
У контексті переговорів варто оцінити два сигнали, які отримала Росія, - Кошель
Політолог, доктор історичних наук Олексій Кошель вважає, що росіяни вже готові на певні поступки, оскільки розуміють, що їхня ситуація - не найкраща
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".
"Сьогодні відбудеться пік переговорів за останні понад три роки війни - активізувався весь світ. Ми бачимо, наскільки чітко, філігранно, по нотах працюють США разом із лідерами Європейського Союзу. Так вдало й злагоджено світова дипломатія ще не працювала. Але важелі тиску на Росію - недієві. Вважаю, що ці переговори завершаться малорезультативно. Але, якщо вони стануть стартом переговорного процесу - це вже буде успіх", - зауважив Кошель.
За словами політолога, з іншого боку, в контексті переговорів варто оцінити два сигнали, які отримала Росія.
"Перший сигнал - від президента Бразилії. Це означає, що в межах тих механізмів, які Росія вибудовує у світі, не все так добре. Друге: наразі я можу впевнено сказати, що протягом останнього місяця у Росії триває активна кампанія на тему "Росія готова до миру, Росія готує перемир’я". Це сигнали, які вони надсилають не Стармеру, не Макрону й не Трампу - це сигнали, спрямовані до власного виборця. Тобто готується громадська думка, яка активізувалася на початку травня. Відбуваються інформаційні кампанії, і це характерна ознака". - наголосив Кошель.
Доктор історичних наук також додав, що росіяни все ж готові на певні поступки, бо розуміють, що в них не найкраща ситуація. Але наразі колективний Захід не має достатніх важелів тиску - або, швидше за все, рішучості.
"Коаліції рішучих" не вистачає рішучості. Вони зробили багато заяв і сигналів на адресу Путіна - санкції, попередження, дипломатичні меседжі. Але за цими заявами не стоять реальні дії", - резюмував Кошель.
Переговори з РФ у Туреччині: що відомо
Під час нічного звернення 11 травня російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито налаштований на прямі переговори з українською стороною в Туреччині вже наступного тижня. Водночас він проігнорував ідею 30-денного перемир'я. На це американський лідер Дональд Трамп заявив, що продовжить працювати з обома сторонами, а майбутній тиждень буде "великим".
12 травня в уряді Німеччини заявили: якщо Росія не погодиться на припинення вогню в Україні до кінця доби, європейські партнери запустять процес підготовки нових санкцій. Натомість у Кремлі сказали, що "мова ультиматумів для Росії неприйнятна".
Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Зеленський 15 травня в Туреччині не зустрічатиметься з будь-яким іншим представником РФ, крім диктатора Володимира Путіна. Пізніше сам президент підтвердив, що особисто полетить у Туреччину для зустрічі з Путіним.
Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що на перемовинах в Стамбулі з Києвом повинні визнати "реалії на землі", зокрема - входження у склад Росії тимчасово окупованих територій України.
Президент Зеленський розповів, що в разі перемовин 15 травня в Туреччині з російським диктатором буде говорити про повне припинення вогню та обмін усіх полонених.
Увечері 14 травня Російська Федерація оприлюднила склад своєї делегації для переговорів з Україною в Стамбулі.
Речник російського диктатора Дмитро Пєсков пізніше заявив, що Володимир Путін не буде присутній під час переговорів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ відправить делегацію на переговори з Росією в Стамбулі. Її очолить міністр оборони України Рустем Умєров.
- Актуальне
- Важливе








