Оновлено

Сікорський запропонував передати Крим під мандат ООН. Меджліс та МЗС України відреагували

19 вересня, 2024 четвер
22:20

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що Крим можна було б передати під мандат ООН для підготовки так званого чесного референдуму

Зміст

Про це він заявив на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Сікорський зазначив, що Крим "символічно важливий" для Росії, але водночас "стратегічно важливий" для України, тому він "не бачить, як сторони можуть домовитись без демілітаризації Криму".

Проте очільник МЗС Польщі вважає, що якщо обидві країни захочуть, то можна було б знайти рішення.

"Ми могли б передати його під мандат ООН з місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями, і таке інше... І ми могли б відкласти це на 20 років", - припустив Сікорський.

Читайте також: "Крим є наріжним каменем Формули миру": організатори підбили підсумки Кримської платформи

Він також назвав великою помилкою Заходу, зокрема, США сказати українцям, щоб вони не воювали в Криму, адже "якби українці воювали в Криму, нехай навіть символічно, Путін, можливо, не зважився б на Донбас".

Реакція МЗС України

"Територіальна цілісність України ніколи не була і не може бути предметом для обговорення чи компромісів. Крим — це Україна. Крапка", - заявили в українському дипломатичному відомстві.

У МЗС очікують подальшої рішучої підтримки союзників, аби змусити РФ вивести свої війська з України та відновити територіальну цілісність держави. Також там наголошують: Росію потрібно притягнути до відповідальності за військову агресію та злочини.

Міністерсто додає, усі зусилля мають бути спрямовані на досягнення цих цілей, "а не задовольняти, у той чи інший спосіб, апетити Кремля за рахунок інтересів України і міжнародного права".

"Крим – це центр ваги європейської архітектури безпеки. Її повноцінне відновлення можливе лише після повної деокупації всієї території України, включно з українським півостровом", - підкреслили у відомстві.

Реакція Меджлісу

Меджліс кримськотатарського народу опублікував заяву, в якій назвав висловлювання Сікорського неприпустимими й цинічними, а також такими, що не відповідають ані національним інтересам України, ні правам та інтересам корінного кримськотатарського народу.

"Ми впевнені, що будь-які пропозиції щодо розв'язання питання припинення війни Росії проти України, досягнення миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності, відновлення порушених прав і свобод українських громадян на окупованих територіях має відбуватися на основі національного законодавства України та міжнародного права", - йдеться у заяві.

У Меджлісі додали, що першим кроком до встановлення миру має бути виведення російських окупаційних військ з території Криму.

"Обговорення будь-яких питань майбутнього Криму має відбуватися лише за участю та згодою Української держави та корінного кримськотатарського народу", - наголосили в Меджлісі.

  • Радослав Сікорський на пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою заявив, що Польща розглядає можливість передачі Україні додаткових літаків, серед яких можуть бути МІГ-29. 

