
ЄС схвалив 17-й пакет санкцій проти РФ, спрямований проти майже 200 кораблів тіньового флоту
У вівторок, 20 травня, Європейський Союз ухвалив 17-й пакет антиросійських санкцій. Він стосується майже 200 кораблів тіньового флоту
Про це повідомила глава дипломатії Євросоюзу Кая Каллас.
За її словами, пакет охоплює майже 200 кораблів російського так званого тіньового флоту.
"Нові заходи також спрямовані на вирішення гібридних загроз та прав людини. Проти Росії готуються додаткові санкції. Чим довше Росія веде війну, тим жорсткішою буде наша відповідь", - зазначила Каллас.
Як стало відомо раніше, нові європейські санкції завдадуть додаткового удару по тіньовому флоту Росії, під них підпадають майже 200 суден, включно з танкерами. Додатково до списку включено 30 фірм, які були залучені в обхід санкцій, зокрема щодо використання товарів подвійного призначення.
Крім того, буде застосовано індивідуальні санкції ще й проти 17 фізичних та 58 юридичних осіб, а також заблоковано 189 нових суден, які перевозять російську нафту, зброю та викрадене українське зерно. Загалом під обмеженням будуть уже 342 судна.
Варто зазначити, під жорсткі санкції потрапляють компанії не тільки з РФ, а й з третіх країн - зокрема з Туреччини, В’єтнаму, Узбекистану, ОАЕ - які допомагали російському ВПК обходити обмеження й постачали компоненти для дронів і ракет.
Уперше в межах режиму протидії гібридним загрозам ЄС вводить економічні санкції за фізичні атаки в Естонії, саботаж підводних кабелів і підтримку проросійських демонстрацій у Європі.
Окремі обмеження стосуються порушників прав людини - суддів, силовиків, тюремників, причетних до справ Навального та Кара-Мурзи. Під санкції також потрапляють російські військові структури, пов’язані з використанням хімічної зброї проти українців.
Реакція Зеленського
Президент України Володимир Зеленський подякував очільниці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн і всьому ЄС за 17-й санкційний пакет. Він назвав це кроком у правильному напрямку.
"Важливо жорстко обмежувати російський танкерний флот, який служить фінансуванню вбивств, а також усі схеми, які Росія використовує для розбудови військової промисловості. Що більше буде тиску на Росію, то більше буде мотивів у Москви йти до справжнього миру", - наголосив президент.
Він також обговорив з президенткою ЄК підготовку 18-го санкційного пакета Євросоюзу. За словами українського лідера, російська нафта, інфраструктура торгівлі енергоресурсами, банки й фінансові схеми – це те, що найбільш болісно для Росії та найбільш корисно для миру.
Нагадаємо, 14 травня посли Європейського Союзу схвалили 17-й пакет санкцій проти Росії. Також були погоджені додаткові обмеження. Водночас президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності введення жорсткіших обмежень для Росії від партнерів України, якщо та продовжуватиме підривати можливі результати мирних переговорів.



- Актуальне
- Важливе











