Огляд

Як Росія таємно пробирається в консервативні ЗМІ Америки та поезія, що допомагає описати жахи війни. Акценти світових ЗМІ 9 вересня

9 вересня, 2024 понедiлок
10:46

У фокусі міжнародних видань – просування прокремлівських повідомлень до американських ЗМІ та як журналісти, що працюють на війні шукають способи описати побачене

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 9 вересня.

Росія заплатила американській медіакомпанії за просування прокремлівських повідомлень

Фото: Співзасновниця Tenet Media Лорен Чен/Джейсон Девіс, Getty Images

The New York Times пишуть, що на початку 2022 року в США зареєстрували нову компанію, яка створила соціальну мережу під назвою Tenet Media. З часом на сайті почали публікувати сотні відео з гострими політичними коментарями, а також теоріями змови про фальсифікації виборів, Covid-19, іммігрантів і війну Росії з Україною, які потім рекламувалися в усіх соціальних мережах.

"Федеральна прокуратура тепер каже, що все це була таємна операція російського впливу. Міністерство юстиції звинуватило двох росіян у допомозі організувати виплати компанії Tenet на суму 10 мільйонів доларів у схемі використання цих зірок для поширення дружніх до Кремля повідомлень".

Ніна Янкович, співзасновниця правозахисної групи у Вашингтоні, яка бореться з дезінформацією в Інтернеті American Sunlight Project, сказала, що це класичний випадок відмивання інформації. За її словами, росіяни та інші іноземні гравці десятиліттями використовували його, щоб приховати джерело операцій впливу.

"У цьому випадку вони обрали впливових людей, які вже брали участь у приманці гніву, використовуючи існуючі розколи в суспільстві для переглядів".

Отримавши російські гроші, "Тенет", безумовно, добре заплатив деяким своїм впливовим особам. Компанія виплатила щонайменше $8,7 млн трьом таким людям, імена яких не називаються, але, судячи з деталей обвинувального висновку, таких як кількість підписників у соціальних мережах, їх звуть Рубін, Пул і Джонсон.

Так, наприклад, згідно з обвинуваченням, Рубін отримував 400 000 доларів на місяць, плюс 100 000 доларів за підписання, щоб створювати чотири відео на тиждень на YouTube-каналі Тенета. Своєю чергою Пулу платили 100 000 доларів за відео, яке він знімав щотижня.

"Власних слів недостатньо" - журналістка про роботу на війні

Фото: Ліндсі Гілсум

Журналістка та міжнародна редакторка Channel 4 News Ліндсі Гілсум працювала понад 40 років на війні. У The Guardian зазначають - жінка завжди носила з собою книгу віршів, бо власних слів їй не вистачало, щоб описати побачене.

Авторка пише, що поети не мають відповідей, але вони можуть допомогти нам зрозуміти наші власні дії та реакції та знайти шлях крізь темряву.

"Життя тих, кого спіткала війна, включно з дітьми, військовозобов’язаними та мирними жителями, безнадійне та жалюгідне. Але ті, хто вирішив побувати на війні – гуманітарні працівники, журналісти, військові волонтери – діляться секретом. Війна надає вашому життю мети та сенсу. Раптом ви повірите, що знаєте, що важливо, а що можна відкинути як неважливе. Кольори яскравіші, а гори чіткіші. Ти живеш моментом. Це чудове товариство з іншими людьми, які переживають те саме, і переживання майже невдач дає вам шалений прилив адреналіну. Спільний страх перетворюється на сміх, якого ніхто поза групою не може зрозуміти".

У вересні 2022 року, через кілька днів після того, як російські війська відступили з українського міста Ізюм, Ліндсі стояла біля багатоквартирного будинку, який був розбитий ракетою. П'ятдесят чотири мешканці загинули під час російської атаки. Фіолетові та жовті дикі квіти росли на уламках, що заповнили прірву між двома частинами будинку.

"Це не будинки. Це простір між будинками. Це не вулиці, які існують. Це вулиці, яких більше не існує. Слова з вірша Джеймса Фентона 1981 року "Німецький реквієм" про вибіркову пам'ять у Другій світовій війні прийшли до мене, коли я вже не могла знайти свою власну", - пише журналістка. 

Вона також наголошує - для журналістів важливо, використовуючи будь-які інструменти, які є, протистояти брехні, яка завжди лунає під час війни, і наскільки це можливо показувати правду того, що відбувається.

