
Радянський Союз цілеспрямовано знищував в Україні поховання воїнів УНР і встановлював безликі пам'ятники "невідомому солдату", - журналістка Дарка Гірна
Роки радянської окупації досі впливають на культуру військових поховань, пам'ять про війну, побудову кладовищ і пам'ятників полеглим воїнам
Таку думку журналістка, авторка YouTube каналу "Обличчя Незалежності" Дарка Гірна висловила в розмові з ведучим Еспресо Андрієм Сайчуком.
"За межами західних регіонів немає кладовищ Української Народної Республіки, військових, якщо ми звернемо увагу. Вони всі були знищені. Один у Боярці на Київщині відновлений вже фондом "Героїка" не так давно. І це дуже-дуже яскрава деталь, що така велика історія, основні бої УНР відбувалися: Південь, Схід і Центр, у нас немає мілітарних маркерів просто, вони знищені", - зазначила вона.
За словами Гірної, пам'ять про загиблих українських героїв ретельно винищувалася СРСР в безпосередньому значенні, матеріально, адже "російська мілітарна пропагандистська машина працює дуже в нищівний спосіб, в першу чергу для мізків, власне, щоб нівелювати знання, стерти історичну пам'ять про наше минуле".
Натомість формувався культ монументального "побєдобєсія", який почав формуватися за Брежнєва.
"Так, фактично в нас у кожному селі є цей пам'ятник невідомому солдату, і проблема в тому, що це не про історію, де в центрі людина і її подвиг, це якась така безлика дуже монолітна тема, де держава вища над індивідом", - наголосила дослідниця.
Як звернула увагу Гірна, такі пам'ятники "дуже часто робилися з найдешевших матеріалів, з бетону, фарбувались під бронзу" й досі стоять у багатьох куточках України.
- 2023 року в Онтаріо (Канада) на 97-му році життя померла Ярослава Плав'юк, дружина останнього президента УНР в екзилі Миколи Плав'юка.
- Актуальне
- Важливе















