
Масовані атаки окупантів на Новопавлівському напрямку та унікальність й темпи виробництва САУ "Богдана". Колонка Сергія Згурця
Сьогодні ворог провів масовану атаку на Новопавлівському напрямку. Ворог залучив до 2 взводів особового складу і значну кількість бронетехніки. Спочатку рухались танки, потім БМП, автомобільна техніка з піхотою. На цій ділянці фронту такі атаки є досить регулярними
Масована атака окупантів на Новопавлівському напрямку
Сьогодні Генштаб ЗСУ поширив відео, на якому відображається ранкова атака ворога на Донеччині. Зокрема, на Новопавлівському напрямку вздовж дороги Андріївка - Олексіївка. Метою росіян, ймовірно, було досягти населеного пункту Олексіївка, яку обороняють військовослужбовці 46-ї окремої аеромобільної бригади. У цій атаці особливе те, що цього разу ворог вдався не до традиційних атак малими групами, це була атака зі значною кількістю засобів і сил. Ворог залучив до 2 взводів особового складу і значну кількість бронетехніки. Спочатку рухались танки, потім БМП, автомобільна техніка з піхотою. Наближення ворога було завчасно виявлено. Для зупинки ворога було використано міни, касетні боєприпаси, артилерія, а вже потім ворога добивали наші безпілотники. В підсумку ворог втратив щонайменше 12 одиниць техніки, 18 окупантів було ліквідовано, а 7 зазнали поранень. Після цієї атаки ворог відступив, щоб відновлювати сили для нових атак на цьому напрямку. На цій ділянці фронту такі атаки є досить регулярними.
Карта бойових дій на Новопавлівському напрямку
станом на 3 квітня
Після важких тактичних боїв, ЗСУ стабілізували лінію зіткнення на більшій частині Донецького фронту. Зокрема, по лінії Покровськ - Мирноград. Саме тому зараз росіяни вирішили перенести центр своїх зусиль по лінії Успенівка - Розлив і власне зараз є певна така динаміка навколо траси Константинополь - Багатир. На цьому напрямку дії ворога дуже чітко читаються. Коли ми говоримо про Олексіївку, то росіяни намагаються захопити або обійти цей населений пункт. Таким чином вони хочуть створити загрозу з півночі для траси Багатир - Константинополь і вийти в тил нашим підрозділам. Схожа ситуація і на півдні, де ворог просунувся до селища Розлив. Сьогодні це селище на 90% займає противник. Саме тому ризики для Константинополя є досить значними й рішення щодо подальших дій Сил оборони у цьому населеному пункті буде залежати від військового керівництва.
Наземні роботизовані комплекси компанії ARX Robotics на озброєнні ЗСУ
СЕО офісу ARX Robotics Ігор Корнілов розповів, що компанія була створена трьома колишніми військовослужбовцями Бундесверу у 2022 році. ARX Robotics спеціалізується на виробництві наземних роботизованих комплексів, а також цифрових рішень, які призначені для трансформації класичних транспортних засобів у наземні роботизовані комплекси. Корнілов розповів, що засоби компанії вже використовуються у Бундесвері, Великій Британії та Швейцарії. Крім того, НРК ARX Robotics використовувались у місіях Альянсу НАТО на Східному фланзі.
GEREON RCS - НРК виробництва компанії ARX Robotics
Ігор Корнілов повідомив, що сьогодні найбільш модернізованою версією НРК є GEREON RCS. Це модульна платформа для використання різних операційних завдань. Перша партія цих наземних роботизованих комплексів для ЗСУ була поставлена у двох модифікаціях - для логістичних та евакуаційних завдань. GEREON RCS має вантажність до 500 кг та запас ходу до 30 км. GEREON RCS обладнаний радіостанціями Silvus, який забезпечує зв'язок на відстань до 4 км та швидкість звʼязку залежно від типів модифікації НРК. Також НРК обладнаний тепловізійною камерою, вимірювальним блоком, а також є можливість встановлення інших модулів для виконання інших завдань.
Зараз наземні роботизовані комплекси GEREON RCS тільки розгортаються в Україні. Нині проходить процес навчання й обслуговування. Корнілов зауважив, що поки що зарано робити висновки про роботу платформи, але вже точно можна сказати, що НРК показав свою якість в окремих випробуваннях. Він деталізував, що сьогодні найбільшою проблемою для НРК залишається налипання багнюки під час виконання завдань. Сьогодні, на жаль, технічних рішень, щоб повністю усунути цю проблему немає. Тому у компанії працюють над рішенням, щоб спростити обслуговування НРК за різних погодних умов.
Локалізація виробництва компанії ARX Robotics I в Україні
Ігор Корнілов повідомив, що нині у компанії розглядають дві фази розвитку компанії. Перша закладена в тому, як компанія рухається на поточний момент. Зокрема, навчання особового складу ЗСУ, технічне обслуговування, ремонт й підтримка зворотного звʼязку. Друга фаза, яка запланована на найближчий час, буде містити часткову локалізацію виробництва перш за все по механічних та корпусних компонентах. Все це потрібно для того, щоб зменшити собівартість продукції, забезпечити швидке постачання запасних частин та зменшити логістичні ланцюги. Разом з цим на перші фазі розвитку у компанії проводять роботу з інтеграції інших українських модулів.
САУ "Богдана" - результат ефективності українського оборонно-промислового комплексу
Самохідна артилерійська установка українського виробництва "Богдана" стала дуже відомою в середовищі України й за кордоном. Кілька днів тому вийшла низка сюжетів на європейському ТБ. Там розповідалось про застосування цих систем українськими підрозділами. На озброєння ЗСУ мають на основі цієї системи самохідну та буксовану установку. З використанням снарядів стандарту НАТО САУ "Богдана" має дальність стрільби до 42 км звичайним осколково-фугасним снарядом, а також до 60 км із застосуванням активно-реактивного боєприпасу.
Військовослужбовці ЗСУ при спілкуванні з журналістами розповіли багато деталей щодо цієї САУ. Зокрема, що ствол САУ "Богдана" має велику стійкість до зносу. Фактично він може витримати до 6-8 тис. пострілів. Це дуже хороший показник у порівнянні з європейськими аналогами. Також говорились про те, що розрахунки здійснюють 100-120 пострілів на добу. Серед цілей - ворожа техніка та особовий склад, хоча інколи САУ "Богдана" залучається для контрбатарейної боротьби з огляду на значну дальність пострілу.
Дуже важливим фактором є те, що ця САУ виготовляється виключно українськими виробництвами. Зокрема, Краматорський машинобудівний завод, який зараз релокований в інші місця на території України та європейських країн. Вартість виробництва цієї САУ значно нижча ніж її аналогів і становить 2,5 млн євро. Також відомо про темпи виробництва САУ "Богдана". Це щонайменше 154 САУ за 2024 рік. Виробник може забезпечити виробництво до 20 машин щомісяця, якщо звісно не буде запізнюватись виробництво самих платформ, зокрема виробництва компанії ТАТРА.



- Актуальне
- Важливе











