
Прокурор МКС Хан, який видав ордер на арешт Путіна, тимчасово пішов із посади
Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, який видав ордер на арешт диктатора РФ Володимира Путіна, тимчасово залишив свою посаду під час розслідування щодо звинувачення в сексуальних домаганнях
Про це повідомляє Reuters.
Зазначено, що Хан узяв відпустку до кінця розслідування ООН.
"У світлі ескалації повідомлень ЗМІ, я прийняв обдумане рішення взяти відпустку. Моє рішення обумовлене глибокою та непохитною прихильністю до довіри до нашого Офісу та Суду, а також до захисту цілісності процесу та справедливості до всіх причетних", - написав глава МКС своїм колегам, із яким ознайомилося Reuters.
Наразі обовʼязки Хана виконуватимуть 2 його заступники. Водночас інформагентство зазначає, що не існує чіткої процедури заміни головного прокурора МКС. Це створює додаткову невизначеність для Суду, який вже стикається з екзистенційною кризою через санкції США у відповідь на ордери на арешт ізраїльських чиновників, додають у матеріалі.
- У листопаді 2024 року стало відомо, що МКС розпочне внутрішнє розслідування проти головного прокурора МКС Каріма Хана, якого звинуватили в сексуальних домаганнях.
- Згодом Міжнародний кримінальний суд ініціював проведення зовнішнього розслідування проти Хана, якого звинувачують в сексуальних домаганнях.



- Актуальне
- Важливе











