
Міноборони розповіло про особливості підготовки українців 18–24 років до служби у війську
Підготовка громадян віком від 18 до 24 років, залучених на військову службу, відбувається за трирівневою програмою, тривалість якої складає до 3 місяців
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
Три основні компоненти програми:
- базова загальновійськова підготовка;
- фахова підготовка за визначеною військово-обліковою спеціальністю;
- курс адаптації.
Згідно з повідомленням курс БЗВП триває 1,5 міс., навчання відбувається у військових частинах із належною матеріально-технічною базою, а за умови відсутності необхідних умов – у навчальних центрах. Військовослужбовці навчаються у взводах по 25-30 людей.
Фахова підготовка готує бійців до виконання специфічних завдань відповідно до обраної ними спеціальності.
"Програми розробляються органом військового управління та адаптована під зброю, що використовується у конкретному підрозділі. Навчання проводиться у військових частинах із належним обладнанням або у навчальному центрі, із залученням кваліфікованих інструкторів та бойових офіцерів", - пояснили у відомстві.
Курс адаптації триває 14 діб і спрямований на вдосконалення навичок узгоджених дій у складі малих тактичних груп в умовах бойових дій. Він проводиться безпосередньо у військовій частині після проходження фахової підготовки.
"Таким чином повний цикл підготовки військовослужбовців триває до 3 місяців. Критично важливо: участь військовослужбовців у бойових діях без проходження визначених видів підготовки категорично забороняється!" – резюмували в оборонному відомстві.
Контракт для українців віком до 24 років: що відомо
У жовтні 2024 року в ОП заявили, що США тиснуть на президента Володимира Зеленського щодо зниження мобілізаційного віку. Однак пізніше глава держави сказав, що перш ніж знижувати мобілізаційний вік потрібно доукомплектувати бригади. "Ми багато чули сигналів щодо мобілізаційного віку наших військових. Від представників колишньої адміністрації (президента США, – ред.), деяких країн НАТО. Я не буду казати чітку цифру, але у нас понад сто бригад, і кожна з них щодня потребує укомплектованості, техніки – броньованої, артилерійської", – заявив Зеленський.
У грудні 2024 року нардеп Федір Веніславський сказав, що жодних законодавчих ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 років немає.
У січні 2025 року в ОП повідомили, що невдовзі в Україні запропонують зміни до законодавства та указів президента щодо призову чоловіків віком від 18 до 25 років.
Пізніше член оборонного комітету ВР Федір Веніславський заявив, що держава планує стимулювати юнаків віком до 25 років добровільно долучатися до війська. За його словами, Україна не запропонує кращі фінансові умови для тих, хто укладе контракт, у порівнянні з тими, хто вже служить, однак може передбачити одноразові виплати при укладанні контракту.
У лютому президент Володимир Зеленський розповів, що українці віком від 18 до 24 років, які укладуть контракти на службу в Силах оборони, зможуть за рік заробити 1 млн грн. Також передбачено інші бонуси.
- Актуальне
- Важливе












