
Путінський переговорник запросив американський бізнес до РФ, а Київ вирішує проблеми з нестачею у війську. Акценти світових ЗМІ 4 квітня
У фокусі міжнародних видань – запрошення російського інвестиційника американського бізнесу до РФ після зняття санкцій, а також слова генерала США про усунення проблем України з нестачею в армії
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 4 квітня.
Дмитрієв запросив американський бізнес до РФ після зняття санкцій
Як повідомляє CNN, керівник Фонду прямих інвестицій РФ Кіріл Дмитрієв заявив у четвер, що не порушував питання послаблення санкцій під час зустрічей з адміністрацією Трампа у Вашингтоні, але сказав, що каральні заходи можуть бути скасовані, щоб дозволити США розширювати бізнес з Росією.
"На цей момент ми не просимо про жодні послаблення санкцій. Ми просто обговорюємо, що якщо Америка хоче мати більше бізнесу з Росією ... то, звичайно, США можуть це зробити", – сказав Дмитрієв в інтерв'ю Філу Меттінглі на CNN в програмі The Lead.
Також у виданні нагадали, що Сполучені Штати разом зі своїми європейськими союзниками наклали десятки санкцій на Москву за її війну проти України. Сам Дмитрієв перебуває під американськими санкціями. Європейські лідери чітко дали зрозуміти: вони вважають, що зараз не час послаблювати тиск на Росію, скасовуючи санкції.
Окрім того, у CNN наголосили, що невідомо, з ким ще зустрічався Дмитрієв під час перебування у США. Знайоме джерело повідомило, що очікується більше зустрічей між США і Росією, але неясно, де і коли вони відбудуться.
В окремому інтерв'ю російському пропагандистському ЗМІ ТАСС Дмитрієв заявив, що адміністрація Трампа "розуміє стурбованість Росії".
"Одна з головних тем – відновлення російсько-американських відносин, діалогу, який був зупинений і перерваний за часів адміністрації Джо Байдена", – сказав Дмитрієв після зустрічі у відеозаписі, оприлюдненому ТАСС.
Як зазначили у Politico, Дмитрієв провів дводенні переговори з американським послом Стівом Віткоффом, який зустрічався з Путіним у Москві минулого місяця в рамках зусиль президента Дональда Трампа, спрямованих на припинення вогню та укладення мирної угоди між Росією й Україною.
Також там наголосили на словах переговорника Дмитрієва, що певні гарантії безпеки для України "можуть бути прийнятними" після переговорів на високому рівні в Білому домі у спробі відновити мирні переговори, що зайшли в глухий кут.
Генерал США у Європі Каволі заявив, що Україна розв’язує проблему з нестачею в армії
The Guardian опублікувало матеріал, у якому послалося на слова генерала США Крістофера Каволі.
"Україна, схоже, розв'язала проблему нестачі військових, які воюють проти Росії, в тому числі за рахунок розширення кола призовників" – заявив у четвер головний американський генерал в Європі Крістофер Каволі.
Також військовий високопосадовець підкреслив, що будь-яке припинення постачання зброї та розвідувальних даних з боку США буде надзвичайно шкідливим для українських військових зусиль, попри спроби Києва диверсифікувати своїх постачальників зброї.
Відповідаючи на запитання сенаторів у Вашингтоні Каволі, командувач Європейським командуванням Збройних сил США, сказав, що Україна залежить від США у питаннях надання більших систем протиповітряної та протиракетної оборони.
"Якби українці не могли отримувати від нас розвіддані, їм було б важко завдавати ударів по цілях, особливо по об'єктах глибокого оперативного рівня, таких як командні пункти, логістичні зони й тому подібне", – підкреслив Верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі.
Також Каволі додав, що українські війська утримують територію російської Курської області, а Москва втратила у війні близько 4 тис. танків, що дорівнює майже всьому танковому флоту США.
Окрім того, у щоденному брифінгу про напад Росії на Україну додали, що європейські країни вже забезпечують більше як половину потреб України в боєприпасах, які нещодавно Володимир Зеленський оцінив у 2 мільйони патронів.
"Ці справи просуваються дуже добре ... ми повинні доставити допомогу Україні якомога швидше", – сказала Кайя Каллас.
Читайте також: Масовані атаки окупантів на Новопавлівському напрямку та унікальність й темпи виробництва САУ "Богдана". Колонка Сергія Згурця
- Актуальне
- Важливе













