Ексклюзив

Європа за цей рік прокинеться остаточно, інакше буде наступною у війні проти РФ, - дипломат Чалий

16 січня, 2025 четвер
22:46

Цей рік має стати таким, коли інші країни стануть на бік України. Інакше наступними можуть стати вони, незалежно від того, як розвиватиметься війна РФ проти України

Зміст

Таку думку висловив голова правління Українського кризового медіа-центру, Надзвичайний і Повноважний Посол України Валерій Чалий в етері телеканалу "Еспресо".

"Путін прагне від нас капітуляції. Це не просто конфлікт між двома країнами. Це російська окупація і агресія, поки що, проти України. Які гарантії ми маємо, що після припинення вогню Росія не забере з нашої території 150 тис. військових і не направить їх на кордон з Естонією чи Польщею через Білорусь? Це реальна загроза. Зараз Європа затягує час тільки з однієї причини - вірить, що Україна за допомогою США зможе стримувати російське просування і не допустити його до європейських кордонів. Але якщо цього не відбудеться, і Україна сама буде стояти в обороні, а частина військ піде на їх території, це нагадуватиме їм про час, коли вони діяли повільно", - зазначив він.

Це розуміння вже є в розвідках та міністерствах оборони. Політики, можливо, поки не хочуть говорити про це перед виборами в Німеччині та інших країнах, але вони змушені будуть відповісти на питання громадян, коли дрони долетять до їхніх територій. Зараз вони закривають очі, але війна може прийти до них, якщо вони зараз не вживуть заходів, каже Чалий.

"Я впевнений, що за цей рік Європа прокинеться і максимально включиться, починаючи з інструкторів та пілотів-ветеранів на французьких "Міражах" та F-16. Далі це може розвиватися до залучення техніків на військових підприємствах. У нас вже є двосторонні угоди про військову співпрацю. Можна залучати зовнішніх інструкторів, і далі переходити до рішучих спільних дій. Потрібно працювати з Європою", - додав він.

Читайте також: Трамп навряд чи домовиться із Путіним. Зеленський наполягає на НАТО

Такі війни закінчуються в трьох випадках: капітуляція однієї країни, капітуляція іншої, або виснаження обох сторін до того моменту, коли вони не можуть продовжувати бойові дії. Нам не варто покладатися тільки на США як на панацею, хоча їх внесок і роль є ключовими, зауважив Чалий.

"Не можна забувати про наших партнерів, таких як Японія та Норвегія, які можуть надати кошти на закупівлю американського озброєння. Потрібно говорити з країнами Скандинавії і арктичного регіону, де Росія може перенести конфлікт далі, також це Балтійське море. Не можна заспокоюватися тим, що хтось вирішить ці проблеми за Україну.  Якщо міжнародна спільнота побачить, що Україна не демонструє внутрішньої рішучості і ефективного використання коштів, допомога може бути недостатньою. Всі ресурси повинні бути направлені на фронт і оборону країни", - сказав дипломат.

Якщо Україна покаже, що вона налаштована на результат, Дональд Трамп та інші лідери, які люблять перемагати, будуть підтримувати нас, вважає Чалий. Тому ми повинні повернути в наш лексикон "спільна перемога", "надія" та "результат". 

  • Раніше Трамп, який має вступити на посаду 20 січня, заявив, що підготовка його зустрічі з Путіним уже триває. "Ми повинні покінчити з цією війною", - додав обраний президент США.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що Путін спробує підіграти Дональду Трампу, повторивши з ним точно такий військово-політичний трюк, до якого він вдався 2019 року.
  • 13 січня прессекретар диктатора РФ Дмитро Пєсков заявив, що немає "жодної предметної підготовки"стосовно зустрічі Путіна з Трампом, коментуючи пропозиції Сербії та Швейцарії організувати це на своїх територіях.
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
15:19
Посадовцем ГУР, на якого агент росіян готував замах за $100 тис., виявився Андрій Юсов
15:01
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
У ЄС підтвердили, що роботу над 21-м пакетом санкцій проти РФ закінчать цього тижня
14:57
ППО
Вже 30 компаній отримали право створити приватні групи ППО
14:39
Ексклюзив
ударний БПЛА
В історії повітряних війн такого не було: військовий експерт Яким'як про безпілотні операції на території РФ
14:27
Українці у Дюссельдорфі, Німеччина
Опитування: понад 60% українців підтримують припинення вогню за участі військ ЄС на лінії зіткнення
14:25
єврокомісарка з питань розширення Марта Кос
До Києва прибула єврокомісарка Кос, щоб обговорити необхідні реформи для вступу в ЄС
14:01
OPINION
блог Тарас Шамайда
Є принципи, від яких Україна, на відміну від Польщі, ніколи не відмовлялася
13:59
Юлія Свириденко
У межах Ukraine Facility Україна отримала транш на 2,8 млрд євро, - Свириденко
13:38
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
Туск закликав Зеленського й Навроцького до прямої розмови. У Польщі збирається засідання щодо ймовірного позбавлення президента України ордена Білого Орла
13:24
На Філіппінах землетрус забрав життя людей, зруйнував будівлі та спричинив цунамі
13:16
Олександр Сирський
Сирський: Співвідношення звільнених і втрачених територій становить +100 кв. км на користь ЗСУ
12:57
Китайський дрон РФ, збитий ЗСУ на Донеччині
Авіація НАТО перехопила дрон, який порушив повітряний простір Латвії
12:31
Гривня, гривні, гроші
До 2029 року середня зарплата в Україні може перевищити 44 тис. грн
12:28
Оновлено
Нікол Пашинян
Вибори у Вірменії: усі голоси підраховано, партія Пашиняна виграла з 49,8%
12:15
Оновлено
Тримання під вартою на 60 діб без права на заставу: Водію за смертельне ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід
12:10
Ексклюзив
ППО Москва
Навколо Москви створюють вже четвертий ешелон ППО,- військовий експерт Яким'як
12:07
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
Україна змінює хід війни на свою користь, і це лякає Європу, - The Telegraph
11:50
PR
Скільки коштує підготовка до НМТ і
Майже мінімалка: скільки коштує підготовка дитини до НМТ у 2026 році
11:36
Кінбурнська коса
Російські війська евакуйовуються з Кінбурнської коси, - АТЕШ
11:22
Кая Каллас
"Маємо зробити все, аби Україна та РФ могли розмовляти одна з одною": Каллас закликала чинити тиск на Москву
11:01
OPINION
Вірменія. Четверта поспіль поразка російської пропагандистської машини
10:58
росія потяг ржд
Росія припинила рух пасажирських поїздів до Криму через атаки українських дронів
10:56
Ексклюзив
Трамп на даху
Тактику Трампа вже розкусили: Рибачук про позицію США щодо війн в Ірані та Україні
10:51
Кая Каллас
ЄС уперше введе санкції щодо судноплавства Ірану й запровадить нові проти РФ, – Каллас
10:48
Дональд Трамп
Трамп заявив, що не обіцяв не втягувати США у закордонні війни
10:20
безпілотник, дрон, шахед
Після нічної атаки РФ по Україні у Молдові знайшли уламки безпілотника
10:18
OpenAI
ChatGPT стане значно потужнішим: OpenAI працює над найбільшим оновленням сервісу
10:07
Оновлено
Атака РФ на Харків 8 червня
Росіяни атакували Конотоп, Одещину та Харків: є поранені і люди під завалами
10:06
Ексклюзив
Ракета FP-7.X
У світі таких темпів не було: генерал Романенко про створення українських антибалістичних ракет
09:40
КНДР обходить санкції ООН за допомогою Росії та Китаю
09:37
Оновлено
втрати рф
Сили оборони 7 червня ліквідували 1330 окупантів та 8 танків РФ
09:05
Дрони СБУ уразили нафтоперекачувальну станцію
Дрони атакували нафтовий термінал "Шесхаріс" у Новоросійську
09:02
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль атакував Іран у відповідь на удар Тегерана
08:53
Ексклюзив
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Путін фактично втрачає Кавказ: політолог Леонов про вибори у Вірменії
08:22
зустріч Зеленського з Макроном, Стармером та Мерцом
Лондон назвав 5 умов миру в Україні за підсумками зустрічі Зеленського, Стармера, Макрона й Мерца
08:00
OPINION
Про найбільшу помилку у відносинах України та Польщі
07:48
Зеленський під час візиту до Швеції
"Заявив про намір особисто передати ці меседжі Путіну": Зеленський підтвердив візит Абрамовича до Києва
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
Більше новин