Близько 12:00 стало відомо, що США і Україна завершили другий раунд перемовин. Про це Суспільному повідомило джерело в переговорній делегації.

Про це повідомляють міністр оборони України Рустем Умєров, та пресслужба Білого дому.
За результатами перемовин, сторони домовилися забезпечити безпечне судноплавство, припинити використання сили та запобігти використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.
Водночас українська сторона наголосила: переміщення Росією своїх військових суден за межі Східної частини Чорного моря вважатиметься порушенням цієї домовленості та розглядатиметься як загроза національній безпеці України. У такому випадку Київ матиме повне право реалізовувати право на самозахист.
Також Київ і Вашингтон домовилися розробити заходи щодо виконання домовленості президентів США й України про повну заборону ударів по українській та російській енергоінфраструктурі.
"Всі сторони вітають залучення третіх країн з метою забезпечити підтримку впровадження енергетичної та морської домовленостей", - акцентував Умєров.
Сполучені Штати також підтвердили свою відданість допомозі стосовно обміну полоненими, звільнення цивільних й повернення насильно вивезених українських дітей.
Президент Володимир Зеленський розповів: за результатами перемовин сторони домовилися про те, що може бути тиша на морі і вільне судноплавство.
"Ми вдячні американській стороні за цей результат і важливо, що ми проговорили окремо з американською стороною щодо інфраструктури, ми цьому виділили багато часу. Якщо це тиша на морі і вільне судноплавство ми говоримо і про інфраструктуру", - сказав він, цитує РБК-Україна.
Також український лідер прокоментував ймовірність, коли українсько-американські домовленості в Ер-Ріяді 25 березня можуть набрати чинності.
"Міністр оборони (Рустем Умєров, - ред.) запитав американську сторону, коли це може вступити в дію, і вони вважають, що після того, як американська сторона офіційно виходить зі стейтментом - може бути початок імплементованих у цьому документі рішень", - сказав Зеленський.
У пресрелізі Білого дому йдеться, що Вашингтон допоможе Росії відновити доступ до світового ринку експорту сільськогосподарської продукції та добрив, знизити витрати на морське страхування та розширити доступ до портів і платіжних систем для таких операцій.
Водночас у Кремлі підтвердили погодження забезпечення безпечного судноплавства в Чорному морі та американську допомогу у відновленні для РФ доступу до ринку експорту вищезазначеної продукції. Однак Москва наголошує: ці пункти наберуть чинності після зняття санкцій з Російського сільськогосподарського банку (РСХБ) та інших банків, що забезпечують торгівлю в агропромисловому комплексі. Водночас задіяні в сільгоспекспорті російські банки, зокрема й РСХБ, мають бути знову підключені до SWIFT.
Також там стверджують: російська та американська делегації домовилися розробити заходи з реалізації домовленостей президентів двох країн про припинення ударів по енергоструктурі РФ і України на 30 діб, починаючи з 18 березня з можливістю продовжити це або ж вийти з домовленості.
У Кремлі додали: зернова угода не набуде чинності без зняття обмежень на постачання в РФ сільгосптехніки.
Читайте також: Наливайченко пояснив, чому саме Саудівську Аравію вибрано для перемовин США з РФ
Раніше про перемовини делегацій України та США інформували джерела "Суспільного" та AFP.
"В Ер-Ріяді проходить нова зустріч української та американської команд щодо перемир'я між Києвом і Москвою", - йдеться у дописі.
Близько 12:00 стало відомо, що США і Україна завершили другий раунд перемовин. Про це Суспільному повідомило джерело в переговорній делегації.
20 березня помічник російського диктатора Юрій Ушаков повідомив, що переговори між делегаціями Росії та США відбудуться в Ер-Ріяді в понеділок, 24 березня.
Спецпредставник Кіт Келлог заявив, що Штати планують провести окремі зустрічі з українськими та російськими представниками в Саудівській Аравії, намагаючись організувати непрямі перемовини.
21 березня речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заявив, що українська делегація зустрічатиметься з американською в Саудівській Аравії, відкинувши можливість перемовин із росіянами.
23 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч української та американської делегацій. Зокрема, сторони обговорили безпеку об’єктів енергетики та інфраструктури.
Уже наступного дня там відбулася зустріч делегацій США та Росії. Метою переговорів було досягнення морського перемир'я в Чорному морі. Водночас на зустрічі йшлося про можливі лінії розмежування в Україні.