Ексклюзив

ЄС має три стратегічні напрями енергоспівпраці і не повернеться до російських енергоносіїв, — журналіст-міжнародник Хотин

12 березня, 2026 четвер
10:10

Є дискусія про те, що є три стратегічні напрямки розвитку енергетичної співпраці Європейського Союзу

Зміст

Про це розповів редактор Радіо Свобода, журналіст-міжнародник Ростислав Хотин у спільному проєкті Еспресо і Slawa.tv "Український фокус. Ранок".

"Є дискусія про те, що є три стратегічні напрямки, так би мовити, розвитку енергетичної співпраці Європейського Союзу. Перший - на тлі відмови від російських енергоносіїв плавного до кінця 27-го року. Перший - це все ж таки зелена енергетика, відновлювальна енергетика, тобто вітряні вітрові електростанції, ті, що працюють на приливах, відливах морських, інші види електростанцій. От оцей перший момент. Зелена енергетика, Європейський Союз в цьому дуже наполегливий, не дивлячись на те, що зараз це вже на тлі адміністрації Дональда Трампа вже не модно, зелена енергетика не модна, як каже Дональд Трамп "Drill, baby, drill", тобто сверли, сверли, от і ніяких відновлених енергетик зелених. Тобто Європейський Союз все ж таки відданий альтернативній енергетиці", - розповів він.

Ростислав Хотин зазначив, що другим напрямком є альтернативні джерела традиційний енергоносіїв. 

"Другий момент - це все ж таки альтернативні джерела енергоносіїв традиційних: нафти і газу, зокрема Америка. Європейський Союз готовий імпортувати ще більше і США також в цьому зацікавлені, більше скрапленого газу з Америки, більше нафти з Америки. Жарти жартами, але Сполучені Штати зараз один з найбільших видобувачів нафти і газу в світі, але про це мало якось мало говорять. Всі говорять про Саудівську Аравію, Катар чи Росію, чи Венесуела, але насправді США - один з лідерів по видобутку нафти і газу. От так якщо, в принципі, альтернативні джерела американські, зокрема, Близький Схід також, якщо війна в Ірані завершиться, вона ж ясно, що має не тривати аж так довго, що завершиться. Тобто Європейський Союз готовий імпортувати звідти, Північна Африка: Алжир, Лівія також, тобто оці альтернативні джерела енергопостачання традиційного", - зазначив він. 

Третій напрямок - атомна енергетика.

