Єврокомісію дратує уповільнення реформ в Україні, - аналітик Науменко
Єврокомісія має "зелене світло" на відкриття переговорних кластерів для України, однак у ЄС невдоволені повільним виконанням технічного плану реформ, за яким Україна наразі виконала лише близько 10%
Про це сказав старший аналітик, співзасновник Українського центру європейської політики Дмитро Науменко у програмі "Євроінтеграція" з Юрієм Фізером на Slawa TV та Еспресо.
"В ЄС є своя внутрішня кухня, в якій Єврокомісія насправді виступає за розширення Союзу. Вона завжди підтримує Україну з точки зору початку вступної процедури і запуску вступного процесу як технократичної процедури. Але є ще й позиція найбільших держав-членів, які також впливають і на заяви, і на позицію Єврокомісії.
Тому Єврокомісія завжди виступає в ролі арбітра, який намагається поєднати різні блоки в європейських країнах, позиції яких є достатньо протилежними, коли йдеться про питання вступу України до ЄС", - зауважив Науменко.
За словами співзасновника Українського центру європейської політики, наступний крок Єврокомісії, який стосуватиметься відкриття переговорних кластерів, здебільшого пов'язаний із виконанням так званого плану Качки - Кос із 10 пунктів. І дійсно, прогрес з боку України є, але дуже невеликий.
"За останнім громадським моніторингом, ми виконали лише близько 10%, і це Єврокомісію трохи дратує, оскільки вони мають рішення - "зелене світло" на відкриття кластерів - і їм треба аргументувати це перед державами-членами ЄС. Ми маємо показати прогрес щодо цього технічного плану. Кроки там насправді досить технічні, тому певне незадоволення зараз може бути, і ми його чуємо", - додав Науменко.
- 24 квітня голова Європейської ради Антоніу Кошта заявив, що після розблокування кредиту для України на €90 млрд та схвалення 20-го пакету санкцій проти Росії наступним кроком може стати відкриття перших кластерів переговорів про вступ України до ЄС.
- Актуальне
- Важливе