
В Україні розширюють мережу реабілітаційних центрів для постраждалих від війни
Ощадбанк та Visa відкривають реабілітаційні модулі, доступні для всіх, хто потребує комплексної фізичної та психологічної підтримки
Про це йдеться у сюжеті Еспресо.
Один із них працює у Кропивницькому. Модуль площею 72 кв. м є повністю безбар’єрний і оснащений сучасним обладнанням. Його фахівці надають комплексні послуги:
- фізичну терапію;
- допомогу в постановці ходи на протезах і супровід протезування;
- ерготерапію;
- відновлення мовлення;
- соціальну інтеграцію;
- психологічну підтримку.
За даними Міністерства у справах ветеранів, в Україні вже понад 1,2 млн ветеранів, і ця цифра продовжує зростати. Щоб забезпечити їм доступ до якісної реабілітації ближче до дому, Ощадбанк і Visa реалізують ініціативу зі створення мобільних реабілітаційних модулів у невеликих містах. Ці центри оснащені всім необхідним для фізичного та психологічного відновлення, що дозволяє зменшити навантаження на великі медичні заклади та наблизити реабілітаційні послуги до людей.
"Цей проєкт є важливим кроком у забезпеченні доступної та якісної реабілітації. Ми раді бути його частиною, адже він створює умови для відновлення всіх, хто цього потребує. Попри компактний розмір – 72 квадратні метри – модуль оснащений усім необхідним для комплексної підтримки", – зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
Він нагадав, що в межах програми "Моя безбар'єрність" банк реалізує багато ініціатив для підтримки ветеранів, а також людей з інвалідністю.
Головна лікарка Кропивницької міської лікарні швидкої медичної допомоги Людмила Романів переконана, що залучення всіх зацікавлених сторін допоможе забезпечити підтримку якомога більшій кількості людей, які потребують реабілітації, і водночас розвантажити лікарні від напливу пацієнтів.
"Є люди, які не потребують стаціонарної реабілітації – вони можуть просто приходити й продовжувати лікування амбулаторно. Цим займаються лікарі, адже у нас підписаний пакет на амбулаторну реабілітацію. Це дуже зручно, оскільки людина може залишатися вдома та приїжджати на реабілітацію", – зазначила Людмила Романів.
Модуль у Кропивницькому складається з трьох кімнат, де працюють лікарі-реабілітологи, фізіотерапевти, психологи, логопеди та кейс-менеджер. В одній із кімнат встановлені тренажери для фізичної реабілітації.
Одночасно на тренажерах можуть займатися до трьох людей. Це дозволяє надавати допомогу всім, хто потребує реабілітації.
"Це і фізична реабілітація, і ерготерапія – якщо потрібно працювати з верхніми кінцівками як у військових, так і у цивільних. Тут також можна отримати масаж і психологічну допомогу", – розповіла журналістам клінічна психологиня Світлана Крикун.
Подібні модулі для реабілітації також працює у Хотині, Василькові та Овручі. При цьому географію центрів обіцяють розширювати й надалі.
Проєкт реалізується благодійним фондом "Майнді" у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, громадського об’єднання "Безбар’єрність" у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" – ініціативи першої леді Олени Зеленської. А також з учасниками спільноти "Бізнес без бар’єрів" – Visa та Ощадбанком.
- Актуальне
- Важливе












