
У Трампа не дбають про безпеку військових планів, а воєнні цілі Кремля не змінилися. Акценти світових ЗМІ 25 березня
У фокусі міжнародних видань – що означає недбале ставлення до безпеки інформації високопосадовців США, а також, як продовжують розгортатися переговори в Саудівській Аравії
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 25 березня.
Адміністрація Трампа планує військові дії, як "підліткову вечірку"
Віцепрезидент США Джей Ді Венс та президент США Дональд Трамп, Фото: Getty Images
На перше місце своїх шпальт світові медіа поставили дивний курйоз, що стався в Адміністрації президента США, коли радник Трампа з національної безпеки додав журналіста The Atlantic до чату в Signal, де високопосадовці обговорювали надзвичайно конфіденційні плани удару по Ємену.
За даними The Atlantic, на початку цього місяця радник з питань національної безпеки Майк Волц провів текстову розмову з високопосадовцями США, включаючи віцепрезидента Дж. Д. Венса, міністра оборони Піта Гегсета та держсекретаря Марко Рубіо, щоб обговорити удари по бойовиках Хусі в Ємені, які загрожували міжнародному судноплавству в Червоному морі. Волц, мабуть випадково, додав до мережі головного редактора Atlantic Джеффрі Голдберга.
Як відзначають у CNN, офіційні особи США "з шоком, а в багатьох випадках і з жахом", відреагували на це.
"Використання чату Signal для обміну секретною інформацією та випадкове додавання репортера може порушувати федеральні закони, зокрема Закон про шпигунство, який криміналізує неналежне поводження з даними національної оборони. Цей закон застосовувався проти Трампа за зберігання секретних документів у Мар-а-Лаго. Зазвичай такі помилки спричинили б розслідування ФБР, але за Трампа – це малоймовірно", - додають у виданні, кажучи, що для чиновників нижчого рівня це загрожувало б наслідками, включно з втратою допусків.
У The Washington Post написали, що за словами експертів, американські чиновники точно не мають обговорювати військові плани через Signal.
"Визнання Білим домом того, що високопосадовці адміністрації Трампа обговорювали конфіденційні військові плани за допомогою платформи несекретних повідомлень — і в груповому чаті, в якому був присутній журналіст — викликало негайну критику з боку національної безпеки Вашингтона", - пишуть у виданні.
У BBC теж написали, що цей витік даних "приголомшив Вашингтон".
"Якби така інформація була отримана американськими супротивниками заздалегідь, це могло б поставити під загрозу життя та цілі національної зовнішньої політики", - додають журналісти.
У Der Spiegel іронічно назвали статтю про це: "Авіаудар спланований як підліткова вечірка". "Така координація – це найбільша ганьба для влади", - вважають у виданні.
У Bloomberg відзначили, що такий витік даних також занепокоїв європейських союзників США. Адже у цих повідомленнях американські високопосадовці показали "повну зневагу до європейських союзників". "Я просто ненавиджу знову рятувати Європу", — сказав у чаті користувач, названий Венцом, висловлюючи застереження щодо того, чи варто продовжувати удари.
Чи є "реальний прогрес" на переговорах
Звісно, що важливою темою продовжують залишатися переговори України та Росії за посередництва США у Саудівській Аравії. Та як відзначає The Washington Post, Росія "применшує швидкий прогрес у переговорах" після оптимізму представників Трампа.
"Після того, як посланник президента Дональда Трампа Стів Віткофф висловив надію на "реальний прогрес" у припиненні вогню в Чорному морі під час мирних переговорів щодо України між Сполученими Штатами та Росією в понеділок, Кремль применшив очікування швидкого прогресу, заявивши, що багато питань ще належить вирішити", - додають у виданні.
У Reuters кажуть, що їхнє джерело в Білому домі повідомило, що на переговорах в Ер-Ріяді досягнуто прогресу, і "позитивне оголошення" очікується "найближчим часом". Російське джерело повідомило Reuters, що переговори в Ер-Ріяді завершилися пізно в понеділок, а проєкт спільної заяви було надіслано до Москви та Вашингтона для затвердження, і сторони мають намір оприлюднити його у вівторок.
Натомість у The New York Times кажуть, що для Росії Трамп може багато чого запропонувати навіть без угоди з Україною, адже Москва бачить економічну та геополітичну вигоду в підтримці наполягань президента Трампа щодо припинення вогню в Україні, хоча воєнні цілі Кремля не змінилися.
"Для Путіна переговори про припинення вогню в Україні з Трампом є засобом для досягнення набагато ширших цілей", - додають у виданні.
А у New York Post підкреслили слова президента Володимира Зеленського, що Трамп не погодиться на поразку мирної угоди з Путіним, але лідер України побоюється, що російська дезінформація вже проникла у Білий дім.
Читайте також: Чим загрожувала втрата супутникових даних для України від США та які у ЗСУ альтернативи



- Актуальне
- Важливе















