live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому інвестори хочуть вкладати гроші саме в Західну Україну. Стаття Financial Times

Західні області України ефективніше використовують залучені кошти

Еспресо наводить адаптований переклад матеріалу Financial Times.

Річні темпи зростання української економіки можуть збільшитися з 2,5% до 5%, якщо серйозно взятися за корупцію, поліпшити діловий клімат та збільшити обсяги прямих закордонних інвестицій, вважає Тімоті Еш, стратег ринків, що розвиваються в BlueBay Asset Management .  

На його думку, те, що Україна зуміла отримати 3 мільярди доларів від міжнародних облігацій з 15-річним терміном погашення,  пояснюється радше “милосердям глобального середовища ціноутворення, аніж вотумом довіри інвесторів" до процесу реформування в Україні.

Читати також: Україні вперше за 4 роки позичили гроші на зовнішньому ринку. Чому така угода - це добре

Та все ж статистика, зібрана сервісом даних газети Financial Times fDi Intelligence, який відстежує транскордонні інвестиційні потоки, вказує на те, що інвестори в Україні зацікавлені.

Хоча Україні поки не вдається залучити іноземні інвестиції на рівні 2014 року, західна частина країни явно переживає період відродження, - впевнені експерти Financial Times.

За період з січня 2011 по січень 2014 року іноземні інвестори вклали в нашу економіку 9,6 млрд євро, створивши при цьому майже 35 тисяч робочих місць. 34% проінвестованих проектів припадало на Київ. Львів отримав лише 7% інвестиційного пирога.

Коли ж в Україні повним ходом почалася євроінтеграції, довіра інвесторів тільки зросла. Але ненадовго - адже Янукович відмовився підписувати угоду про асоціацію з ЄС і вважав за краще економічне зближення з Москвою.

З того часу  європейських та американських інвесторів відлякує нестабільність в Україні. У період з лютого 2014 по липень 2017 року іноземні компанії інвестували в 136 українських проектів всього 3,3 млрд доларів.

Зараз в пріорітетах інвесторів західна частина країни. У Львові за рахунок західних інвестицій вже запустилося 20 проектів. Створено більше 2 800 нових робочих місць. В Києві зараз працює 54 проекти і 3 488 робочих місць.

Та варто дивитися ширше - тобто, на області. Післяреволюційна Київська область залучила 687 млн євро іноземного капіталу. Але Львівська відстає не значно - 658 млн євро. Наздоганяє їх й Одеська область, залучивши за цей період 596 млн євро.

Важливо, наскільки ефективно гроші працюють. Тож тут якраз все навпаки: у Львівській області з'явилося 7021 робоче місце, а Київська область збагатилася лише 3 630 робочими місцями - тобто, вдвічі менше.

“Західна Україна розвивається головним чином за рахунок кластера з виробництва автозапчастин […] Майже в кожному виробленому в Німеччині автомобілі є деталі з України”, - пояснював директор Офісу по залученню і підтримці інвестицій Деніел Білак на Ялтинському форумі, що проходив в Києві.

За словами Білака, загалом західна частина України вже отримала 500 млн євро інвестицій від 20-ти компаній з Західної Європи, США та Японії. За рахунок цих коштів створено понад 40 тисяч робочих місць.

Білак переконаний, що залученню інвестицій перш за все сприяє економічний клімат Львова. Місто створило дуже позитивний імідж, особливо у сфері послуг. Також Львів має чимало власних брендів (пиво, шоколад, кава).

Одним з інвесторів, які повірили у Львів, є пивоварна компанія Carlsberg. З-понад 1,5 тисяч робочих місць, які компанія створила в Україні, 400 знаходиться саме у Львові.

Кожне робоче місце в пивоварної галузі створює 15 робочих місць в пов'язаних з нею галузях, таких як транспорт і сільське господарство, - відзначає генеральний директор Carlsberg Ukraine Євген Шевченко

Але після запровадження безвізового режиму багато висококваліфікованих робітників почали виїжджати до Польщі. Для стримування фахівців зарплату на підприємстві довелося підвищити на 50%, - скаржиться Шевченко.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати