Цьогоріч інтенсивність атак РФ на портову інфраструктуру України зросла удвічі, - Кулеба

28 грудня, 2025 неділя
16:28

Від початку 2025 року Росія здійснила 90 комбінованих ударів по портовій інфраструктурі України. Це удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року

Зміст

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Він зазначив, що РФ фактично щодня б’є ракетами та дронами по українських портах, намагаючись знищити логістику, ускладнити експорт і підірвати продовольчу безпеку світу.

"За останній рік інтенсивність ударів на портову інфраструктуру значно збільшилася. До прикладу: за 2025 рік зафіксовано 90 комбінованих ударів. Для порівняння, це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року", - наголосив Кулеба.

Він акцентував, що лише в Одеській області від початку року пролунало майже 800 повітряних тривог.  Їхня загальна тривалість – більше 30 днів. Попри це, щодня сотні працівників портів, енергетиків та фахівців забезпечують роботу логістичної  інфраструктуру і стабільність морських експортних маршрутів, безперевно обробляють вантажі.

Читайте також: Росія б’є по тому, на чому стоїть українська економіка, — голова Всеукраїнської аграрної ради про удари по портах

Розширення мережі мобільних укриттів

Віцепрем’єр відмітив, що за таких умов наявність укриттів безпосередньо на території портів має принципове значення.  Так, спільно із Адміністрацією морських портів України та за підтримки партнерів Міністерство розширює мережу мобільних укриттів у всіх портах Одещини та Миколаївщини.

"Вже встановили більше 50 мобільних споруд для захисту людей. Також збільшуємо кількість стаціонарних укриттів – сьогодні в морських портах їх понад 30. Важливо, що до цієї роботи долучаються портові оператори та приватні компанії, які облаштували десятки власних захисних споруд", - розповів Кулеба. 

Робота над посиленням захисту портів

Окремо, за його словами, ведеться робота над посиленням захисту самих портів. 

"Щодня працюємо над цим разом із військовими. Із міркувань безпеки не розголошуємо деталі, але проводимо системну роботу із військовими Сил оборони у взаємодії з іншими службами та міжнародними партнерами. Попри терор ворога, щоденні комбіновані обстріли, порти працюють, а логістика морем забезпечена", - резюмував Кулеба.

  • 23 грудня росіяни масовано атакували Україну дронами та ракетами. Зокрема в Одесі було пошкоджено припортову інфраструктуру та цивільне судно. 
  • Уночі 25 грудня російська окупаційна армія знову вдарила по портовій та промисловій інфраструктурі Одещини. Внаслідок ворожої атаки одна людина загинула, ще двоє постраждали. 
Теги:
Читайте також:
Київ
+15.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
4 червня
09:02
ізраїльський авіаудар по Бейруту
Ізраїль та Ліван домовилися про припинення вогню
08:58
Ексклюзив
У Часовому Яру воїни 24-ї бригади за тиждень знешкодили 71 окупанта і знищили понад 400 БПЛА
Росіяни маскуються в "зеленці" та штурмують на багі, - начальник штабу НГУ розповів про ситуацію на Покровському напрямку
08:25
Оновлено
Наслідки удару РФ по Київщині 04.06.2026, Бориспільський район
РФ атакувала Україну БПЛА та балістикою: на Київщині постраждала людина
08:15
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 279 боїв, РФ втратила 1300 військових
08:07
Європарламент
У ЄП підтримали пропозицію Мерца щодо євроінтеграції України і готові до дебатів на рівні лідерів країн
08:00
OPINION
На всіх фронтах — без змін. Але ресурси Росії скінченні, дно вже видно
07:37
палата представників США
У США ухвалили резолюцію про обмеження повноважень Трампа щодо Ірану
2026, середа
3 червня
22:59
Анонс
Євросоюз влаштує масштабний захід для дітей у центрі Києва
22:55
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Корупцію в оборонці не можна замовчувати навіть під час війни, - Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Ексклюзив
Андрій Дещиця
"Слід зберігати спокій і застосувати інструменти, щоб вийти з цієї ситуації": Дещиця про скандал через назву підрозділу ССО на честь героїв УПА
22:42
У кінотеатрах покажуть біографічну драму про Кузьму Скрябіна, побудовану на унікальних архівах
22:00
удар по терміналу Нової пошти в Дніпрі 3 червня 2026
У Дніпрі БПЛА пошкодив інноваційний термінал Нової пошти
21:55
Петер Мадяр
Угорщина та Україна досягли згоди щодо розширення прав угорської меншини, — Мадяр
21:40
Укрзалізниця, вантажні перевезення
Укрзалізниця може підвищити вантажні тарифи щонайменше на 45% через фінансовий дефіцит від російських атак, — Reuters
21:26
Анонс
саундтреки Ганса Циммера на концерті при свічках
Концерт в атмосфері сотень свічок: у Києві прозвучить музика Ганса Циммера
21:07
Оновлено
пожежа у Дніпрі через атаку РФ 3 червня 2026
РФ ударила балістикою по Дніпровському району: поранені люди, загорілися харчові склади торговельної мережі
21:01
Ексклюзив
Костянтин Жеваго
"Я не мав мотиву впливати на Верховний Суд і зацікавлений у чесному розслідуванні справи": Жеваго про визнання Князєвим одержання хабаря від підприємця
20:53
Національна бібліотека імені Володимира Вернадського отримала унікальні книги історичного значення
Національна бібліотека ім. Вернадського отримала унікальні стародруки 17-18 століть
20:51
Ексклюзив
Михайло Гончар
Удари Сил оборони по енергетиці й ВПК РФ більш чутливі для російського суспільства, ніж колосальні втрати у війні
20:50
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
До 2029-2030 року у нас є шанс вступити в Євросоюз, - нардепка Сірко
20:26
Зеленський: Росія може виробляти близько 120 балістичних ракет щомісяця
20:00
OPINION
Україна-Польща. Єдиний спосіб змусити ставитися до себе як до рівного — стати рівним
19:37
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
19:22
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
19:13
Україна Польща
"Закликаємо політиків з усіх політичних таборів схаменутися". Звернення польських політиків та діячів культури до співвітчизників
19:00
Ексклюзив
Україна ЄС
Наші дипломати працюватимуть, щоб всі кластери відкрилися в червні, - нардепка Сірко
18:58
шенгенська віза шенген
Одинадцять країн написали до Єврокомісії лист з вимогою заблокувати туристичні візи для росіян
18:48
Литва прапор
США виводять понад 1 тис. військових з Литви після закінчення ротації
18:40
Смартфон
У Польщі заборонили використання смартфонів у школах
18:40
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
18:14
Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що готовий до прямих перемовин із Путіним для завершення війни
18:11
Китай
Китай залишається "дуже великою проблемою" для санкцій ЄС проти Росії, — спецпосланець О'Салліван
17:59
Володимир Зеленський і Марк Рютте
Шість країн НАТО підтвердили внески до програми PURL для закупівлі зброї України, — Зеленський на пресконференції з Рютте
17:52
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
"Десятки тисяч жертв з боку Росії – не абстракція. Ймовірно, ви будете одним з цього числа": Рютте в Києві звернувся до росіян
17:44
Володимир Зеленський
Зеленський: "Розраховуємо, що за літо та осінь зможемо наблизити достойний мир"
17:21
Петер Мадяр
Мадяр каже, що Угорщина продовжить купувати енергоносії РФ
17:10
Польща передала США офіційну пропозицію про нову постійну військову базу на своїй території
17:01
OPINION
Боротьба за владу в Росії відбуватиметься між трьома силами. Колонка Віталія Портникова
16:52
бензин
Дефіцит пального у Росії: обмеження на продаж бензину охопили Москву, Петербург та окуповані території — ЗМІ
16:37
Так виглядає розрив фосфорного боєприпасу
Росіяни вкотре застосували фосфорні боєприпаси по житлових кварталах Костянтинівки, — бригада "Хижак"
Більше новин