Як розпізнати аутизм у дитини? 2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм
Відзначається цей день щорічно з 2008 року відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/62/139. На знак підтримки людей з аутизмом у цей день заведено одягати блакитний одяг або блакитні елементи одягу
Що таке аутизм?
Це розлад нервової системи. Через нього сповільнюється рівень комунікацій. В Україні сьогодні існують спеціальні заклади, громадські організації та батьківські спільноти. Вони мають на меті допомогти забезпечувати особливих дітей сприятливими умовами та дає позитивний шанс на нормальне майбутнє життя в соціумі.
Перші ознаки аутизму
Діагностувати усі ризики розвитку аутизму в дитини можна в півторарічному віці за допомогою спеціального скринінгового тесту. Зазвичай перші ознаки аутизму можна визначити в дитини у віці до трьох років. Дуже важливо вчасно їх помітити й звернутись до фахівців.
Ознаки аутизму:
- Різке реагування на гучні звуки
- слабке реагування на світло
- дитина довго не починає розмовляти
- дитина "прив’язується" до якоїсь єдиної іграшки
- не любить колективні ігри
- часто повторює якийсь один певний рух
фото: gettyimages
Аутизм – не вирок
Аутизм – це не вирок. Головне – це вчасно його розпізнати, щоб дитина в дорослому віці не поводилась відсторонено й мала гарне майбутнє.
Не завжди аутизм = зниження інтелекту. Часто аутисти стають володарями особливих здібностей. Вони можуть бути хорошими математиками, художниками, володіти абсолютним музикальним слухом (а це велика рідкість), можуть стати непересічними шахістами тощо.
Розвиваючи увагу дітей, у яких вчасно виявлено аутизм, батьки спільно з фахівцями розкривають їхні здібності та розвивають уяву, навчають ефективних комунікацій з навколишнім світом.
"Ау!"
"Ау"! Зазвичай так викрикують люди, які заблукали в лісі. Це наче гасло, яке означає, що людина на самоті та потребує порятунку. У слові "аутизм" закладено саме корінь "ау". В перекладі з грецької він означає – сам.
Саме так при аутизмі дитина занурюється в себе й перебуває на самоті, попри присутність людей.
фото: gettyimages
Статистика і цифри
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я одна дитина зі 160 страждає розладом аутистичного спектра.
За даними центру громадського здоров’я МОЗ України: 1 із 88 дітей має аутизм (при ранньому втручанні дитина може бути повністю адаптована до соціального життя). В Україні на 30% кожного року зростає кількість дітей з діагнозом аутизм.
Станом на 2017 рік, згідно з інформацією МОЗ, таких дітей було 7491. У хлопчиків у 4 рази частіше діагностують аутизм, ніж у дівчаток.
- Актуальне
- Важливе