Відключення Еспресо, Прямого та 5 каналу: колективи відповіли на критику Данілова та готові до участі у всеукраїнському марафоні

22 квітня, 2022 п'ятниця
17:12

Телеканали "Еспресо", "Прямий" та "5 канал" неодноразово зверталися до РНБО та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення із закликом долучити їх до спільного телемарафону

Зміст

Працівники, журналісти та редакційні колективи Еспресо, Прямого і 5 каналу з великим подивом сприйняли заяву секретаря РНБО Олексія Данілова, яку він зробив в ефірі спільного телемарафону про те, що нібито канали "вирішили робити власне шоу і можуть повертатися на марафон".

Це не відповідає дійсності. Негоже лукавити в останні дні Страсного тижня; брехня – тяжкий гріх, що нині до того ж шкодить загальноукраїнській єдності, яка здивувала світ і є вагомим чинником української перемоги.

Телеканали "Еспресо", "Прямий" та "5 канал" неодноразово зверталися до РНБО та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення із закликом долучити їх до спільного телемарафону.

З перших днів російського вторгнення телеканали за власною ініціативою і доброю волею відмовилися від традиційної сітки мовлення, перепрофілювали ефір, зокрема, транслювали й спільний марафон.

19 березня "Вільні медіа" звернулися до Нацради, РНБО та Мініcтерства культури та інформаційної політики із проханням надати "5 каналу" та "Прямому" слот (частину ефірного часу) в національному марафоні та ввести їх до редакційної групи.

Телеканали отримали підтвердження від міністра культури та інформації і голови Нацради з питань ТБ щодо виділення їм часових проміжків з 23 березня. Але цього не сталося.

Натомість, канали в ніч на 4 квітня виключили з цифрового мовлення. Хочемо наголосити: телеканали "Еспресо", "Прямий" та "5 канал" завжди відстоювали державницькі, проукраїнські та проєвропейські позиції.

На телеканалах виходять в ефір програми таких всесвітньо відомих мовників, як "Радіо Свобода", France 24, BBC та "Голос Америки". Жоден чиновник досі не взяв на себе відповідальність за відключення телеканалів з цифрового ефіру і не пояснив, на яких законних підставах це відбулося.

Заяву секретаря РНБО ми розцінюємо як спробу виправдати "потребами воєнного часу" незаконні дії посадовців, які суперечать європейським прагненням нашої держави, принципам свободи слова і планам отримати найближчим часом статус країни-кандидата в члени ЄС.

Навіть воєнний стан не виправдовує фактичної політичної цензури, яку намагаються впровадити зараз, відключивши 3 телеканали.

Ми готові прийняти пропозицію секретаря РНБОУ, очікуємо від влади часових слотів для участі каналів у марафоні та долучення творчих колективів і редакцій до вироблення спільного телепродукту, і готові значну частину нашого часу надавати марафону за умов скасування незаконного рішення проти наших каналів.

Готові разом робити все для боротьби з гібридними інформаційними загрозами РФ і працювати 24 години на добу, наближаючи спільну перемогу України у війні проти рашизму.

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:50
Оновлено
Штурмовики полку імені Дмитра Коцюбайла зробили чонгарський дубль, марші смерті логістики на Крим окупанту дозволені виключно манівцями. Підсумки роботи Сил оборони 9 червня
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
19:00
Огляд
Термін згорає: чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня
18:57
Ексклюзив
НМТ
"Бажано, щоб на такому рівні математику знали всі": Петро Чорноморець про те, що 70% завдань в НМТ з програми до 6 – 7 класу
18:57
PR
ВБФ "АТБ" та U-Hearts об’єдналися, аби допомогти притулкам для тварин у прифронтових областях
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
17:14
Латвія
Україна і Латвія уклали угоду Drone Deal щодо розвитку спільних оборонних спроможностей
17:01
OPINION
Стратегія розмитих дат: навіщо ворогу війна без фіналу
16:55
На фото: гелікоптер Apache
Біля Ормузької протоки впав американський вертоліт Apache: причини інциденту з'ясовують
16:55
біженці з України
У Німеччині різко зросла кількість українців призовного віку серед біженців
16:43
Оновлено
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для ракет РФ. Загинули 4 особи
16:34
Оновлено
Верховна Рада, голосування
Рада ухвалила два закони зі списку Ukraine Facility, ще два не підтримала
16:27
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
16:19
Дорогу поряд з резиденцією Путіна на Валдаї затягнули антидроновими сітками
16:16
Румен Радев
У новому уряді Болгарії заявили про плани припинити постачання зброї Україні
15:53
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн
Обмеження щодо енергетики, фінансів, криптоторгівлі й рибальства: Урсула фон дер Ляєн презентувала 21-й пакет санкцій проти РФ
15:42
Нестор Шуфрич під час засідання суду, 4 березня 2026 року
Підозрюваний у держзраді нардеп Шуфрич дистанційно проголосував на засіданні комітету Верховної Ради
15:00
Олександр Прокудін
З тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося повернути ще трьох дітей
Більше новин