Оновлено

Удар РФ по полігону на Дніпропетровщині ракетою "Іскандер-М": є загиблі й поранені, на час розслідування усунуто двох керівників

3 березня, 2025 понедiлок
15:00

Російські окупанти 1 березня завдали удару по полігону у Дніпропетровській області, де перебували українські військові. У ЗСУ призначили перевірку, а ДБР розпочало розслідування. Від виконання службових обов'язків усунули начальника центру підготовки підрозділів і командира військової частини

Зміст

Подробиці повідомив головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський.

Сирський поінформував, що ворог атакував одну з військових частин на території полігону Сухопутних військ Збройних Сил України у Дніпропетровській області в середині дня, 1 березня. Удару завдав балістичною ракетою "Іскандер-М" у касетному спорядженні. Унаслідок удару є загиблі й поранені.

"З метою встановлення всіх обставин та причин трагедії на місці події працює комплексна комісія на чолі з начальником Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України. На час проведення розслідування від виконання службових обов’язків усунуто начальника центру підготовки підрозділів та командира військової частини", - зазначив Сирський.

Він додав, що доручив командувачам видів та окремих родів військ (сил) ЗСУ перевірити виконання вимог розпоряджень про своєчасність оповіщення про ракетну небезпеку, заборону (обмеження) розміщення особового складу та проведення нарад і зборів на відкритій місцевості, а також розміщення у непризначених для цього місцях.

"Також визначив їм уточнити стан виконання поставлених раніше завдань щодо проведення навчальних занять поза межами навчальних пунктів, за можливості у заглиблених, захищених в інженерному відношенні спорудах, що забезпечують надійний захист особового складу, а також - як проведені інженерні роботи щодо їх обладнання", - додав головнокомандувач ЗСУ.

"Висловлюю щирі співчуття рідним та близьким загиблих захисників України. Російський агресор дорого заплатить за скоєний злочин", - написав Сирський.

ЗСУ підтвердили ракетний удар Росії по полігону на Дніпропетровщині

Раніше про обставини трагедії повідомили пресслужба Сухопутних військ ЗСУ та командувач Михайло Драпатий. 

У війську підтвердили, що 1 березня один із підрозділів Сухопутних військ ЗСУ став ціллю ворожого ракетного удару. Є загиблі та поранені. 

"Трагедія на полігоні - це жахливий наслідок ворожого удару. Війна вимагає швидких рішень, відповідальності та нових стандартів безпеки, інакше ми втрачаємо більше, ніж маємо", - зазначив Драпатий.

Командувач Сухопутних військ висловив співчуття родинам загиблих та їхнім побратимам, а також оголосив, що триває розслідування обставин трагедії.

"Я особисто стежу за кожним кроком, щоб з’ясувати все посекундно. Бо мені теж болить. Бо зсередини розʼїдає гнів. Чекав на перші дані, щоб не бути голослівним, і тепер маю попередити: кожен, хто ухвалював рішення в той день, і кожен, хто не ухвалював їх вчасно, - усі понесуть відповідальність. Ніхто не сховається за поясненнями чи формальними рапортами", - додав командувач.

Він також заявив, що призначив перевірку за участі військової контррозвідки, щоб "жодна деталь не залишилася поза увагою", а винні не змогли "відмазатися". Командувач Сухопутних військ додав, що вимагатиме найсуворішого покарання.

Драпатий зауважив, що ми є свідками "несвоєчасно ухвалених рішень і незасвоєних уроків", і закликав генералів, офіцерів, сержантів та солдатів Сухопутних військ позбутися формалізму, бюрократії та легковажності. 

Водночас Суспільне 3 березня повідомило, що в одній з обласних лікарень Дніпропетровщини "велика кількість поранених" внаслідок удару по полігону в області, де перебували військові. Також у мережі зʼявилась інформація, що для районної лікарні, в якій перебувають поранені, збирають гуманітарну допомогу - одяг для чоловіків, матраци, їжу та воду.

Пізніше Державне бюро розслідувань повідомило, що відкрило кримінальне провадження за фактом загибелі та поранення українських військовослужбовців унаслідок ракетного удару РФ по полігону на Дніпропетровщині.

"ДБР наголошує на важливості ретельного та неупередженого розслідування для встановлення всіх обставин трагедії та притягнення винних до відповідальності", - додали у Бюро.

Наразі тривають слідчі дії для з’ясування всіх деталей події. На місце обстрілу виїхала спеціальна об’єднана група правоохоронців.

Що передувало

Напередодні росіяни заявили про удар ракетою "Іскандер-М" по військовому полігону у Дніпропетровській області. Там нібито проходили військову підготовку військовослужбовці 157-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. Тоді українське командування не підтверджувало інформацію про удар, а також не повідомляло про поранених.

