Оновлено

У Дагестані обстріляли 2 церкви, підпалили синагогу та вбили священника РПЦ. Нападом керували сини голови району

24 червня, 2024 понедiлок
02:04

В неділю, 23 червня 2024 року, озброєні особи влаштували теракти в містах Дербент та Махачкала (Дагестан, РФ)

Зміст

Про це повідомляє місцева влада, поліція та інформаційні ТГ-канали.

Близько 18:00 у Дербенті було підпалено синагогу та обстріляно церкву, в Махачкалі сталася перестрілка.

"В Махачкалі одного співробітника (поліції, - ред.) вбито, 6 поранено. Серед цивільного населення постраждалих, загиблих немає", - передає РІА "Дагестан".

Своєю чергою загальноросійський ТГ-канал "112" повідомляє про загибель "5 співробітників поліції" як у Махачкалі, так і в Дербенті. Окрім того, "ще 9 отримали поранення".

На оприлюднених у соцмережах кадрах стрілянин з Дербента видно, що нападники були одягнуті в чорне і вели вогонь з автоматичної зброї.

За інформацією члена підконтрольної Кремлю Громадської спостережної комісії Дагестану Шаміля Хадулаєва, у дербентській церкві вбито священника і напади на церкви, як він стверджує, нібито мали місце як у Дербенті, так і в Махачкалі.

"Отця Миколу (Миколу Котельникова, - ред.) в церкві в Дербенті вбили, перерізали горло. 66 років йому було, дуже хворів. Охоронця Михайла у церкві Махачкали-1 озброєного лише газовим пістолетом розстріляли. Священники зачинилися в церкві та чекають на допомогу", - повідомив Хадулаєв.

Російське опозиційне видання Astra, що працює як ТГ-канал, наводить відео, де видно обличчя стрільців.

Як пише "Эхо Дагестана", станом на 19:40 у Махачкалі триває боєзіткнення на вулиці Магомедгаджієва. Поліція просить жителів міста не виходити зі своїх осель.

Відповідальність за події поки що не взяло на себе жодне угруповання. Також не відомі й вимоги нападників.

Ближче до 20:00 російський Національний антитерористичний комітет заявив, що у Дербенті та Махачкалі скоєно збройні напади на два православні храми, синагогу та пост ДПС (дорожньої патрульної служби).

Окрім того, вже відомо про ліквідацію 2-х нападників, передає "Тут Дагестан".

Після 20:30 ТГ-канал Mash передав, що в Махачкалі нападники взяли заручників.

"40 людей-заручників закрито у православному храмі в Кіровському районі Махачкали. Надворі ходять озброєні люди, чутно стрілянину", - йдеться у повідомленні.

За іншими даними, парафіяни самостійно забарикадувалися зсередини у приміщенні.

До Дагестану стягуються додаткові сили Росгвардії та спецназу ФСБ. По всій території республіки оголошено режим контртерористичної операції (КТО), виїзди-в'їзди з міст Махачкала і Дербент перекрито. Задіяно військові гелікоптери та бронетехніку.

Російські пропагандисти та політологи кажуть, що йдеться про заздалегідь підготовлену та сплановану акцію збройного ісламістського підпілля, до якої виявилася не готовою влада Дагестану.

Хто керував нападом

Магомед Омаров

Фото: відкриті джерела

 

Голову Сергокалинського району Магомеда Омарова (на фото вище), чиї сини брали участь у терактах у Дагестані, затримали.

"За наявною інформацією, чиновник мав намір подати у відставку добровільно, але не встиг. Відомо, що він має 9 дітей. Двоє з них, Аділь та Осман Омарови, сьогодні були ліквідовані в ході КТО після нападів на православні храми, синагогу та пост ДПС у Дербенті та Махачкалі", - пише ТГ-канал "112".

Окрім того, Магомеда Омарова вже встигли виключити з головної путінської партії "Єдина Росія".

За адресами проживання Омарова-старшого та його синів проводяться обшуки.

Як стверджують дагестанські медіа, Аділь та Осман Омарови і були тими двома чоловіками з автоматами, обличчя яких першими потрапили на відео з місця подій і яких було першими застрелено під час вуличної стрілянини.

Російська влада: активну фазу КТО завершено

Вже вночі Національний антитерористичний центр РФ повідомив про "завершення активної фази КТО".

Як повідомляє РІА "Новости", "нейтралізовано 5 бойовиків", а кількість загиблих російських силовиків складає 7 осіб.

