
На зустрічі Коаліції охочих в Брюсселі назвали 4 цілі щодо України
У четвер, 10 квітня, у Брюсселі відбулось засідання держав Коаліції охочих, на яке також прибув український міністр оборони Рустем Умєров. На зустрічі окреслили 4 цілі для сил гарантування безпеки в Україні
Про це повідомила журналістка Тетяна Висоцька телеканалу Еспресо.
Коаліція охочих представлена 30 державами, які мають за мету встановлення в Україні тривалого справедливого миру, надаючи їй гарантії безпеки, зокрема - й шляхом розміщення іноземних військ в Україні.
Сьогодні від учасників Коаліції в зустрічі братимуть участь міністри оборони.
Читайте також: Перший "Рамштайн" без США та нова зустріч Коаліції охочих: як міняється підтримка України союзниками
Глава міноборони Великої Британії Джон Гілі заявив, що Коаліція має 4 цілі для гарантування безпеки України: безпечне небо, безпечне море, мир на землі та сильна українська армія, пише "Європейська правда".
"Наші плани добре опрацьовані, і ми маємо чіткі цілі для України. По-перше, забезпечити безпечне небо. По-друге, забезпечити безпечне море. По-третє, підтримати мир на землі. І по-четверте, підтримати українські збройні сили, щоб вони стали найсильнішим стримуючим фактором", - сказав він.
Він також пояснив, що над досягненням зазначених цілей працюватиме майбутня військова місія Коаліції "сили гарантування безпеки". Її формат ще не узгоджений.
"Наші сили гарантування безпеки для України стануть рішучим і надійним елементом системи безпеки, який забезпечить, що будь-який встановлений в результаті перемовин мир дійсно принесе те, що пообіцяв президент Трамп – тривалий мир для України", - підкреслив Гілі.
Гілі: майбутній контингент не виконуватиме функцію миротворців
Після зустрічі Коаліції охочих глава британського міноборони підкреслив, що майбутній контингент не буде виконувати функцію миротворчих сил, передає "Радіо Свобода".
"Ніхто ніколи не чув, щоб я говорив про миротворчі сили. Це не миротворчі сили, які розділятимуть протиборчі сторони на лінії зіткнення. Найефективнішим стримуванням відновленої путінської агресії, найкращим способом закріплення припинення вогню є сила самих українських військ", - заявив Гілі.
На питання журналіста чи необхідна певна участь США чи їхні гарантії для реалізації місії, міністр підкреслив: Вашингтон бере на себе відповідальність за посередництво та ведення мирних переговорів.
"І з огляду на це вони матимуть певну відповідальність і роль у його забезпеченні в довгостроковій перспективі. Що може зробити коаліція бажаючих, так це зміцнити цю здатність запровадити не просто мир шляхом переговорів, а мир, який буде тривалим", - додав він.
Засідання міністрів оборони держав Коаліції охочих. 10 квітня, Брюссель, Фото: Getty Images
Умєров підкреслив, що ця зустріч є продовженням діалогу Києва з партнерами після саміту лідерів на рівні президента України в Парижі та нещодавньої зустрічі начальників штабів України, Франції та Великої Британії.
"Коаліція охочих — новий формат довгострокової підтримки України та безпеки в Європі, що об’єднує країни, готові разом працювати заради сталого і тривалого миру. Також це стратегічний крок до модернізації архітектури безпеки в Європі, що буде адекватною відповіддю на постійну загрозу з боку Росії", - зауважив глава Міноборони.
Також він додав: завтра відбудеться засідання у форматі "Рамштайн", на якому порушуватимуть одне із основних питань - посилення української ППО.
"Ми також продовжуємо обговорення індустріальної співпраці, відкриття спільних оборонних виробництв, що дозволить Україні зміцнити власну виробничу базу та забезпечити постійну підтримку фронту", - написав Умєров.
Міністр оборони Великобританії Джон Гілі, міністр оборони Франції Себастьян Лекорню (праворуч) та міністр оборони України Рустем Умеров, Фото: Getty Images
Що таке Коаліція охочих і хто в неї входить
Коаліція охочих – це країни, які обіцяють Україні підтримку у війні з Росією та сприяння встановленню миру в Україні. Здебільшого вони заявляли про можливості надати Україні миротворчі війська, або принаймні допускали це. Про створення такої коаліції оголосив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер за підсумками саміту 18 світових лідерів у Лондоні, що відбувся 2 березня 2025 року.
Ініціатива має на меті зміцнити європейську підтримку України в умовах нестабільної політики США та створити основи для міцного мирного врегулювання, щоб покласти край російсько-українській війні. Її очолюють Велика Британія і Франція, до коаліції охочих також входять інші країни ЄС, сам Євросоюз, держави, що є не членами ні НАТО, ні Євросоюзу. Чіткого переліку учасників коаліції немає, проте попередньо до неї можна зарахувати такі країни: Франція, Велика Британія, Німеччина, країни Балтії (Латвія, Литва й Естонія), Нідерланди, Швеція, Чехія, Іспанія, Данія, Румунія, Норвегія, Фінляндія, Туреччина, Канада, Австралія, Нова Зеландія та інші.
Зокрема, 27 березня, у Парижі відбувся саміт Коаліції охочих, організований президентом Франції Емманюелем Макроном.
- Актуальне
- Важливе














