Ексклюзив

Чи розслідують можливі постачання деталей для іранської зброї. Відповідь Нацполіції 

27 листопада, 2025 четвер
13:20

Національна поліція не розпочинала кримінальних проваджень щодо керівників двох українських фірм – ТОВ "ГК Імператив Україна" та ТОВ "Екофера", які, могли виступати посередниками у постачанні датчиків, двигунів, каліброваних елементів і навігаційної апаратури. Йдеться про деталі, що в підсумку опинилися в іранській зброї, яку Росія використовує проти України

Зміст

Про це Еспресо повідомили у Департаменті комунікації Національної поліції України.

Редакція зверталась до Національної поліції України з інформаційним запитом, чи проводитимуть правоохоронці перевірку діяльності згаданих фірм та їхній зв'язок з виготовленням зброї для держави-агресора. 

"Станом на 25.11.2025 кримінальні провадження відносно посадових осіб ТОВ "ГК Імператив Україна" та ТОВ "Екофера" за слідчими підрозділами Національної поліції не обліковуються та не розпочиналися", – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

За детальнішою інформацією щодо досудових розслідувань із цього приводу в національній поліції порадили звернутися в Офіс Генерального прокурора, який надає інформацію з Єдиного реєстру з дотриманням вимог законодавства та захисту персональних даних.

Що було раніше

Декілька тижнів тому Міністерство фінансів США оголосило про новий пакет санкцій проти 32 фізичних та юридичних осіб, які, за версією відомства, брали участь у закупівлях компонентів для іранських балістичних ракет та безпілотників. У переліку є компанії та агенти з Ірану, ОАЕ, Туреччини, Китаю, Індії, Німеччини та України. Дві українські фірми – ТОВ "ГК Імператив Україна" та ТОВ "Екофера", виступали посередниками у постачанні комплектування до шахедів.

Читайте також: Як і коли українські деталі могли потрапити до іранської зброї, яку використовує Росія

Що відомо про українські фірми і засновника

ТОВ "ГК Імператив Україна" зареєстроване в Україні у лютому 2018 року, а саме в Харкові, на вулиці Роменській. Згідно зі статутом, керівником є Табібі Джабалі Бахрам з Ірану, 1971 року народження. Розмір статутного капіталу фірми вказано в сумі 15 тис. грн. Зазначено, що компанія начебто займається гуртовою торгівлею товарами господарського призначення,  деревиною, будівельними матеріалами, санітарно-технічним обладнанням, хімічними продуктами.

Зв'язки з компанією мають також особи, на ім'я Валерія Володимирівна Рибка і Валентина Володимирівна Войтко. Остання зазначена, як керівник. Еспресо спробував сконтактувати з власниками фірми, утім номер телефону, який вказаний за "ГК Імператив Україна", був поза межами досяжності. З 2022 року згідно з аналітикою Youcontrol, ТОВ "ГК Імператив Україна" господарської діяльності не вело. Інформації про ТОВ "Екофера" у відкритому доступі немає.

Експерт з авіації, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко у коментарі для Еспресо зазначив, що йдеться про звичайні фірми-прокладки.

"До повномасштабної війни наш літак АН-140 серійно випускався в Ірані й ми мали тісне  співробітництво. Тому не треба дуже дивуватись, що така фірма могла існувати. Бо свого часу проводилося ліцензійне виробництво наших літаків, коли Іран збирався запускати лінійку безпілотників. Тоді вони організували мережу фірм-прокладок для отримання деталей і навіть щось замовили в Україні".

