Одкровення втікача. Що набрехав Янукович каналу ВВС

У ніч на 23 червня канал ВВС опублікував перше інтерв’ю Віктора Януковича західним ЗМІ з моменту його втечі

Прийняв президент-втікач знімальну групу в ресторан кінного клубу під Москвою. За словами журналіста Гебріела Гейтхауса, про локацію зйомки йому повідомили вже безпосередньо в день інтерв’ю. "Охорона дуже серйозна", - зазначає кореспондент ВВС.

До речі, інтер’єр ресторану дає зрозуміти, що Янукович сумує за Межигір’ям і не змінив своїх смакових уподобань.

Схоже, що через майже півтора роки після ганебної втечі екс-президент так і не полишив своєї звички зухвало розмовляти з представниками ЗМІ. Уточнюючі питання журналіста ВВС Янукович перебиває підвищеним тоном, сподіваючись, що безглузді повтори краще донесуть "правдивість" його слів.

Янукович-"миротворець"

Віктор Янукович таки визнав свою провину в зимових подіях Євромайдану 2014. Щоправда, назвав він це лише "недопрацюванням".

"Звичайно, в тому числі, в тому числі і я винен. В тому числі. Напевно, я теж щось недопрацював", - сказав Янукович.

"Я не знімаю з себе відповідальності", - відповів Янукович на запитання, чи вважає він, що повинен нести певну відповідальність за Майдан як президент.

Також Віктор Янукович виявився зовсім не обізнаним у кривавих подіях того періоду. "У мене немає таких фактів, щоб хтось віддавав наказ стріляти в мітингувальників. Я був категорично проти цього".

На запитання, чи Янукович давав наказ "не стріляти", він знову повторює свою мантру "що ніяких наказів не давав". І далі додає абсурдну фразу "це не мої повноваження".

Янукович просто "спихнув" все на рядових міліціонерів.

"Працівники правоохоронних органів виконували свої обов'язки згідно з чинними законами, тому вони мали право на застосування зброї у тих випадках, коли це передбачено законом", - сказав Віктор Янукович.

"І в яких випадках вони її застосовували, а в яких не застосовували - у мене цих фактів немає", - знову наголошує на своїй необізнаності екс-президент.

Ніби не знаючи, що робили його ж силовики на Майдані, Янукович просто переклав усю вину на "радикалів".

"Я попереджав, що вони не зупиняться на Майдані, вони підуть далі. І вони пішли далі. За ці півтора роки відбулася війна, Україна втратила Крим і Донбас. І тисячі життів людей. Зруйнували країну. Втягнули в конфлікт весь світ. Європу, Росію, США", - так приписав вину всіх маже в усьому

Крим та Донбас був би наш

Анексію Криму Росією Янукович навіть назвав "трагедією" української держави. Проте її б не сталося, якби він був президентом.

Янукович не вірить у повернення півострова в межі країни, бо "90% населення Криму проголосували за вихід з України".

"Але це (анексія, - ред) наслідок того, що зробив Майдан. Це наслідок того радикального націоналістичного руху, який налякав населення Криму, яке традиційно було проросійським", - заявив він.

"Як виходити з цієї ситуації?. От ви послухайте мене!!!", - знову майже кричить на журналіста Янукович, коли той запитує "чи слід повернути Крим Україні?".

"Сьогодні йде війна. Говорити, що ми повернемо Крим... Як? Війною. Ще війна?"

Щодо Донбасу, то тут Янукович повторив пропагандистські заготовки Кремля, якими той труїть своє населення.

"Взагалі, я вважаю, що все, що зараз відбувається на Донбасі, це геноцид. Геноцид населення Донбасу".

Але Янукович хоче, щоб окупований терористами Донбас залишився у складі України.

Путін-рятівник

"Те, що Володимир Путін прийняв рішення на основі доповіді своїх спецслужб, це було його право і його справа. Він зі мною не радився. Я йому звичайно вдячний, за те, що він дав таку команду і моїй охороні сприяли виконати це завдання - вивезти мене і врятувати мені життя", - похвалив Янукович свого рятівника.

Зараз втікач значну частину часу проводить у Ростові, але змушений пересуватися Росією і його постійно супроводжує охорона.

"Як і раніше небезпека або загроза моєму життю є актуальною, тому заходи безпеки вживаються всілякі, і я змушений жити в таких умовах", - зазначив він.

Читайте також: Наглядач за страусами. Янукович у фотожабах, мемах і коубах

Янукович навіть висловив надію, що коли-небудь зможе повернутися на батьківщину.

Також екс-президент назвав "елементом політичного шоу" Володимира Путіна його висловлювання про те, що Україна - це взагалі не держава.

І знову Янукович повторив улюблену тезу Кремля "ми, як дві країни, приречені історичними реаліями і реаліями сьогодення будувати добросусідські відносини. Як кажуть, сусідів не обирають".

Межигір’ям бігали чужі страуси

За словами Януковича, він "тулився" в єдиному будиночку у величезному Межигір’ї.

"Є будинок на території цієї резиденції, 630 квадратних метрів, який належить Януковичу, який я купив за власні гроші, які задекларував - вони у мене задекларовані, - я купив, офіційно заплатив до бюджету", - сказав екс-президент.

А от все інше на території, ніби не належить йому особисто.

На запитання, чи належить зоопарк у Межигір’ї Януковичу, він каже "а що поганого, що я підтримував цих страусів. Вони просто жили там, а мені що, закрити очі і не бачити їх".

"Цей зоопарк, він розташований взагалі в стороні. Я, якщо там бував, то я бував там два рази на рік, умовно кажучи, коли у мене був час".

Читайте також: Бурбон із зоопарку

Янукович так невміло намагався "відхреститися" від свого зоопарку, що наштовхнув журналіста на логічне запитання: "Ви хочете сказати, що президент країни жив на території чужого зоопарку?".

"Ви задаєте взагалі-то некоректне запитання. У мене не було часу там бувати, я працював. Хоча я люблю тварин".

Повний текст і відео інтерв'ю Януковича канал ВВС пообіцяв опублікувати пізніше

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати