
У США закликали владу Сирії покарати причетних до вбивств представників сирійських меншин
Влада Сирії має притягнути до відповідальності винуватих у масових убивствах сирійських меншин останніми днями
Про це написав у соцмережі X державний секретар США Марко Рубіо
"Сполучені Штати засуджують радикальних ісламістських терористів, у тому числі іноземних джихадистів, які вбили людей на заході Сирії в останні дні. Сполучені Штати підтримують релігійні та етнічні меншини Сирії, включаючи християнську, друзьку, алавітську та курдську громади, й висловлюють свої співчуття жертвам та їхнім родинам", – зазначив Рубіо.
Він додав, що тимчасова влада Сирії має притягнути до відповідальності винуватих у цих масових убивствах сирійських меншин.
Зіткнення в Сирії між прихильниками Асада й силами безпеки країни
У прибережному районі Сирії наприкінці минулого тижня за два дні зіткнень між представниками нової влади й прихильниками експрезидента Башара Асада загинули понад 1000 людей, з них 745 – цивільні. Про це повідомляло Reuters із посиланням на дані Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини. Згідно з цими даними серед загиблих 745 мирних жителів, 125 представників сирійських сил безпеки та 148 бойовиків – прихильників Асада.
Зіткнення в Сирії почались у четвер, 6 березня. Повстати проти перехідного уряду Сирії намагалися прихильні до Асада бойовики. Як повідомили державні інформагенції Сирії, вони начебто атакували лікарню в місті Латакія. Імовірно, серед повстанців були алавіти - представники меншини, до якої належав Башар Асад і яка здебільшого лояльна до нього.
У сирійській службі безпеки заявили, що в зіткненнях убили щонайменше 200 їхніх співробітників. Напади на представників нової влади Сирії переросли у вбивства із помсти, коли тисячі озброєних прихильників нинішньої влади з усієї країни прибули до прибережних районів. Влада зазначила, що відповідальність за страти десятків людей і напади на будинки в селах і містах лежить на некерованих озброєних ополченцях, які прийшли на допомогу силам безпеки і звинувачують прихильників Асада у попередніх злочинах.
Центр моніторингу за дотриманням прав людини заявив 8 березня, що дводенні бої стали одним з найгірших проявів насильства впродовж 13 років громадянського конфлікту в Сирії. За їхніми даними, серед жертв були жінки й діти з алавітської меншини.
Сирійський лідер Ахмед аш-Шараа в неділю, 9 березня, виступив із закликом до миру.
"Ми повинні зберегти національну єдність і внутрішній мир, ми можемо жити разом", – процитувала тимчасового президента Радіо Свобода.
- Актуальне
- Важливе










