У МЗС назвали можливі формати спецтрибуналу для Росії за війну з Україною

24 жовтня, 2022 понедiлок
19:39

Україна опрацьовує кілька варіантів створення Спеціального трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України, однак його мандат стосуватиметься злочину, який почався ще з тимчасової окупації Росією Криму наприкінці лютого 2014 року

Зміст

Про це заявив посол із особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич під час дискусійної програма в рамках першого парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи, повідомляє кореспондент Еспресо.

Відомо, що Кориневич зауважив, що агресія РФ почалася в лютому 2014 року з тимчасової окупації АР Крим.

"Оскільки цей злочин, який почався в 2014 році, триває й зараз, ми впевнені, що одна з можливих відповідей - це створення Спеціального трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України. Створення цього Трибуналу, його робота і мандат, його юрисдикція будуть стосуватися власне злочину агресії проти України, який почався з Криму, і це буде правильна правова відповідальність для керівників РФ за все те, що вони вчиняли і вчиняють починаючи з кінця лютого 2014 року", - сказав Кориневич.

Читайте також: Тільки військова поразка та суд у Гаазі можуть зупинити Путіна, - дипломат Єльченко

Також він акцентував, що створення Спецтрибуналу є одним з пріоритетів української влади й додав, що Україна має декілька варіантів, як цей Трибунал може бути створений.

"Перший варіант – це створення Спеціального трибуналу на основі багатосторонньої угоди між країнами. Це означає, що Україна та уряди інших держав можуть підписати і ратифікувати угоду про створення такого Трибуналу і його статут, який буде додатком до цієї угоди", - зазначив Кориневич.

Окрім того, він також додав, що Спецтрибунал може бути створений на основі угоди між Україною та міжнародними організаціями, наприклад, ООН, яка може ухвалити відповідну резолюцію. Або Україна може укласти відповідну угоду з регіональними європейськими організаціями, наприклад, ЄС чи Радою Європи, оскільки нинішня російська агресія спричинила в Європі війну, найбільшу з часів Другої світової.

"Ми можемо укласти угоду між багатьма сторонами або між Україною і міжнародними організаціями. Україна працює над підготовкою проєкту такої угоди і готова співпрацювати з міжнародними партнерами. Ці проєкти розробляються так, щоб, незалежно від того, який варіант буде вибраний, ми могли підкоригувати ці документи і розпочати створення Трибуналу", - резюмував посол із особливих доручень МЗС.

