5 правил, як не замерзнути в умовах російської газової блокади

Віктор Кіщак
7 липня, 2014 понедiлок
13:15

Російська газова блокада змусила українських чиновників вигадувати способи як зекономити на споживанні блакитного палива, тому українцям слід очікувати "холодної зими"

Чергова газова криза з Росією цього разу прийшла в Україну не в найлегші для країни часи, але добре що влітку. Тому чиновники вже заздалегідь доносять ключовий меседж до українців – повна економія газу взимку.

Надзвичайний стан в енергетичній сфері, випрошування реверсу майже від усіх європейських сусідів, скорочення споживання тепла населенням. Всі ці ініціативи, повинні відв'язати Україну від російського газового експорту і допомогти їй стати енергонезалежною, принаймні на цю зиму.

Голова "Нафтогазу" Сергій Коболєв повідомив, що Україні на опалювальний сезон не вистачає 6 млрд кубів газу, але за умов дотримання елементарних правил енергоефективності можна заощадити до 4 млрд кубів.

Під дотриманням «елементарних правил» Коболєв розуміє і перехід підприємств ТЕК з газу на вугілля, і використання альтернативних джерел, і запровадження цивілізованих правил гри на енергетичному ринку. Але всі ці ініціативи, незважаючи на їх потрібність від самого початку незалежності України речі, в нашій країни швидко не реалізуються.

А от інша сторона економії, яку називає Коболєв стосується безпосередньо населення і чиновники все частіше, але більш обережніше натякають на неї. Це і енергоефективність в оселях, і  повсюдний облік з установкою регуляторів тепла.

Тому закрадається підозра, що економія на теплі для українців і економія тепла самими українцями і буде основою плану "пережити зиму 2014/15".

Тому Еспресо.TV вирішило підготувати 5 правил, як українці можуть зберегти тепло в своїх оселях в умовах слабкого опалення взимку через економію урядом. 

Звичайно, ці ініціативи потребують від людей додаткових грошових витрат, тому державі варто було б хоч частково допомогти населенню реалізувати їх.

Батарея

Головне джерело опалення в квартирах українців — радіатори. Але в чималій кількості будинків, особливо збудованих в рядянські часи, залишились чавунні батареї. Вони звичайно мають свої переваги в довговічності, але мають і “діри” енергоефективності.

У чавунних приладах більш низька теплова інерція (довго прогріваються і так само остигають). Сучасні радіатори з інших металів, зокрема алюмінієві, мають високу теплову інерцію - швидко прогріваються і добре віддають тепло.

Стіни за радіаторами можуть нагріватися до 50 градусів і марно використовувати це тепло на підігрів бетонних плит. Тому, слід встановити на цій стіні тепловідбивний екран з фольги або схожих матеріалів, які будуть направляти тепло всередину приміщення.

Інший теплозберігаючий “прийом” — колір радіатора. Батарея, пофарбована в темний колір, віддає на 5-10% тепла більше, ніж пофарбована світлою фарбою. Шар фарби не повинен бути занадто товстим, це негативно позначиться на її тепловіддачі.

Також не слід перекривати радіатор одягом, меблями або шторами — це знижує ефективність їх обігріву на 20%.

Ну і звичайно слід встановити термостатичний вентиль на радіатор, щоб регулювати кількість необхідного вам тепла.

Вікна та двері

В житлах українців вже давно прийшла мода на “євроремонти” та “євровікна”, але ще залишилось чимало старих вікон.

Тому бажано встановити вікна з подвійним або потрійним склінням, а балкони і лоджії засклені склопакетами, що зменшить втрати тепла до 50%.

Якщо ви хочете залишити свої старі вікна, то найпростіший і доступний спосіб зберегти дорогоцінне тепло в квартирах - заклеїти вікна, використовуючи ізолюючу стрічку. Якщо все зробити правильно, температура в кімнаті підніметься на 2-5 градусів.

Також потрібно слідкувати за тим, щоб вікна були герметично закриті. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в будинку. Ці ж правила стосуються і дверей. Вони повинні герметично закриті. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в будинку. 

Закриті штори також збережуть тепло всередині будинку.

Встановіть на вікна тепловідбивну плівку, яка пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання. Це дозволить зберегти тепло в приміщенні взимку і навіть прохолоду влітку.

Не слід постійно тримати відкритими вікна в періоди опалення поміщення. Звичайно, свіже повітря потрібно для людини і якість вентилювання багатьох українських будівель не дуже гарна. Утім, провітрювати приміщення взимку слід робити одночасним відкриванням двох-трьох вікон на 5-10 хвилин, не більше.

Утеплення будинку

Близько 25% тепла житло втрачає через погано утеплений дах або горище, особливо в приватних будинках. Для господарів останніх існує великий простір дій по утепленню власного житла. Утеплити дах можна спеціальними ізоляційними матеріалами. Товщина ізоляції горищних приміщень повинна бути не меншою 25 см.

Третину тепла (близько 33%) будинок втрачає саме через неправильно теплоізольовані стіни. Досить розповсюдженим серед жителів багатоповерхівок стало утеплення фасаду частини будинку, де знаходиться “найпрохолодніша” кімната. Пінопласт, мінеральна вата та інші матеріали допоможуть краще ізолювати від холоду зовні частину квартири.

Підлога

Повністю герметизувавши своє помешкання не слід забувати підлогу. Ефективною є система опалення "тепла підлога", адже вона допомагає зберегти тепло навіть при наявності килима.

Якщо ви не хочете витрачати кошти на додаткові системи прогріву підлоги, то слід подумати, які матеріали краще тримають її тепло.

Найпростіший і доступний варіант - лінолеум на повстяній (войлок) основі. Але ні в якому разі не можна його приклеювати до підлоги, інакше злиплий він втратить теплоізоляційні властивості. Є і інші варіанти, наприклад, сизаль. Це килимове покриття з натуральних волокон.

Але в будь-якому разі цементна підлога набагато холодніша, ніж встелена, наприклад, дошкою, ламінатом або ДСП.

Самостійний контроль подачі тепла

Також ви може ініціювати встановлення вузла обліку споживання теплової енергії, що дозволить бачити і контролювати подачу і використання тепла.

Щоб встановити прилад обліку теплової енергії:

- необхідно звернутися з письмовою заявою та отримати технічні умови на встановлення вузла обліку від теплопостачального підприємства, яке надає послугу (наприклад “Київенерго”, якщо місце вашого проживання - Київ). Термін видачі технічних умов — два тижні;

- згідно з отриманими технічними умовами розробляється проект, який погоджується з теплопостачальною організацією;

- при здачі приладу обліку теплової енергії створюється комісія: начальник дільниці, метрологічна служба, теплова інспекція, споживач та виконавець робіт.

Установка теплолічильника дозволить вам вести облік фактично спожитої теплової енергії з реєстрацією параметрів теплоносія та зменшення витрат на оплату за спожиту теплову енергію (в середньому до 30%). 

 

 

