Візит Сі Цьзіньпіна в Москву свідчить про намір надати "дипломатичне прикриття" злочинам РФ, – Блінкен

20 березня, 2023 понедiлок
22:06

Держсекретар США Ентоні Блінкен припускає, що візит очільника КНР у Москву свідчить про намір Китаю забезпечити "дипломатичне прикриття" для "звірств, скоєних Росією в Україні" замість того, щоб засуджувати їх

Зміст

Як повідомляє CNN, про це Блінкен сказав на пресконференції в Держдепартаменті з приводу публікації звіту про права людини за 2022 рік.

Блінкен нагадав, що візит президента Сі Цьзіньпіна до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна. На його думку, це свідчить про те, що Китай не вважає за необхідне притягнути Кремль до відповідальності за жорстокості, скоєні в Україні. 

"Замість того, щоб навіть засудити їх, він радше надасть дипломатичне прикриття для того, щоб Росія продовжувала вчиняти ті самі злочини", – сказав Блінкен.

Говорячи про пропозиції Китаю щодо завершення війни, Блінкен сказав, що "елементи" мирної пропозиції Китаю відповідають зусиллям, які підтримують США.

"Пропозиція Китаю містить елементи, які ми давно підтримуємо, включаючи гарантування ядерної безпеки, вирішення гуманітарної кризи, захист цивільних осіб. І справді, перший елемент закликає до підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності всіх країн", – сказав Блінкен.

Водночас він наголосив, що о будь-які заклики до припинення вогню, які не передбачають виведення російських військ з території України, "фактично означатимуть підтримку ратифікації російського завоювання", оскільки це дасть Путіну змогу відпочити та переналаштувати свої війська, а потім відновити війну" в більш вигідний для Росії час".

"Світ не повинен вводити в оману будь-який тактичний крок Росії, яку підтримує Китай чи будь-яка інша країна, щоб заморозити війну на власних умовах", – наголосив Блінкен.

  • У понеділок, 20 березня, в Москві відбулася неформальна зустріч лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом РФ Володимиром Путіним. Вона тривала 4,5 години. Офіційна зустріч відбудеться 21 березня
  • Раніше в Білому домі заявили, що уважно стежать за візитом лідера КНР Сі Цзіньпіна до Москви, та закликали його провести розмову із президентом України Володимиром Зеленським
Теги:
Читайте також:
Київ
+21.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
13:29
5G
У Києві запустили пілотний проєкт 5G. Наступною стане Одеса 
13:14
PR
Онлайн-кредитування в Україні
Онлайн-кредитування в Україні: чому фінансова гнучкість стає важливою для домогосподарств
12:55
Ігор Скибюк
Новим начальником Генштабу ЗСУ стане Ігор Скибюк
12:49
росія проти НАТО
Росія готує провокації "під чужим прапором" проти країн НАТО, - ЦПД
12:29
Андрій Гнатов
Росія планує відкрити новий фронт: Гнатов заявив, що ЗСУ готують відповідні заходи
12:09
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Кремлі заявили, що РФ готова повернутися до перемовин після захоплення всієї Донеччини, – Bloomberg
12:08
Оновлено
москва, кремль
Таємна зустріч представників РФ і Німеччини в Баку могла створювати підґрунтя для мирних переговорів, - Остапенко
11:58
Ексклюзив
Юрій Луценко
Зеленський переклав відповідальність на Драпатого, а Федорова усунув від бюджету, - Луценко
11:32
ЗСУ
Британська компанія підписала угоду про виробництво гармат L119 в Україні
11:00
OPINION
Призначення Драпатого. "Майдан картонок" може розходитися, щоб зібратися знову
10:53
Оновлено
вибух, ракетна атака
Зеленський підтвердив удари дронів, унаслідок яких загорілися логістичні центри Wildberries у Краснодарі та Невинномиську й нафтобаза в Армавірі
10:40
Огляд
Нова надія для України і погана новина для Росії: перші реакції на призначення Драпатого головкомом
10:33
OpenAI
OpenAI заявила про безпрецедентну кібератаку, яку здійснив ШІ-агент під час тестування
10:31
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині є поранені
10:12
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Кадрову кризу потрібно завершити вже цього тижня: Романенко закликав владу зосередитися на війні
10:07
США Україна
Україна та США підписали угоду про експорт українських БПЛА для випробувань у Штатах, – "Радіо Свобода"
10:00
PR
програма лояльності АТБ  зі S.T.A.L.K.E.R
Програма лояльності АТБ вийшла у фінал престижної нагороди European Loyalty Awards
09:52
Пресреліз
Анна Мороз
Редакцію телеканалу “Еспресо” очолила Анна Мороз
09:51
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 22 липня: скільки коштують євро та долар
09:44
"Мені вдалося спростувати вже стільки брехні": американська блогерка Лумер анонсувала нові відео про візит до України
09:27
Ексклюзив
Михайло Федоров
Наразі Федоров займає вигідну позицію для майбутніх виборів, - політичний оглядач Дубов
09:22
Створення умов "для органічного виходу паразитів": Бровді пояснив, чому Україна не знищує Кримський міст
08:59
Ден Кейн
"Україна посилила ешелоновану систему оборони": у США розповіли, як український F-16 збив винищувач РФ
08:37
Ексклюзив
Карта бойових дій за 23-30 травня
ЗСУ проводять контрнаступальні дії на Новопавлівському напрямку, - 42-га ОМБр
08:20
Олександр Сирський
"Передаю наступнику армію, яка не лише тримає оборону, а й наступає": Сирський підбив підсумки на посаді головкома ЗСУ
08:20
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті 219 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 21 липня
08:11
Україна тестує нові варіанти протидії реактивним "шахедам" з онлайн-керуванням, – Флеш
08:00
Піт Геґсет
Геґсет озвучив суму, яку США витратили на війну з Іраном
07:46
OPINION
Звільнення Федорова і Сирського. Суспільство не може бути інструментом у чужій політичній грі
06:50
Ексклюзив
Олександр Сирський
Генерал війни на виснаження: чим увійде в історію командування Олександра Сирського
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
22:07
росгвардія омон
У Росії почали готувати Росгвардію до мобілізації та воєнного стану
22:05
Василе Тофан
У Молдові новий уряд. Парламент схвалив кандидатуру Василе Тофана і висловив довіру його команді
21:53
рубль вогонь
Збитки від пожежі на складах Wildberries перевищили річні бюджети 53 регіонів Росії
21:45
Гвідо Крозетто
"Україна вже виграла війну", - міністр оборони Італії
21:45
В Україні шостий день тривають протести проти відставки Михайла Федорова
Більше новин