
"Нам треба орієнтуватися туди, де велика концентрація військ": генерал Маломуж розповів про найцікавіші для росіян напрямки фронту
Генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010) Микола Маломуж зазначив, що українські військові запобігли плану росіян зайти на Сумщину
Про це він розповів в етері "Еспресо".
"Нам сьогодні треба орієнтуватися туди, де велика концентрація військ (росіян, - ред.). Сьогодні засоби розвідки можуть визначати, де йдуть угруповання, де проходить передпідготовка перед фронтом. Які йдуть переміщення авіації, ракетних систем, бронетехніки, спеціальних підрозділів, розвідувальних підрозділів. Відповідно, переміщення баз авіації або безпілотних літальних апаратів, тому що це все базове. Зрозуміло, це жива сила, тому що без конкретних атак, без конкретних операцій на фронті нічого не буде. Це в першу чергу ми беремо зверху: Курщина і Сумська область. Зараз стоїть завдання зайти на Сумщину, захопить Суми. Так не вийшло. Ми цей план розгадали, провели відповідно і потужні заходи з дезорієнтації ворога, удари з флангів, укріпрайони розгорнули там у себе на кордонах і на самій Сумщині", - зазначив він.
Микола Маломуж зауважив, що українська армія утримує район до 80 кілометрів на самій території Росії. Там ворог намагається згенерувати до 70 тисяч вояків, а також техніку, озброєння, зокрема те, що надає Північна Корея, і рухатися там.
"І, зрозуміло, Покровський, Краматорський, це і Торецьк, це і Часів Яр - це ще один сектор, повністю окупувати Донецьку область. Третій сектор - це Лиман. Сьогодні стоїть питання зайти якраз з різних боків - з півночі, з півдня, навіть із заходу, захопивши якраз Лиманський плацдарм, і рухатися далі. Було попередньо ще Куп'янськ, це річка Оскіл, новий, так би мовити, плацдарм на правому березі, і рухатися на Харківщину, наступати. Ми провели контрудари по Білгороду і якраз дезорієнтували багато сил, які вони змушені сьогодні переміщати, де ми ведемо на кордоні з Росією і на частині території Росії, Білгородщини, активні бойові дії. Вони змушені туди перемістити війська", - сказав він.
Читайте також: Росіяни хочуть реалізувати кілька задумів на Запорізькому напрямку, - речник "Легіону Свободи" Денисов
Генерал армії України зауважив, що ще одним цікавим для росіян напрямком є Дніпропетровська область. Ворог постійно намагається прорватися на Новопавлівський напрямок. Однак там стикнувся з нестандартними діями українських захисників.
"Вибудували ми там систему керівництва, генерал Драпатий, який прийшов на цей системний напрямок, вийшов на модель нестандартних дій: не тільки оборона, а маневрена війна. Удар із флангів, з тилів, контратаки, захоплення якраз нових рубежів або визволення нових місць, а це вже відбувається десятки протягом місяця. Це те, що дезорієнтує противника, не дає можливості згенерувати в окремих регіонах. Десь згенерують в одному, ми ударяємо з флангів у другому, переміщують туди. Намагання було, зрозуміло, це Запорізька область, рухатися до Запоріжжя, тому що хотіли перед переговорами захопити як можна більше територій. Але ми там стабілізували ситуацію, згенерувати 130 тисяч вояків агресивної армії Росії там не вдалося, хоча перший задум був підготувати ударний кулак. Туди новітні сили і озброєння, і авіацію підкинути з потужними арміями вже безпілотників, як вони робили по Авдіївці у свій час, не вийшло. Ми, по-перше, по інших секторах вели активну роботу, і по Куп'янському напрямку працювали аж до, відповідно, Покровського, по всьому сектору. І на Курщині прийшлось багато сил задіяти. Запорізький формат і оця операція, про яку вони багато говорили навіть у плані інформаційної війни, вона провалилася", - розповів Микола Маломуж.
- 13 квітня повідомлялося, що наприкінці березня та на початку квітня російські війська повернулися до звичної для себе тактики завдання ударів по Україні після періоду активізації атак у середині лютого та на початку березня.
- Уранці Вербної неділі, 13 квітня 2025 року, російські окупанти завдали ракетних ударів по центру міста Суми. Унаслідок обстрілу загинули та зазнали поранень десятки мирних жителів, серед них - діти.
- Актуальне
- Важливе















