
"Може набрати і більше": журналіст Гончаренко про посилення підтримки праворадикальної AfD у Німеччині
Парламентський кореспондент Deutsche Welle Роман Гончаренко зазначив, що популярність праворадикальної партії "Альтернатива для Німеччини" має тенденцію до посилення
Про це він розповів у проєкті "Світ і ми" з Євгеном Магдою.
"Раніше в Німеччині соціологічні опитування досить довго, можна сказати навіть, десятки років показували досить стабільний показник. Приблизно 25% потенціал в Німеччині прихильників такої ультраправої партії, тобто яка виступає за обмеження міграції, яка має певне бажання сильної руки, тобто я б не сказав, що всі хочуть прямо повернення фюрера, але є і таке крило в цій партії. Ця партія зараз, якщо вірити опитуванням, в деяких вона набирає десь близько 25%. Тобто це те, що ми чули і раніше, але різниця в тому, що тенденція в неї до посилення. І зараз німецькі соціологи припускають, що так, вона може набрати і більше. Ми бачимо на рівні федеральних земель, в першу чергу на сході Німеччини, вона набирає і понад 40%. Ми чуємо цифри 46-48, тобто майже до 50. В деяких, щоправда, невеликих, але тим не менше це федеральні землі, суб'єкти Федеративної Республіки Німеччини", - сказав він.
Роман Гончаренко вважає, що ситуація у Німеччині не покращиться. В першу чергу це ситуація в економіці: інфляція, скорочення виробництва. Також ситуація з міграцією, тобто що стосується кращого контролю нелегальної міграції.
"Це те, проти чого оголосив похід Фрідріх Мерц, але його тримають за руку соціал-демократи, бо вони все ж таки прихильники більш ліберальної міграційної політики. От питання, чи вдасться Мерцу зупинити підйом "Альтернативи для Німеччини". Цю партію Федеральне відомство з охорони Конституції, це німецька спецслужба, яка займається політикою, яка стежить, щоб жодна з партій не намагалася скинути демократичний лад в Німеччині. Так от цю партію "Альтернатива до Німеччини" визнали такою, як правоекстремістською. А це вже дає підстави для її заборони. Прийшла новина, що партія через суд оскаржує це рішення. І тепер це відомство з охорони Конституції пообіцяло не називати її поки що до завершення якихось судових розглядів. Тобто тепер уже навіть зміни можна цитувати і називати їх правоекстремістською. І це насправді теж показує, наскільки серйозно йде ця політична боротьба в Німеччині, наскільки це чутливе питання в тому числі і для Фрідріха Мерца", - зауважив журналіст.
- 9 квітня стало відомо, що ультраправа партія AfD ("Альтернатива для Німеччини") за результатами опитування випереджає консервативний блок CDU/CSU. Її підтримали 25% респондентів.
- 2 травня повідомлялось, що німецька внутрішня розслідувальна служба класифікувала ультраправу "Альтернативу для Німеччини" як екстремістську організацію, яка загрожує демократії. Партія заявила, що оскаржить це визнання.
- 5 травня ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" (AfD) подала позов до адміністративного суду в Кельні, оскаржуючи рішення німецької внутрішньої розвідки (BfV) про зарахування партії до екстремістських організацій
- 7 травня канцлер ФРН Фрідріх Мерц розкритикував підтримку німецької ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) адміністрацією Сполучених Штатів і анонсував роз'яснювальну телефонну розмову з американським лідером Дональдом Трампом.



- Актуальне
- Важливе