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+18°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.42
    Купівля 39.42
    Продаж 39.9
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
17:32
Ілюстративне фото
РФ атакувала Харківщину: внаслідок влучання біля залізничного вокзалу Балаклії постраждали 7 людей
17:27
На фото: Співачка KOLA
KOLA випустила іронічну пісню-рефлексію на стосунки з татом, якого не було в її житті
17:24
ДСНС
Виїхали ліквідувати пожежу: в передмісті Херсона рятувальники потрапили під повторний обстріл РФ
17:22
Ексклюзив
Олег Синютка
Дуже дивним способом це збіглося з перевіркою використання грошей Єдиним телемарафоном: нардеп Синютка про відставку 7 членів Рахункової палати
17:06
в'язниця
В Україні до 15 років засудили російського агента, який на Харківщині збирав розвіддані для окупантів
17:00
PR
Комфорт та максимальна свобода разом з NarsCars: як орендувати авто для поїздок в Україні
16:52
Ексклюзив
ЗСУ
Захопити Часів Яр практично неможливо: офіцер НГУ Матвійчук про проблеми армії РФ на Бахмутському напрямку
16:35
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
В ОСУВ "Хортиця" розповіли, якими є втрати РФ у живій силі й техніці на Східному напрямку
16:20
Ексклюзив
Дніпро, ракетний удар, воєнні злочини Росії
Це свідчить про перехід Росії до стратегії "Алеппо": президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" про ракетні удари РФ по містах України
16:17
Європарламент
Європарламент закликав не визнавати легітимними "вибори" Путіна
16:16
Оновлено
Телемарафон внесли у звіт держдепу США про порушення прав людини в Україні. Нардеп Юрчишин прокоментував
16:07
OPINION
Олексій Голобуцький
Дуже дорогий для кожного з нас "Єдиний телемарафон"
16:05
літній дощ
І не холодно, і не спекотно: Наталка Діденко розповіла, якою буде погода до кінця тижня
15:53
Ексклюзив
Снаряди 155-мм США
Артилерійські боєприпаси зі США можуть надійти до лінії фронту за кілька днів, -  полковник ЗСУ Черник
15:38
На фото: Юрій Феліпенко
Актор театру на Подолі Юрій Феліпенко став до лав ЗСУ
15:38
дрони для військових
РФ планує залучити дітей у школах ТОТ до курсів з управління дронами, - Спротив
15:26
кадр з фільму "Ти мене любиш?"
Вийшов трейлер українського фільму "Ти мене любиш?" режисерки Тоні Ноябрьової
15:23
Оновлено
Богдан Львов
Апеляційний суд розглядає оскарження ВСУ про поновлення судді Львова на посаді
15:16
Вибух
Росіяни вдарили КАБами по інфраструктурі Сум
15:12
Шахтарська каска
Окупанти взялися за "ревізію" останніх 33 шахт Донбасу, - Спротив
15:09
На фото: "Портрет фройляйн Лізер" Густава Клімта
Незавершену картину Клімта, яку 100 років вважали втраченою, продали на аукціоні за 30 млн євро
14:56
Верховна Рада
Рада не підтримала законопроєкт про накопичувальну пенсію: документ відправили на доопрацювання
14:45
Венеція, Італія
Щоб зменшити шкоду від туристів: Венеція вводить податок на одноденне відвідування міста
14:42
СБУ затримала "крота" ФСБ, який коригував ракетні удари по Харківщині та хотів втекти на позиції окупантів
Коригував ракетні удари по Харківщині та хотів втекти на позиції окупантів: СБУ затримала агента ФСБ
14:37
НБУ
Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 13,5%
14:35
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:28
у Парижі обвалилися лопаті вітряка кабаре "Мулен Руж"
Вперше з 1889 року: у Парижі обвалилися лопаті вітряка кабаре "Мулен Руж"
14:18
на фото затримання 9 пособників окупантів на Херсонщині
Входили до "виборчкому" РФ на Херсонщині: СБУ затримала 9 пособників окупантів
14:14
OPINION
Ксенія Семенова
Яким стане реорганізований НАУ
14:03
Алек Болдвін
Болдвін втрапив у скандал із блогеркою, яка вимагала від нього сказати "Свободу Палестині"
14:00
OPINION
Ольга Лень
Дипломати vs ухилянти: Паспорт для багатьох — інструмент для шари
13:57
Лаурінас Кащюнас
Литва може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, - міністр оборони Кащюнас
13:57
Оновлено
Загинули двоє військових: ДБР розслідує вибух у Миколаєві
13:37
Рада ухвалила законопроєкт про регулювання зайнятості домашніх працівників
13:34
Оновлено
у Омську горять нафтопродукти
У російському Омську горіли три ємності з нафтопродуктами
13:25
посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен
"Не лише літаки й пілоти": посол Данії про обіцяний пакет із F-16, який Україна має отримати влітку
13:19
Ексклюзив
Мобілізація людей з інвалідністю
Правозахисниця роз'яснила процедуру отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок бойових дій
13:16
Олександр Лукашенко
Лукашенко назвав основним реальним ризиком для Білорусі "гарячу точку в Україні"
13:08
Херсон
Подружжя агентів ФСБ отримало 15 років тюрми за наведення ракет РФ на лікарню в Херсоні
13:08
військовий квиток, мобілізація
Українці за кордоном зможуть оновити військово-облікові дані в консульських установах: подробиці
Більше новин