Оновлено

Умєров очолить українську делегацію на переговорах із РФ у Стамбулі

1 червня, 2025 неділя
18:53

Міністр оборони України Рустем Умєров очолить українську делегацію на переговорах із російською стороною, які відбудуться 2 червня в Стамбулі

Зміст

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegram. 

Глава держави зазначив, що заслухав сьогодні доповіді міністра оборони України, міністра закордонних справ, Генерального штабу, розвідок та Служби безпеки України.  

"Робимо все для того, щоб захистити нашу незалежність, нашу державу та наших людей. Визначив завдання на найближчий час", - зауважив Зеленський. 

Читайте також: Зеленський готовий особисто зустрітися з Путіним, але спершу РФ має виконати три обов'язкові вимоги, - Reuters

Він додав, що "визначив також позиції перед зустріччю в Стамбулі в понеділок". 

"Перше – повне й безумовне припинення вогню. Друге – звільнення полонених. Третє – повернення викрадених дітей. І, щоб установити надійний і тривалий мир та гарантувати безпеку, – готувати зустріч на найвищому рівні. Ключові питання можуть вирішити тільки лідери. Нашу делегацію в понеділок очолить Рустем Умєров", - резюмував президент України.

Час і місце переговорів

Як повідомляє ТАСС із посиланням на джерело у МЗС Туреччини, переговори заплановано на 13:00 у палаці Чираган у Стамбулі. 

Україна оголосила повний склад делегації

До складу української делегації на перемовинах з РФ у Стамбулі увійдуть: 

  • Рустем Умєров, міністр оборони України, глава делегації.
  • Олександр Бевз, радник Керівника Офісу Президента України.
  • Олександр Дьяков, заступник начальника штабу Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
  • Сергій Кислиця, перший заступник Міністра закордонних справ України.
  • Юрій Ковбаса, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони (за згодою).
  • Георгій Кузьмичов, офіцер протоколу Апарату забезпечення службової діяльності Головнокомандувача Збройних Сил України Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України.
  • Олег Луговський, перший заступник Голови Служби зовнішньої розвідки України.
  • Євгеній Острянський, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
  • Олександр Поклад, заступник Голови Служби безпеки України.
  • Вадим Скібіцький, заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
  • Андрій Фомін, начальник відділу міжнародного права – заступник начальника управління міжнародного та операційного права Центрального юридичного управління Генерального штабу Збройних Сил України.
  • Олексій Шевченко, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
  • Олександр Шеріхов, старший офіцер Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України.
  • Євген Шинкарьов, заступник начальника штабу Командування Повітряних Сил Збройних Сил України.

Що відомо про перемовини з РФ

16 травня у Стамбулі відбулася тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини, за якою слідували прямі переговори між представниками Росії та України. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, ключовими питаннями були: обмін полоненими у форматі "1000 на 1000", можливість припинення вогню та потенційна зустріч президентів Зеленського та Путіна.

19 травня Дональд Трамп, після розмови з Володимиром Путіним, заявив про негайний початок мирних переговорів між Україною та РФ. Однак вже 20 травня речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що жодних часових рамок для підготовки мирного меморандуму немає.  Згодом, 22 травня, російське МЗС заявило, що Володимир Зеленський не має повноважень підписувати мирний меморандум і Україна має обрати нового президента. 

27 травня спецпредставник президента США Кіт Келлог повідомив, що Вашингтон отримав від України документ з умовами для миру і тепер очікує меморандум від Росії. Він також назвав можливе місце майбутніх перемовин між сторонами. Цього ж дня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан запропонував Стамбул як місце для нового раунду переговорів між Росією та Україною.

28 травня глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що про новий раунд переговорів української та російської сторін нібито буде оголошено найближчим часом. Водночас прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков зазначив, що зустріч Путіна та Зеленського можлива лише за умови досягнення конкретних домовленостей. Він також додав, що робота над російським проєктом меморандуму майже завершена.

28 травня Володимир Зеленський повідомив, що Рустем Умєров телефонував помічнику російського диктатора Володимиру Мединському, однак меморандуму від РФ українська сторона так і не отримала. Після цього Лавров заявив, що російська делегація готова представити свій меморандум на другому раунді переговорів з Україною у Стамбулі 2 червня. 

31 травня президент України Володимир Зеленський висловив сумнів щодо серйозності намірів Росії в контексті майбутніх перемовин у Стамбулі. За його словами, ані Україна, ані її міжнародні партнери не мають чіткого уявлення про те, що саме Росія може запропонувати на цій зустрічі.