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
11:36
Кінбурнська коса
Російські війська евакуйовуються з Кінбурнської коси, - АТЕШ
11:22
Кая Каллас
"Маємо зробити все, аби Україна та РФ могли розмовляти одна з одною": Каллас закликала чинити тиск на Москву
11:01
OPINION
Вірменія. Четверта поспіль поразка російської пропагандистської машини
10:58
росія потяг ржд
Росія припинила рух пасажирських поїздів до Криму через атаки українських дронів
10:56
Ексклюзив
Трамп на даху
Тактику Трампа вже розкусили: Рибачук про позицію США щодо війн в Ірані та Україні
10:51
Кая Каллас
ЄС уперше введе санкції щодо судноплавства Ірану й запровадить нові проти РФ, – Каллас
10:48
Дональд Трамп
Трамп заявив, що не обіцяв не втягувати США у закордонні війни
10:20
безпілотник, дрон, шахед
Після нічної атаки РФ по Україні у Молдові знайшли уламки безпілотника
10:18
OpenAI
ChatGPT стане значно потужнішим: OpenAI працює над найбільшим оновленням сервісу
10:07
Оновлено
Атака РФ на Харків 8 червня
Росіяни атакували Конотоп, Одещину та Харків: є поранені і люди під завалами
10:06
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
У світі таких темпів не було: генерал Романенко про створення українських антибалістичних ракет
09:52
Готував замах на посадовця ГУР за $100 тис.: у Києві затримали агента росіян
09:40
КНДР обходить санкції ООН за допомогою Росії та Китаю
09:37
Оновлено
втрати рф
Сили оборони 7 червня ліквідували 1330 окупантів та 8 танків РФ
09:05
Дрони СБУ уразили нафтоперекачувальну станцію
Дрони атакували нафтовий термінал "Шесхаріс" у Новоросійську
09:02
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль атакував Іран у відповідь на удар Тегерана
08:53
Ексклюзив
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Путін фактично втрачає Кавказ: політолог Леонов про вибори у Вірменії
08:22
зустріч Зеленського з Макроном, Стармером та Мерцом
Лондон назвав 5 умов миру в Україні за підсумками зустрічі Зеленського, Стармера, Макрона й Мерца
08:00
OPINION
Про найбільшу помилку у відносинах України та Польщі
07:54
Пашинян заявив про перемогу своєї партії на виборах у Вірменії
07:48
Зеленський під час візиту до Швеції
"Заявив про намір особисто передати ці меседжі Путіну": Зеленський підтвердив візит Абрамовича до Києва
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
21:38
Ексклюзив
"Контейнери проєктувалися на падіння літака": експертка Кошарна оцінила наслідки удару "шахеда" по сховищу відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС
21:13
Оновлено
футбольний матч Данія - Україна
Данія-Україна 2:1. Товариський матч достроково зупинили через стан здоров'я Еріксена, який раніше пережив клінічну смерть
20:53
Вірменія
У Вірменії на парламентських виборах завершилось голосування. Зафіксована висока явка виборців
20:25
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Авіаексперт Романенко пояснив логіку створення української балістичної ракети FP-9
20:00
OPINION
Народжений у печерах. Справжня й удавана історія "короля сирів"
19:37
Інтерв’ю
Там, де увага людей: церква має бути присутня якнайбільше в мережі інтернету, - отець Ростислав Пендюк
19:32
Ексклюзив
Ірина Геращенко
Сканування пальців, талон виборця з фотографією: Геращенко розповіла про перебіг виборів у Вірменії
19:30
Інтерв’ю
Путін та Сі Цзіньпін
Росія, Китай, Північна Корея та Іран утворюють вісь диктатур, - професор Ендрю Міхта
18:55
Дмитро Лубінець
З 2014 року 8,5 млн українців виїхали за кордон, — омбудсмен
18:44
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Британії, де планується зустріч зі Стармером, Макроном і Мерцом
18:41
Латвія
Латвія передасть Україні партію автівок, конфіскованих у п’яних водіїв
18:35
Огляд
Українські рукописи
Загублена манжета, масове ураження і клан Кеннеді – 5 книг про те, як керувати увагою
18:27
Огляд
Новий прем’єр Румунії та уродженець Одещини Еуджен Томак формує уряд: якою буде політика щодо України
18:17
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Українська балістика проходить випробування, але проблеми з масштабуванням залишаються, - авіаексперт Романенко
18:15
Ексклюзив
Путін фактично намагається переграти підсумки Холодної війни, - Міхта
17:55
ТЦК
В Україні зафіксовано вже 4 випадки смерті мобілізованих у приміщеннях ТЦК, - Лубінець
Більше новин