Разом з тим, місця вуличних боїв у Дербенті та Махачкалі досі очіплено, а на блокпостах при в'їзді до цих міст не пропускають автівки.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
17:58
Огляд
Володимир Зеленський призначив Олександра Поклада т.в.о. голови СБУ
Хто такий новий керівник СБУ Олександр Поклад і які ризики містить його призначення
17:52
Аналітика
Національний банк України
Під підозрою навіть фірми з надто молодими керівниками: банки отримали від НБУ нові критерії ризиків для фінмоніторингу бізнес-клієнтів
17:43
МВФ
В Україні можуть почати підвищувати тарифи на світло і газ уже з 2027 року, - МВФ
17:40
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині, у Харкові та Запоріжжі є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
17:25
Війна з Росією
Швидкий "ХОТ ДОГ": новий перехоплювач вже збив 300 ворожих цілей. На фронті 79 боїв
17:05
OPINION
блог Тарас Шамайда
Чи поверне Зеленський Федорова у Міноборони
16:53
У Києві прощаються з журналістом "Українського радіо" Олександром Куцаком
16:35
Михайло Драпатий
Найближчим часом новий головнокомандувач розпочне кадрові зміни, - військовий аналітик Гетьман
16:30
Балістична ракета FP-7
Біля берегів Норвегії знайшли ймовірні уламки російської ракети
16:12
Новини компаній
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Wee
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Week: компанія підтримуватиме розвиток української модної індустрії
15:26
новини Закарпаття
У Києві оголосили підозру директору товариства через привласнення коштів на захист енергооб'єкта
15:13
Зеленський
Офіційно: Зеленський звільнив Сирського, Драпатого і Гнатова та призначив на нові посади Драпатого і Скибюка 
14:57
Віктор Орбан
Орбан оголосив боротьбу з "автократичним режимом" партії прем'єра Угорщини
14:47
прапор, кримскі татари, крим
Фундаментальна наука замість пропаганди: “Історію кримських татар” Возгріна перекладуть англійською
14:37
ілюстрація - соціологія, опитування
Опитування Rating Group: Залужний очолив рейтинг довіри українців, Федоров за тиждень наростив підтримку вдвічі
14:25
Марко Рубіо
Рубіо обговорить з Лавровим війну Росії проти України
14:12
танкер Veronica
Сили безпілотних систем уразили ще 13 суден РФ у межах операції "МоЛоЧКа"
14:01
OPINION
Призначення Драпатого: що далі?
13:48
Новонароджена дитина
У 2026 році в Україні на одного новонародженого припадає чотири померлих, – Опендатабот
13:46
Оновлено
Ігор Скибюк
Новим начальником Генштабу ЗСУ стане Ігор Скибюк. Драпатий зазначив, що це командир, якому можна довіряти в складних обставинах
13:29
5G
У Києві запустили пілотний проєкт 5G. Наступною стане Одеса 
13:14
PR
Онлайн-кредитування в Україні
Онлайн-кредитування в Україні: чому фінансова гнучкість стає важливою для домогосподарств
12:49
росія проти НАТО
Росія готує провокації "під чужим прапором" проти країн НАТО, - ЦПД
12:29
Андрій Гнатов
Росія планує відкрити новий фронт: Гнатов заявив, що ЗСУ готують відповідні заходи
12:09
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Кремлі заявили, що РФ готова повернутися до перемовин після захоплення всієї Донеччини, – Bloomberg
12:08
Оновлено
москва, кремль
Таємна зустріч представників РФ і Німеччини в Баку могла створювати підґрунтя для мирних переговорів, - Остапенко
11:58
Ексклюзив
Юрій Луценко
Зеленський переклав відповідальність на Драпатого, а Федорова усунув від бюджету, - Луценко
11:32
ЗСУ
Британська компанія підписала угоду про виробництво гармат L119 в Україні
11:00
OPINION
Призначення Драпатого. "Майдан картонок" може розходитися, щоб зібратися знову
10:53
Оновлено
Wildberries
Зеленський підтвердив удари дронів, унаслідок яких загорілися логістичні центри Wildberries у Краснодарі та Невинномиську й нафтобаза в Армавірі
10:40
Огляд
Нова надія для України і погана новина для Росії: перші реакції на призначення Драпатого головкомом
10:33
OpenAI
OpenAI заявила про безпрецедентну кібератаку, яку здійснив ШІ-агент під час тестування
10:12
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Кадрову кризу потрібно завершити вже цього тижня: Романенко закликав владу зосередитися на війні
10:07
США Україна
Україна та США підписали угоду про експорт українських БПЛА для випробувань у Штатах, – "Радіо Свобода"
10:00
PR
програма лояльності АТБ  зі S.T.A.L.K.E.R
Програма лояльності АТБ вийшла у фінал престижної нагороди European Loyalty Awards
09:52
Пресреліз
Анна Мороз
Редакцію телеканалу “Еспресо” очолила Анна Мороз
09:51
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 22 липня: скільки коштують євро та долар
09:44
"Мені вдалося спростувати вже стільки брехні": американська блогерка Лумер анонсувала нові відео про візит до України
09:27
Ексклюзив
Михайло Федоров
Наразі Федоров займає вигідну позицію для майбутніх виборів, - політичний оглядач Дубов
09:22
Створення умов "для органічного виходу паразитів": Бровді пояснив, чому Україна не знищує Кримський міст
Більше новин