  • У вересні 2024 року російські терористи вдарили балістичною ракетою "Іскандер" по скупченню українських військовослужбовців на відкритій місцевості у Сумській області.
Теги:
Читайте також:
Київ
+4.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.22
    Купівля 41.22
    Продаж 41.77
  • EUR
    Купівля 44.73
    Продаж 45.46
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
16 березня
14:04
Президент Фінляндії Александер Стубб
Фінський президент Стубб: метою РФ є затягування часу
14:03
OPINION
В оточенні Зеленського прораховують моделі наступництва
14:00
На півдні України під час будівництва фортифікацій знайшли поховання VI-V ст. до нашої ери
13:43
Папа Римський, Папа Франциск
"Продовжується високопотокова киснева терапія": у Ватикані розповіли про стан госпіталізованого Папи Франциска
13:16
Оновлено
дискотека
У Північній Македонії через пожежу на дискотеці загинули щонайменше 50 людей
13:04
Азербайджан Арменія
В Азербайджані заявили про обстріл їхніх позицій з боку Вірменії, Єреван заперечує
12:58
Затриманому за вбивство активіста Ганула вручили підозру за двома статтями
12:42
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
Зеленський: РФ протягом тижня запустила по Україні понад 1020 БПЛА, майже 1360 КАБів і більше 10 ракет
12:37
OPINION
Закриття "Радіо Свобода" і "Голосу Америки" - закономірний процес і результат виборів у США
12:03
OPINION
Трамп поламає систему. Але американці народжені вільними
11:53
Еммануель Макрон
"Це не справа Росії": Макрон заявив, що Україна не має погоджувати з російською владою розміщення європейських військ
11:22
Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін відхилив запрошення на ювілейний саміт ЄС-Китай, - FT
10:51
Марк Карні
"Настав час Росії добросовісно сісти за стіл переговорів": новий прем'єр Канади Карні поговорив телефоном із Зеленським
10:28
Ексклюзив
окупанти, оркі, російські солдати
Окупантам не вдається перекидати техніку на правий берег річки Оскіл, - заступник командира БПАК "Ахіллес" Маляревич
10:00
OPINION
Про закриття Радіо Свобода
09:59
"Yankee go home!": у Гренландії жителі протестують проти заяв Трампа про підпорядкування острова США
09:10
Білий дім
Білий дім опублікував перелік претензій до "Голосу Америки", через які було припинено фінансування
09:05
ЗСУ, ППО
Сили ППО знищили 47 з 90 російських БПЛА
08:59
Оновлено
Наслідок російського удару по Чернігову (вечір 15.03.2025)
РФ атакувала Україну БПЛА: в Ізюмі є загибла та постраждалі, у Чернігові влучання по 5-поверхівці
08:55
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
У Чорному морі відсутні військові кораблі РФ
08:37
Дональд Трамп
"Хворі дегенерати": Трамп спростував новину, що Віткофф нібито 8 годин чекав Путіна
08:17
Минулої доби на фронті відбулося 148 бойових зіткнень: найбільше росіяни атакували Покровський напрямок
08:07
OPINION
Чому Україна — не Афганістан
08:06
Торнадо
Через торнадо у США загинули щонайменше 33 людини
08:00
Огляд
ЗСУ, дрони
"Лінія дронів": що це і як Україна будує невидиму стіну проти ворога. Пояснюємо
07:49
Ілюстративне фото
Японія планує розмістити на острові Кюсю ракети великої дальності, - ЗМІ
07:37
Александар Вучич
Вучич заявив, що готовий до виборів у найближчі місяці, якщо цього вимагатиме опозиція
07:26
Оновлено
Дональд Трамп
Новий уряд США лишив "Радіо Свобода" без фінансування, співробітників "Голосу Америки" відправили у безстрокові відпустки
07:16
Рубіо, Лавров
"Відновлення зв'язку між країнами": держсекретар США Рубіо поговорив телефоном з Лавровим
07:05
Інфографіка
БМП. вбиті росіяни
Засіб ППО, 10 танків і 1400 окупантів: втрати РФ за добу війни в Україні
00:30
Ексклюзив
Дональд Трамп
Позиція США щодо питання Тайваню залежатиме від того, як закінчиться війна в Україні, - Портников
00:28
Італія
"Це війна, і необхідно боротися": мер Мілана підтримав Україну
2025, субота
15 березня
23:30
Торговельний кіоск поблизу зі школами (Левада, Полтава)
У Полтаві перед двома школами зʼявився кіоск з написом "Одноразки": чим це закінчилося
22:50
Ексклюзив
Путін зустрічається з російськими пілотами на авіабазі Хмеймім. 11 грудня 2017
Якщо Трамп зупинить військову допомогу Україні, він позбудеться єдиного інструменту тиску на Путінa, - Портников
22:46
Кір Стармер
Коаліція охочих відкинула підхід Путіна "так, але" до припинення вогню в Україні, - Sky News
22:24
Грандіозна опозиційна акція у Белграді (вечір 15.03.2025)
Грандіозна ініційована студентами акція протесту у Белграді: сербське МВС каже про 107 тисяч присутніх, організатори наполягають на 1 мільйоні
22:11
путін
Путін заборонив громадянам України та інших "недружніх держав" реєструвати нерухомість на ТОТ
22:04
суд, санкції
Жительку Києва засудили за систематичне домашнє насильство над чоловіком
21:54
Ексклюзив
Метью Брайза
Введення миротворчих сил в Україну виключене, а місія ООН не має жодних шансів, - Брайза
21:40
Ексклюзив
Портников пояснив, чи можуть українські удари вглиб РФ вплинути на перемирʼя
Більше новин