Огляд

Росія нарощує "імпорт" робочої сили з Індії та Шрі-Ланки, а члени МОК готові знову вітати російських спортсменів на Олімпійських іграх. Акценти світових ЗМІ 7 лютого

7 лютого, 2026 субота
11:42

У фокусі міжнародних видань дефіцит робочої сили в Росії, спричинений тривалою війною в України, який РФ намагається перекрити за рахунок мігрантів з густонаселених азійських країн та ймовірне поверння російських спортсменів на Олімпіаду

Зміст

Про це і не тільки писали світові ЗМІ 7 лютого.

Росія звертається до Індії та Шрі-Ланки, щоб вийти з кризи на ринку праці

"Роками Росія покладалася на мігрантів з Центральної Азії для заповнення прогалин у своїй робочій силі. Оскільки демографічна ситуація та війна в Україні призводять до найгострішої кризи на ринку праці за останні десятиліття, рекрутери розширюють свою діяльність, охоплюючи деякі з найбільш густонаселених країн світу", – повідомляє Bloomberg.

За оцінками, до кінця десятиліття економіці знадобиться на 11 мільйонів додаткових працівників. Тому саме питання трудової міграції було одним з ключових під час візиту президента Володимира Путіна до Нью-Делі у грудні. Тоді підписали угоду, спрямовану на спрощення процедур тимчасової трудової міграції.

За даними Bloоmberg, ще до угоди кількість дозволів на працевлаштування індійців в РФ зросла з 5 тис. у 2021 до 56 000 торік. Загальна кількість дозволів на працевлаштування, виданих іноземцям, зросла до понад 240 000 у 2025 році. Значна частина зростання відбувається за рахунок Індії, Бангладеш, Шрі-Ланки та Китаю. Зокрема, Російська асоціація зварювальників навіть створила навчальний центр у Ченнаї, що на півдні Індії, де кандидати проходять навчання та оцінювання перед працевлаштуванням у Росії.

"Росія — найновіша країна, яка наймає індійців, – сказав у коментарі Bloomberg Аміт Саксена, директор мумбайської компанії Ambe International. – Зараз у неї дефіцит робочої сили, тож це природний союз". 
Ambe International почала набирати індійських працівників для Росії лише близько трьох місяців тому, і лише для Московської області. Зараз вона також займається підбором працівників на Далекому Сході Росії — у Владивостоці та на острові Сахалін.

"Війна Путіна проти України погіршила і без того гостру нестачу робочої сили. Окрім тих, хто був залучений до бойових дій, воєнна економіка перекачала працівників з цивільного сектору до військової промисловості, тоді як за оцінками, від 500 000 до 800 000 росіян працездатного віку покинули країну на знак протесту проти війни, щоб уникнути мобілізації або з інших причин", – зазначає видання. 

Час Росії як спортивного ізгоя може добігати кінця

За повідомленням The New York Times, цього тижня в Мілані представники Олімпійських ігор заявили про готовність послабити багаторічні обмеження, накладені на Росію через її державну програму боротьби з допінгом та вторгнення в Україну.

"Росія зіткнулася з низкою санкцій та відсторонень від Олімпіади, спочатку через санкціоновану державою програму вживання допінгу, а потім через вторгнення в Україну. Але на дводенному засіданні Міжнародного олімпійського комітету в Мілані цього тижня перед початком зимових Ігор члени комітету висловили готовність знову вітати Росію в основних змаганнях", – пише The New York Times.

Олімпіада-2026. Владислав Гераскевич з прапором України на церемонії відкриття в Кортіні

Олімпіада-2026. Владислав Гераскевич з прапором України на церемонії відкриття в Кортіні, фото: Getty Images

Зокрема, видання наводить заяву президентки МОК, зімбабвійки Кірсті Ковентрі про те, олімпійські ігри – це спорт, а "спорт має бути нейтральною територією".

Цього тижня президент ФІФА Джанні Інфантіно заявив Sky News, що заборона на участь команд з Росії та її союзника Білорусі, запроваджена після вторгнення в Україну, має бути скасована, оскільки вона "нічого не досягла". 

За останні місяці міжнародні спортивні організації з дзюдо та тхеквондо — обидва олімпійські види спорту — скасували заборони на участь у змаганнях з Росії, дозволивши її спортсменам знову змагатися під власним прапором на міжнародних змаганнях. У грудні минулого року МОК рекомендував дозволити російським та білоруським юним спортсменам знову брати участь у міжнародних змаганнях, що відкриє їм шлях до участі в змаганнях за свої країни на Юнацьких Олімпійських іграх цього літа в Дакарі, Сенегал. 

