
Рубіо спростував чутки, нібито США проти запрошення Зеленського на саміт НАТО
Американський держсекретар Марко Рубіо 15 травня спростував інформацію, що США нібито проти запрошення президента України Володимира Зеленського на саміт НАТО, який розпочнеться 24 червня в Гаазі
Про це повідомляє Європейська Правда.
Після засідання глав МЗС країн НАТО в Анталії Марко Рубіо зазначив, що США не проти участі Володимира Зеленського в саміті НАТО. Він спростував чутки, які поширювались у ЗМІ.
"Я не знаю, звідки така інформація", - сказав він.
Держсекретар повідомив, що під час зустрічі міністрів в Анталії багато його колег підняли питання про запрошення Зеленського, і США не висловили заперечень.
Також він нагадав, що на саміті очікується присутність лідерів з чотирьох країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, і що НАТО вже давно запрошує представників не членів на свої зустрічі.
Заява глави МЗС Нідерландів
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп перед початком зустрічі міністрів країн НАТО сказав, що буде "дуже радий прийняти президента Зеленського та українську делегацію в Гаазі".
Також він зазначив, що рішення щодо участі Володимира Зеленського та делегації України в саміті НАТО прийматиме генеральний секретар Альянсу Марк Рютте.
"Рішення щодо запрошень приймаю не я як країна-господар. Це генеральний секретар НАТО вирішуватиме. Але для мене він (ред. - Зеленський) завжди буде бажаним гостем у Гаазі", - сказав глава МЗС.
Повідомлення ЗМІ про позицію США щодо саміту НАТО
Раніше ЗМІ повідомляли, що США нібито виступили проти запрошення Володимира Зеленського на саміт НАТО, що відбудеться в Гаазі 24 червня.
"Майже всі союзники висловили подив у Вашингтоні щодо цього вибору", - сказав співрозмовник медіа.
За словами ANSA, на цьогорічному саміті Альянсу очікується жорстка програма на відміну від останніх років. Зокрема, вона буде спрямована на "уникнення тертя" з президентом США Дональдом Трампом.
На вечір 24 червня запланована вечеря лідерів, яку влаштують представники королівської родини Нідерландів - там мають бути й представники азійських держав. Водночас наступного дня буде практичне засідання, присвячене збільшенню військових витрат та остаточному затвердженню цілей розвитку.
"Але ситуація може змінитися - немає плану щодо Ради Україна-НАТО на рівні лідерів, як це було в минулому", - додають у матеріалі.
- Раніше стало відомо, що країни-члени НАТО почали розробляти угоду про значне збільшення оборонних витрат, аби задовольнити вимогу президента США Дональда Трампа витрачати на військові потреби 5% від ВВП.



- Актуальне
- Важливе