"Я думаю, що буде певний спостерігатися третій напрямок - це ренесанс ядерної енергетики в Європі, зокрема в Німеччині, яка зараз уже розуміє, що не дивлячись на той тиск партії Зелених, який споконвіку був як умова до вступу до урядових коаліцій. Головне, зелена енергетика, альтернативна енергетика, нові джерела, не російські джерела, традиційних нафти і газу, і також ренесанс ядерної енергетики. Але, якщо Росія колись завершить війну в Україні і там буде трансформація в Росії, Росія стане в лапках хоча б більш-менш нормальною, договороспроможною, то тоді можуть відновитися колись, я розумію, що трубопроводний газ і трубопроводна нафта, вони ж якось залишаються, то, в принципі, Євросоюз міг би колись імпортувати знову енергоносії від нормальної, звільненої Росії, але це перспектива дуже-дуже далека. Зараз стратегія взята на те, що покарати Росію за війну в Україні, відмовитись повністю від російської нафти, як трубопроводу, так і танкерної, повністю відмовитись від російського газу до кінця 27-го року, як трубопровідного, так і скрапленого газу. Так що отака от стратегія Європейського Союзу, Європейського континенту", - розповів Ростислав Хотин. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+15.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
08:08
Китай та США
США додали Alibaba та ще 2 компанії до переліку тих, хто підтримує китайську армію
08:06
Дональд Трамп
Трамп заявив, що скоро оголосить про "повну перемогу" над Іраном
08:01
OPINION
Чотири сценарії на столі у Путіна
07:45
Зеленський під час візиту до Швеції
Зеленський запропонував використати гроші Абрамовича від продажу "Челсі" на посилення української ППО
07:44
ветеран
Право на працю після фронту: чому законів недостатньо, щоб подолати прірву в професійній адаптації ветеранів
07:27
РФ атакувала Харків та область, у Чугуєві є троє загиблих і поранені
2026, понедiлок
8 червня
23:06
Володимир Зеленський
"Дуже позитивна розмова": Зеленський поспілкувався з Віткоффом та Кушнером в аеропорту Кишинева
22:58
Німеччина та Франція відмовилися від проєкту європейського винищувача
22:58
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Пам’ятник Булгакову був частиною політики "руского міра" в Україні, — Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Крістіан Еріксен
Футболіст збірної Данії Еріксен зробив першу заяву після того, як знепритомнів під час матчу з Україною
22:39
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Данилюк-Ярмолаєва: Таємний візит Абрамовича до Києва плодить конспірологію
22:19
У Дніпрі на подвір'ї приватного будинку вибухнув боєприпас: загинуло двоє чоловіків
22:15
Оновлено
на фото Тарас Качка
Качка вважає, що Україна перебуває на фінальному етапі реформ у верховенстві права
22:11
Ексклюзив
Вадим Денисенко
Це голоси не стільки за Пашиняна, скільки проти Росії, - Денисенко про вибори у Вірменії
22:06
Interflex
Вишкіл пройшли 63 тис. українських військових: програма Interflex вступає у новий етап
22:01
Іран
Ми не маємо довіри до протилежної сторони. Головний переговорник Ірану виступив із жорсткою заявою
21:26
штучний інтелект
Британія виділила $1,5 млрд на національний суперкомп'ютер, мікрочіпи та ШІ
21:10
Польща Україна
Поляки розпочали збір підписів проти позбавлення Зеленського Ордена Білого Орла
21:01
Ексклюзив
Агія Загребельська
Потрібно ставитися реалістично: Загребельська про заяви Рубіо щодо припинення послаблення санкцій США проти російської нафти
20:59
Олександр Тингаєв
У віці 46 років помер спортивний коментатор Олександр Тингаєв
20:49
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для російських ракет
20:41
Володимир Зеленський та Чарльз III (праворуч)
Зеленський зустрівся з королем Чарльзом III у Віндзорському палаці
20:25
Україна ЄС
Через невиконані реформи Україна може втратити 300 мільйонів євро від ЄС
20:04
Оновлено
Водію за смертельну ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід. Деталі суду
20:01
OPINION
Дискусія про лідерів. Хто ж з них контроверсійніший?
20:00
Кароль Навроцький
Навроцький ухвалить рішення про орден для Зеленського у відповідний час, — речник президента Польщі
18:57
Іван Гаврилюк
Генерал Гаврилюк заявив, що звільнився з Міноборони через публічні звинувачення з боку Умєрова
18:55
Ексклюзив
Трамп у Давосі
Трамп застряг в Ірані і нічого нікому не довів, - директор Центру міжнародних досліджень Дубовик
18:54
застосунок Дія
Шахрайська "Дія". Сервіс повідомляє про нову схему ошуканства
18:23
Герхард Шредер
"Бере гроші від Путіна": Сікорський нагадав, що ексканцлер ФРН Шредер також є кавалером ордена Білого Орла
18:20
Ексклюзив
Агія Загребельська
Один із найслабших, а не найсильніших: експертка Загребельська про 21-й пакет санкцій ЄС проти РФ
18:16
Марта Кос єврокомісарка з питань розширення ЄС
Єврокомісарка Марта Кос підтвердила відкриття переговорів про вступ України до ЄС 15 червня
17:57
ДТП у Києві
В Україні посилять відповідальність за перевищення швидкості та систематичні порушення ПДР
17:57
Edi Rama
"Фламінгова революція": в Албанії тривають протести проти проєктів родини Трампа та влади прем'єра Рами
17:41
Польща солідарна з Україною
Україна-Польща. Москва зосередилася насамперед на спробах підірвати "спільний фронт безпеки"
17:32
Запоріжжя, наслідки атаки РФ 08.06.2026
РФ атакувала Україну БПЛА та авіабомбами: у Запоріжжі двоє загиблих, у Слов'янську — дев'ятеро поранених
17:20
Огляд
Україна Польща
Муссоліні залишили орден Білого Орла, а Зеленського хочуть позбавити: у чому суть нової польсько-української суперечки. Пояснюємо
17:01
OPINION
Кубинська безпорадність росіян
16:52
знущання в Одеському СІЗО
ДБР відкрило провадження через відео зі знущаннями над експрацівником ТЦК у СІЗО
16:32
Всеволод Князєв
Викриття топпосадовців і 5 років тюрми: Князєв пішов на угоду з прокуратурою
Більше новин