"Ті, хто занурений у світ спорту, постійно відчувають, що повне повернення до міжнародних змагань вже не за горами", – каже Володимир Іванов, який пише про Олімпіаду для російського видання Sports.ru.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
22:13
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач P1-SUN Jetkiller, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті від початку доби було понад 188 боїв
22:07
росгвардія омон
У Росії почали готувати Росгвардію до мобілізації та воєнного стану
22:05
Василе Тофан
У Молдові новий уряд. Парламент схвалив кандидатуру Василе Тофана і висловив довіру його команді
21:53
рубль вогонь
Збитки від пожежі на складах Wildberries перевищили річні бюджети 53 регіонів Росії
21:45
В Україні шостий день тривають протести проти відставки Михайла Федорова
21:45
Гвідо Крозетто
"Україна вже виграла війну", - міністр оборони Італії
21:38
Олександр Лукашенко
"Всі, хто не вміє працювати, - в армію, на південний кордон": Лукашенко заявив про розгортання білоруських ССО на кордоні з Україною
21:14
Ексклюзив
Енді Бернем
Україна, Європа і Трамп: журналіст Хотин про те, як новий прем'єр Великої Британії розставить пріоритети
21:14
зерно
Через блокаду Азовського моря російський експорт пшениці впаде на третину, — ЗМІ
20:54
удар РФ по складах ЮНІСЕФ
РФ знищила гуманітарний склад ЮНІСЕФ: втрачено допомогу для дітей на $3,9 млн
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Відставка Федорова, з точки зору політтехнологій, - це помилка
20:34
Ексклюзив
Мій командир отримав догану від Сирського: колишній бойовий медик Козятинський, який бере участь у протестах на підтримку Федорова
20:27
у Києві відзначили 120 років від дня народження Олени Теліги
"Теліга стала символом": у Києві вшанували 120-річчя поетеси та діячки ОУН
20:16
Ексклюзив
Олександр Сирський у командному пункті поблизу Покровська (2 серпня 2025 року)
Пехньо: Уникнути змін у керівництві ЗСУ не вдасться, питання - коли
20:09
Казахстан не транспортуватиме нафту Чорним морем через загрозу атак, — ЗМІ
20:02
OPINION
Питання не зводиться до Федорова чи Сирського
19:12
Оновлено
Росіяни атакували Запоріжжя КАБами 21 липня 2026
Росія обстріляла Харків, Чернігів, Херсон, Запоріжжя, Донеччину та Дніпровщину: є загиблі та руйнування. На Сумщині атаковано рятувальників
19:02
Рух "Кримська солідарність" оголосив про припинення роботи через тиск окупантів
18:56
Ексклюзив
У чому криється непорозуміння між Федоровим та Сирським: прокоментував нардеп Веніславський
18:50
пальне росія
Росія забирає пальне зі Сибіру, аби врятувати Москву від дефіциту, - Reuters
18:30
Затримання одного з підозрюваних у побитті поляка, який захищав українця у Познані
Затримали двох підозрюваних у побитті поляка, який заступився за українця у Познані
18:23
На фото: Павільйон Росії на Венеційській бієнале в 2022 році
ЄС позбавив гранту Венеційську бієнале через відновлення роботи російського павільйону
18:12
тюрма
Агент, який "зливав" ворогу військові локації та дані про ДніпроГЕС, сидітиме 15 років, — рішення Верховного Суду
18:06
ЛЕП на окупованих територіях
РФ будує лінію електропередачі вздовж "Дороги смерті", аби з’єднати ЗАЕС з окупованими територіями, – Greenpeacе
17:58
НАБУ
НАБУ викрило схему заволодіння понад 150 млн грн у Нацгвардії
17:48
українська мова
У Києві оштрафували вчительку, яка увімкнула першокласникам мультфільм російською мовою
17:47
Зустріч Володимира Зеленського з Віктором Ніколюком
Зеленський зустрівся з командувачем оперативно-тактичного угруповання "Схід" Віктором Ніколюком
17:23
Євген Бушмакін
На війні загинув актор Євген Бушмакін, відомий за фільмом "Герой мого часу"
17:23
на фото: Ільхам Алієв
Алієв заявив про таємну зустріч експосадовців Німеччини та Росії в Азербайджані. Говорили про Україну
17:19
Ужгород
Через постійні обстріли люди готові продати житло в Києва, Дніпрі чи Запоріжжі, аби купити у безпечнішому місці, – експертка з інвестицій у нерухомість Маріанна Бігунець
17:06
Анонс
Фестиваль ТуСтань 2026
Франківський Драмтеатр, реконструктори, музичні гурти та літературні зустрічі: що підготували на фестивалі "Ту Стань. Шлях Героя"
17:02
OPINION
Микола Бєлєсков
Хто і як може вести дискусію про військових
16:44
Віктор Орбан
В Угорщині провели обшуки в офісі партії Орбана
16:42
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
Біля Румунії уражено танкер Gas Lisbon, який прямував до України. Сибіга заявив про загрозу всьому Чорноморському регіону
16:25
Те, що відбувається в Україні, може статися і в США, – впливова блогерка Лумер із MAGA середовища Трампа після прогулянки Києвом
Більше новин