
"Безпека коштує грошей": генерал Брігер закликав ЄС готуватися до можливого наступу РФ на Європу
Голова Військового комітету Європейського Союзу, генерал Роберт Брігер, закликав країни-члени ЄС кардинально переглянути свою оборонну політику та готуватися до можливого наступу Росії на Європу
Про це він заявив в інтерв'ю ZDF.
За його словами, безпека континенту вимагає значних інвестицій, тісної співпраці та глибокого соціального переосмислення.
Генерал Брігер наголосив, що наразі Росія є найбільшою звичайною загрозою для Європи. Він також зазначив, що Москва становить значну небезпеку і в так званій "гібридній зоні". У зв’язку з цим, Європа повинна значно посилити свою стійкість.
"Це також охоплює більше залучення населення і підвищення обізнаності про те, що безпека коштує грошей. Ми повинні адаптуватися до нової реальності, - зауважив військовий. - Ми не очікуємо негайного наступу звичайних озброєнь на європейську державу-члена. Однак ті частини країн Балтії, які безпосередньо межують з Росією, можуть опинитися під загрозою. Саме тому необхідна більша співпраця у сфері безпеки, оборони і політики озброєнь"
Читайте також: Трамп приватно сказав лідерам ЄС, що Путін не готовий закінчити війну, бо думає, нібито перемагає, - WSJ
Попри важливість військової підтримки з боку США, Брігер зазначив, що Європа має дедалі більше брати на себе відповідальність за власну безпеку, що, на переконання Брігера, вимагає не лише фінансових вливань, а й глибокого соціального переосмислення, враховуючи загрози від зброї далекого радіусу дії та гібридної війни.
Він підкреслив, що напад Росії на Україну став "тривожним дзвінком". Хоча стратегічна орієнтація США на Індо-Тихоокеанський регіон була відома вже давно, Європа відчула наслідки.
"Зараз ми витрачаємо в середньому 1,9% європейського валового внутрішнього продукту на оборону", - зазначив генерал, додавши, що порівняно з попередніми роками це "значне збільшення, тому не можна сказати, що нічого не відбувається".
Проте він наголосив, що "завжди можна було б зробити більше". Мета полягає як у підтримці України в її самообороні, так і в поліпшенні власних оборонних можливостей ЄС у довгостроковій перспективі, як частини сильнішого європейського стовпа НАТО.
- Раніше цього тижня країни Європейського Союзу 21 травня дійшли згоди щодо заснування оборонного фонду Security Action for Europe (SAFE) на суму 150 мільярдів євро+.



- Актуальне
- Важливе











