальне
- Важливе