Теги:
Читайте також:
Київ
-6.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.34
    Купівля 41.34
    Продаж 41.86
  • EUR
    Купівля 42.77
    Продаж 43.48
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
10 лютого
14:43
Ексклюзив
Акція під КМДА
Звинувачення Білоуса: під КМДА пройшла акція протесту, влада пообіцяла відсторонити режисера
14:40
Оновлено
Окупанти вночі вдарили по Краматорську: є загиблий і постраждалі
14:36
Литва прапор
Литовці за тиждень зібрали понад €1 млн на дрони для України
14:32
Сергій Рябков
Заступник Лаврова заявив про готовність РФ обговорити з США "врегулювання в Україні"
14:29
Президент Румунії Клаус Йоганніс
Президент Румунії Йоганніс оголосив про відставку
14:11
Ексклюзив
Голова НАБУ Семен Кривонос
Операція "Чисте місто": в НАБУ розповіли, що ексдепутат Київради Комарницький намагається покинути країну
14:11
Випалені будівлі, воронки від снарядів і руїни: воїни 24-ї ОМБр показали зруйнований росіянами Часів Яр
РФ накопичує та перегруповує війська для подальших штурмів у Часовому Яру, - ОТУ "Луганськ"
14:08
Україна долучиться до Європейського гаманця цифрової ідентифікації до кінця 2026 року
14:03
OPINION
Хто сказав, що коней на переправі не міняють?
13:49
Придністров'я
Молдова дозволила транзит газу до Придністров'я
13:48
ССО ЗСУ створили календар-довідник на 2025 рік про рух опору
13:46
Коригував удари окупантів по Словʼянську і хотів виїхати в РФ: СБУ затримала агента ГРУ
13:40
Вступ до ТрО "заочно", легальні виїзди та "цікава" російськомовна аудиторія: Потап дав інтерв'ю Дудю
13:20
DeepSeek
Південнокорейська розвідка звинувачує китайський DeepSeek у надмірному зборі персональних даних
13:09
Ексклюзив
Рустем Умєров
"Встановлюється, чи є там склад злочину": директор НАБУ Кривонос про провадження стосовно Умєрова щодо зловживання владою
12:54
Майк Волц
Відмова США від USAID не передасть вплив на світовій арені РФ і Китаю, - Волц
12:45
Ексклюзив
Семен Кривонос, директор НАБУ
"Величезна трагедія для демократії": в НАБУ прокоментували наміри Трампа закрити USAID
12:31
Ексклюзив
Всеволод Князєв
"Докази нікуди не поділися": у НАБУ розповіли про хід справи ексголови Верховного суду Князєва
12:15
Ексклюзив
Розмова для Путіна могла бути неприємною: Краєв про неоднозначну інформацію навколо телефонного контакту Трампа з очільником Кремля
12:07
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц: Україна не вступить до НАТО найближчим часом, бо США відхилили цю пропозицію
12:00
OPINION
Жоден цифровий застосунок не є ліками для хвороб суспільства
11:50
Андрій Білоус
Адвокатка акторів Молодого театру подала до суду, оскільки поліція не реєструє заяви постраждалих від Білоуса
11:41
Сі Цзіньпін погодився приїхати в Москву на святкування Дня перемоги
11:23
електроенергія, графіки відключень
Через обстріли РФ для промисловості та бізнесу до 21:00 діють обмеження потужності: ситуація в енергосистемі 10 лютого
11:04
Індія готова піти на тарифні поступки Трампу, щоб запобігти торговельній війні, - Reuters
11:03
Альбом The Weeknd Hurry Up Tomorrow очолив чарт Billboard 200 та став головним дебютом 2025 року
10:50
олова Європейського інвестиційного банку Надія Кальвіньо
В Україну прибула голова Європейського інвестиційного банку
10:39
Передавали ворогу локації оборонців Харківщини: диякону УПЦ МП та психотерапевту оголосили підозри
10:38
Огляд
світ, міжнародний огляд
Курськ може бути критичним активом для українців під час переговорів та як Європа шукає способи фінансування своїх оборонних потреб. Акценти світових ЗМІ 10 лютого
10:21
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Костянтинівка зараз буде "центром тяжіння" для ворога, - Згурець
10:05
Сергій Наєв, ЗСУ
Щоб бути готовими до відсічі на півдні, на Чонгарі мали закласти 200 тис. мін, - Наєв
10:02
OPINION
Маска непокоять "ворожі голоси"
10:02
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 10 лютого: скільки просять за долар та євро в обмінниках
09:56
Сергій Наєв
Наєв: Неприйнятно, що під час війни розпочинаються суди над військовими керівниками
09:33
Ексклюзив
знищені окупанти
У ворога немає потужних резервів: офіцер ЗСУ Цехоцький про Покровський напрямок
09:30
Сергій Наєв
Генерал Наєв назвав три складові, від яких залежить стабілізація ситуації на фронті
09:17
Ед Ширан
В Індії поліція зупинила імпровізований вуличний концерт Еда Ширана
09:09
ППО
Українська ППО за ніч знищила 61 з 83 російських дронів
09:01
Ексклюзив
Стела на в'їзді в Покровськ
"Немає 100% гарантій безпечного виїзду": волонтер Маховський про евакуацію людей з Покровська
08:47
окупанти крим
Окупанти в Торецьку шість разів намагалися встановити триколори РФ: ЗСУ знищили їх разом з "прапороносцями"
Більше новин