
"Він сигналізує Путіну, що хоче ділити світ з ним": дипломат Брайза про зовнішню політику Трампа
Ексрадник Державного секретаря Сполучених Штатів, колишній директор до справ Європи та Євразії у Раді нацбезпеки США Метью Брайза вважає, що Дональд Трамп має спільне з Путіним бачення розподілу сфер впливу у світі
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Трамп дивиться на світ інакше, ніж ми з вами. Він не розуміє і не вірить у те, що Путін щиро вірить у написане ним самим — що Україна не має права на існування як окрема держава, і що насправді вона є частиною Росії. Трамп не вірить, що Путін, досягнувши своїх цілей в Україні — не дай Боже, — піде далі й кине виклик НАТО, зокрема країнам Балтії, які є членами Альянсу. Я абсолютно переконаний, що саме це є планом Путіна. Але Трамп у це не вірить. І, як я вже зазначав, він вважає, що Європа повинна сама подбати про Україну, про себе, про Східну Європу. Він переконаний, що США протягом останніх семи десятиліть фінансували оборону Європи, тоді як європейці не інвестували у власну безпеку. І тут я з ним погоджуюсь: Європа справді має більше вкладати у свою оборону", - пояснив Брайза.
Дипломат вважає, що Дональд Трамп не запровадив тарифи для Росії, бо намагається відновити відносини з Путіним. Оскільки, за його баченням, саме США, Росія й Китай мають встановлювати правила у міжнародній системі безпеки
"Як на мене, Трампу насправді байдуже, що буде з Європою — грубо кажучи. Він тяжіє до уявлення про світ, подібного до устрою після Віденського конгресу 1815 року, коли великі держави вирішували долю менших. Саме тому в нього є певна спорідненість із Путіним — бо Путін бачить світ так само. Можливо, тому Трамп і не запровадив жодних санкцій чи тарифів проти Росії або Білорусі, зате запровадив їх проти найближчих союзників Америки. Думаю, таким чином він сигналізує Путіну: "Поділімо світ між собою. Нехай великі держави встановлюють правила — Росія, Сполучені Штати, Китай". А менші країни будуть змушені дбати самі про себе й вся відповідальність за європейські країни буде на Європі", - додав він.
Мита США проти всіх країн
Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку"
Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.
Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про припинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25-відсоткового мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.
Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.
Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.
9 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що його глобальна тарифна політика є "війною зі світом", а потім відступив і сказав, що це "зовсім не війна".
- Актуальне
- Важливе