Теги:
Читайте також:
Київ
+21.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 41.99
  • EUR
    Купівля 48.22
    Продаж 48.94
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
20 липня
18:30
Ексклюзив
Анатолій Хостікоєв
"Усі глядачі повертаються": актор Хостікоєв про роботу театру під час тривог
18:28
Єгор Соболєв на фронті
В минулому журналіст та нардеп Єгор Соболєв очолив безпілотний підрозділ й запрошує до себе
18:06
OPINION
"Дикобрази" формують політичні команди вже зараз
17:30
Ексклюзив
У Координаційному штабі розповіли, до якого моменту вони опікуються звільненими з полону
17:30
Інтерв’ю
Альнур Мусаєв
Малоймовірно, що Путін зможе повністю захопити якісь регіони України, - генерал Мусаєв
16:54
санкції
Латиніна, Королевська, Балашов, а також блогер Андрій Луганський та російська пропагандистка Аксьоненко потрапили під санкції: що про них відомо
16:35
Українські далекобійні дрони
Зеленський: на закупівлю дронів для фронту, ударів по РФ та захисту міст буде виділено додаткові кошти
16:13
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 56 боїв: найбільше зіткнень на Покровському та Новопавлівському напрямках
16:05
На Миколаївщині через викинутий недопалок загорілась трава: вогонь охопив будинок літньої жінки, вона загинула
16:04
OPINION
Чи можлива демократія в Росії
15:23
Оновлено
Жінка, яку вночі збив на Великій Васильківській п'яний працівник прокуратури, померла у лікарні
14:37
продукти магазин
Від акордеонів до пива: Північна Корея активізує експорт до Росії, - FT
14:04
OPINION
Ключова риса української інфляції
13:49
Ексклюзив
Обмін полоненими
У нас достатній обмінний фонд, щоб продовжувати обміни, - Координаційний штаб
13:46
(НРК) TerMIT
Бійці 45-ї ОАБр дроном ліквідували ворожий наземний роботизований комплекс
13:35
евакуація
З прикордонних громад Сумщини за тиждень евакуювали понад 60 людей, серед них 10 дітей
13:34
Ексклюзив
Кремль москва
Якщо у Росії буде знову мобілізація, вона буде кардинально відрізнятися від 2022 року, - аналітик Денисенко
13:04
На Курщині українські прикордонники взяли в полон російського морпіха
12:01
OPINION
Що таке "кібердипломатія"
11:43
Адміністрація Трампа передумала розривати контракти зі SpaceX, - WSJ
11:09
Дональд Трамп
Трамп закликає Сенат не йти на літні канікули, щоб затвердити його кандидатів на держпосади
11:05
Ексклюзив
Василь Фурман
Економіст Фурман назвав кроки, щоб зробити санкції проти РФ ефективними
10:40
Ексклюзив
Віктор Ягун
"Дозволить очистити суспільство": генерал Ягун виступив за позбавлення громадянства України колаборантів
10:35
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль вперше розпочав наземні операції в центральній частині Гази
10:32
Окупанти вдарили по Херсонщині: поранено 17-річну дівчину та чоловіка
10:11
ЗСУ, ППО
Сили оборони вночі знищили 18 з 57 "шахедів", якими РФ атакувала Україну
10:00
OPINION
Маємо перемагати ефективністю застосування людського ресурсу
09:46
Ексклюзив
Кордон з БІлоруссю
Скупчення військ на кордоні з Білоруссю не фіксується, - ДПСУ
09:42
Російські військові
Окупанти просунулись поблизу п’яти населених пунктів на Донеччині, - DeepState
09:17
генерал-майор Крістіан Фройдінґ з міноборони Нмеччини
До 2000 дронів одночасно: німецький генерал Фройдінг зробив прогноз щодо майбутніх атак РФ по Україні
08:51
Маск заявив, що створить застосунок Baby Grok на основі ШІ для дітей
08:40
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті сталося 154 боєзіткнення: найбільше на Покровському напрямку
08:26
вогонь, полум'я, пожежа
Партизани знищили релейну шафу біля Тули: порушено поставки зброї окупантів на фронт
08:12
Тайсон Ф'юрі
Ф'юрі викликав Усика на третій бій: "Він знає, що є лише один чоловік, який може його перемогти"
08:05
OPINION
На Заході не хочуть думати про війну
08:01
Оновлено
Усик
Усик розповів, хто може стати його наступним суперником
07:57
У підмосковному Зеленограді скаржаться на нічну атаку БПЛА, нібито збито 15 дронів: сталися пожежі
07:50
Ексклюзив
Віталій Портников
Є хороше питання: чи готовий Путін сваритися з Ердоганом через Азербайджан, - Портников
07:43
Ексклюзив
Невидима рана: як війна впливає на психіку українців та як справлятися з травмами. Пояснення психотерапевтки
07:36
Даніель Дюбуа
Дюбуа не з'явився на пресконференцію після поразки від Усика
Більше новин