Теги:
Читайте також:
Київ
+29.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
15 липня
14:07
Віталій Кім
Віталій Кім може очолити Мінветеранів, - ЗМІ
14:06
Георгій Тихий
Синхронізація політики України та ЄС у шостому переговорному кластері становить 99%, – МЗС
14:03
Сергій Корецький
Корецький під час зустрічі з фракцією окреслив ключові пріоритети роботи, - Данило Гетьманцев
14:01
OPINION
Кому дякувати за дефляцію за червень: як кури наближають НБУ до таргета з інфляції
12:45
ЄС дозволив Україні використовувати частину оборонного кредиту на компоненти для дронів із Китаю
11:56
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС продовжив захист для українських біженців, але змінив правила надання статусу
11:56
Огляд
Володимир Зеленський і Юлія Свириденко
Скандал із Стефанішиною, важка зима і ручне управління: зміна уряду України в об’єктиві західних медіа
11:32
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
"Ситуація змінюється, є сильний військовий імпульс": фон дер Ляєн, Санду, Нікушор та інші лідери прибули до Києва
11:16
Юлія Свириденко і Денис Шмигаль
Зеленський нагородив Свириденко й Шмигаля орденом князя Ярослава Мудрого, а Бровді – орденом Богдана Хмельницького
11:06
Оновлено
тіньовий флот росії
СБС уразили 20 суден "тіньового флоту" РФ у Чорному морі та знищили російський гелікоптер Мі-28
11:02
Радослав Сікорський
У Польщі попередили, що Росія може готувати провокацію з українськими дронами
11:01
OPINION
"Justice" поруч із "War"
10:42
Оновлено
безпілотник, дрон, шахед
Через ранкову атаку РФ в Одесі, Сумах і Чернігові загинули 7 людей, постраждалі є в інших регіонах
10:21
Ілон Маск
Ілона Маска підозрюють у підкупі виборців, — Associated Press
09:53
Владислав Косіняк-Камиш
Польща розглядає зміни до законів на випадок війни й орієнтується на досвід України, – глава міноборони Косіняк-Камиш
08:55
Оновлено
Ізумруд
Українські моряки знищили прикордонний "Ізумруд" російської ФСБ, а на фронті армія РФ втратила 1470 військових
08:36
видобуток нафти, нафта
Нафта подорожчала на 2% після відновлення морської блокади Ірану, - Reuters
08:16
освіта
В Україні вперше сформували держзамовлення у сфері освіти за потребами ринку
08:01
OPINION
Убити Путіна. Альтернативи вичерпалися
07:58
Дмитро Лубінець
Лубінець: Діти з прифронтових районів іноді самі просять про евакуацію
07:50
Аналітика
День хрещення Київської Русі та легенда про "кастинг" вір: що насправді сталося 988 року і де дівся Перун
07:44
Конгрес США
Сенатори США прагнуть ухвалити законопроєкт Грема про санкції щодо РФ без правок Трампа
07:36
повітряна тривога
Запізніла тривога про балістику: "Флеш" пояснив, у чому проблема
00:26
Інфографіка
Кіліан Мбаппе та Ламін Ямаль
Іспанія взяла французьку "Бастилію" і пройшла у фінал ЧС-2026 з футболу
2026, вiвторок
14 липня
22:58
Японія вперше після Другої світової війни створює централізовану розвідку через загрози з боку Росії, Китаю та КНДР
22:57
Бустер 3
Більше інженерів і медиків: уряд уже цьогоріч застосує новий підхід до держзамовлення на освіту
22:56
Британія ЄС
Британія готує наймасштабніші за десятиліття навчання проти гібридних атак Росії, — Reuters
22:38
Швидкісний катер Корпусу вартових Ісламської революції
Reuters: Іран може розіграти свою найнебезпечнішу карту - закрити протоку до Червоного моря
22:31
Азовська Чорнобаївка
Компанії РФ масово відмовляються страхувати судна в Чорному й Азовському морях через високу збитковість на тлі українських атак
22:12
Оновлено
Наслідки атаки РФ 14.07.2026. Дніпровщина
Росіяни завдали ударів по регіонах України й цивільних суднах: є загиблі та поранені
22:01
оборонні технології
Екзоатмосферний перехоплювач: Європа створюватиме антибалістичний щит на основі досвіду України
21:59
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
Єврокомісія підтвердила візит Урсули фон дер Ляєн до Києва 15 липня
21:45
Ромулуш Русін-Сенді
"Ми зачиняємо двері перед росіянами": міністр оборони Угорщини про нові підходи до безпеки
21:16
велосипедист
Паливна криза у РФ набирає обертів: російським чиновникам рекомендують пересідати на велосипеди
20:50
ЗАЕС
Запорізька АЕС вдесяте цього року втратила зовнішнє електроживлення, — Енергоатом
20:44
Ексклюзив
Азовська Чорнобаївка
Азовське море перетворюється на "море мертвих кораблів", - Коваленко
20:40
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: У Кремля є окремі рішення, але на них не готовий піти навіть Путін
20:37
військові навчання в Арктиці
Росія і Китай нарощують присутність в Арктиці: Німеччина попередила про загрозу постачанню й безпеці Європи
20:17
Ексклюзив
на фото Михайло Федоров
"Накал був такий високий, що дійшов до точки "або ... або": Осадчук про конфлікт, який може стати причиною відставки Федорова
20:05
танкер нафта
Дефіцит пального змусив Росію переробляти нафту в Індії та ховати її походження через перевалку в морі, — ГУР
Більше новин