  • Раніше, 19 травня Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу з притягнення до відповідальності причетних до воєнних злочинів Росії в Україні.
  • 6 липня заступник керівника радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що на спроби судити росіян за воєнні злочини в Україні, Москва може відповісти ядерною зброєю.
  • Парламент Нідерландів 20 жовтня підтримав створення спеціального трибуналу в Гаазі щодо збройної агресії Російської Федерації проти України.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
21:02
Затримання російського судна з тіньового флоту
ЄС посилює тиск на російський тіньовий флот, — Каллас
20:52
Володимир Зеленський
Нове військове командування готує модернізацію Сил оборони України — Зеленський
20:45
Ексклюзив
У США назвали призначення Драпатого "монументальним тестом" для командування ЗСУ, - американіст Довгополий
20:39
Попри звільнення Сирського, мітинги у Києві та Львові тривають: учасники вимагають повернути Федорова
20:34
Зустріч Володимира Зеленського зі Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером
"Мир потрібен – мир з гідністю". Зеленський у Києві зустрівся з представниками Трампа Віткоффом та Кушнером
20:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Європейські партнери не розуміють причин зміни уряду та керівництва ЗСУ, - журналістка Висоцька
20:10
Мадяр повідомив про ураження 13 енергооб'єктів у Криму та на ТОТ
20:01
OPINION
Чому Росія поквапливо продає своє золото
19:53
Справа Ощадбанку. Генеральний прокурор Угорщини подав у відставку
19:52
Ексклюзив
Новий головком має прискорити технологічну трансформацію ЗСУ, - генерал-майор запасу Гаврилов
19:39
PR
Віталій Кіро
Віталій Кіро: Ера "живого" пошуку: як штучний інтелект перебудовує ринок нерухомості для кожного з нас
19:34
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Угорщина заблокувала затвердження переговорних кластерів для України та Молдови
19:17
НАБУ
Розкрадання 102 млн грн на захисті для танків. НАБУ та САП завершили розслідування гучної справи
18:59
кримінал
У Польщі судитимуть жінку за напад на українських підлітків біля басейну
18:53
Володимир Зеленський та Метью Вітакер
Зеленський зустрівся із Послом США при НАТО Метью Вітакером
18:52
Джеффрі Епштейн
У Франції знайшли мертвим пособника Епштейна, який вербував жінок
18:37
Трамп Інфантіно
Трамп хоче зробити голову ФІФА Інфантіно Генеральним секретарем ООН
18:17
США - Іран
США пообіцяли відповісти на атаки Ірану в Ормузькій протоці
17:58
Огляд
Володимир Зеленський призначив Олександра Поклада т.в.о. голови СБУ
Хто такий новий керівник СБУ Олександр Поклад і які ризики містить його призначення
17:52
Аналітика
Національний банк України
Під підозрою навіть фірми з надто молодими керівниками: банки отримали від НБУ нові критерії ризиків для фінмоніторингу бізнес-клієнтів
17:43
МВФ
В Україні можуть почати підвищувати тарифи на світло і газ уже з 2027 року, - МВФ
17:40
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині, у Харкові та Запоріжжі є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
17:25
Війна з Росією
Швидкий "ХОТ ДОГ": новий перехоплювач вже збив 300 ворожих цілей. На фронті 79 боїв
17:05
OPINION
блог Тарас Шамайда
Чи поверне Зеленський Федорова у Міноборони
16:53
У Києві прощаються з журналістом "Українського радіо" Олександром Куцаком
16:35
Михайло Драпатий
Найближчим часом новий головнокомандувач розпочне кадрові зміни, - військовий аналітик Гетьман
16:30
Балістична ракета FP-7
Біля берегів Норвегії знайшли ймовірні уламки російської ракети
16:12
Новини компаній
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Wee
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Week: компанія підтримуватиме розвиток української модної індустрії
15:26
новини Закарпаття
У Києві оголосили підозру директору товариства через привласнення коштів на захист енергооб'єкта
15:13
Зеленський
Офіційно: Зеленський звільнив Сирського, Драпатого і Гнатова та призначив на нові посади Драпатого і Скибюка 
14:57
Віктор Орбан
Орбан оголосив боротьбу з "автократичним режимом" партії прем'єра Угорщини
14:47
прапор, кримскі татари, крим
Фундаментальна наука замість пропаганди: “Історію кримських татар” Возгріна перекладуть англійською
14:37
ілюстрація - соціологія, опитування
Опитування Rating Group: Залужний очолив рейтинг довіри українців, Федоров за тиждень наростив підтримку вдвічі
14:25
Марко Рубіо
Рубіо обговорить з Лавровим війну Росії проти України
14:12
танкер Veronica
Сили безпілотних систем уразили ще 13 суден РФ у межах операції "МоЛоЧКа"
14:01
OPINION
Призначення Драпатого: що далі?
13:48
Новонароджена дитина
У 2026 році в Україні на одного новонародженого припадає чотири померлих, – Опендатабот
13:46
Оновлено
Ігор Скибюк
Новим начальником Генштабу ЗСУ стане Ігор Скибюк. Драпатий зазначив, що це командир, якому можна довіряти в складних обставинах
13:29
5G
У Києві запустили пілотний проєкт 5G. Наступною стане Одеса 
13:14
PR
Онлайн-кредитування в Україні
Онлайн-кредитування в Україні: чому фінансова гнучкість стає важливою для домогосподарств
Більше новин