
Працевлаштування ветеранів з інвалідністю: програму компенсацій було розширено
Держава з 18 березня розширила програму виплат для роботодавців, які наймають на роботу ветеранів та ветеранок з інвалідністю
У березні стало відомо, що Кабмін розширив програму компенсації для облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, про це розповіли у пресслужбі Мінекономіки. Так, нині ФОПи та самозайняті громадяни з інвалідністю можуть оформити державну компенсацію на облаштування власного робочого місця.
Ба більше, тепер роботодавці зможуть отримувати компенсацію за адаптацію робочого простору для ветерана, який має інвалідність, але повертається до своїх трудових обов’язків. Раніше така допомога надавалася лише у разі "нового" працевлаштування, а повернення працівника на колишню посаду не передбачало жодних виплат. Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла:
Ми розширили доступ до програми й тепер отримати компенсацію за обладнання свого робочого місця спеціальними меблями, пристроями, придбання допоміжного устаткування, наприклад, підйомника чи пандуса, зможуть люди з інвалідністю, які є самозайнятими або ФОПами, чи люди, які планують відкрити свій бізнес.
Хоча багато роботодавців готові приймати на роботу ветеранів, деяких лякає необхідність створення спеціальних умов для працевлаштування захисників з інвалідністю. Тому ця програма дуже важлива, адже допоможе розв'язати проблему за рахунок фінансування створення інклюзивного робочого простору.
Яка сума компенсацій?
Ця ініціатива спрямована на створення комфортних умов праці та розширення можливостей для працевлаштування ветеранів із інвалідністю. Нині сума компенсацій для облаштування інклюзивного простору залежить від групи інвалідності людини та становить:
- не більше 120 тис. гривень – на створення комфортного робочого простору для людей із інвалідністю 1 групи;
- не більше 80 тис. гривень – на створення комфортного робочого простору для людей із інвалідністю 2 групи.
Робоча нарада, Фото: capstonepeople.com
Як можна подати заяву на отримання компенсації?
Існує два основні шляхи як можна оформити дану послугу та отримати компенсацію:
- онлайн - за допомогою порталу "Дія";
- офлайн - через центри зайнятості за місцем ведення діяльності.
Якщо роботодавцю, ФОП або самозайнятому громадянину більш зручно подати заявку онлайн, тоді необхідно виконати таку послідовність дій:
- увійти в систему на порталі "Дія", використовуючи електронний підпис;
- заповнити форму заявки, зазначивши дані про працівника з інвалідністю, та специфіку облаштованого для нього робочого місця;
- додати підтверджуючі документи, включно з офіційним оформленням працевлаштування, чеками або договорами на купівлю спеціалізованого обладнання, а також документом, що підтверджує статус інвалідності;
- додати IBAN рахунку, на який мають бути зараховані кошти;
- завірити заяву електронним підписом.
Процес розгляду заявки може тривати протягом десяти робочих днів. Якщо рішення щодо надання коштів буде схвалено, тоді компенсація буде виплачена протягом п'яти днів.
- Актуальне
- Важливе















