live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

$350 млн для України. Як США витрачатиме бюджет, щоб боротись з Росією


фото: pfpa.mil
На 2018 рік США обіцяють Україні $350 мільйонів на боротьбу з російською агресією. Але половину суми ми можемо не побачити, якщо не будемо реформувати армію

Для протистояння російській агресії в проекті оборонного бюджету США на 2018 рік виділено цілий розділ, один з пунктів якого присвячений Україні. Дональд Трамп підписав цей оборонний бюджет. Україні з нього виділять $350 млн.Точно таку ж суму було виділено й на 2017 рік.

Умови та напрямки

Проект оборонного бюджету на 2018 фінансовий рік уже схвалив Конгрес і його передали на підпис президенту Дональду Трампу. Раніше його узгодили комітети обох палат Конгресу, які опікуються питаннями Збройних сил: Палати представників і Сенату. Сенатський комітет, до речі, очолює давній друг України Джон Маккейн.

Збереглась умова, за якої Україна отримає спершу лише половину суми, а другу нам виділять лише після схвалення міністра оборони США.

Голова Пентагону має переконатися, що наше оборонне відомство проводить реформи, необхідні для підтримки обороноздатності. Тобто все залежить від боротьби з корупцією і марнотратством в українських Збройних силах.

Читайте також: Зброя від США. На що сподіватись Україні

Приємна новина - в проекті бюджету вказано, що гроші можна витратити на виділення Україні оборонної летальної зброї.

У бюджеті-2017 цього не було. Вочевидь, збережуться також пункти про виділення коштів для кращої оборони українського кордону, а також на підготовку особового складу ЗСУ.

Посол України в США Валерій Чалий розповів на своїй сторінці у Facebook, що Україні вперше пропонується надати радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією, військово-морські протимінні засоби, кораблі прибережної дії та берегової охорони.

Він також розповів, що в законопроект включені кошти на реабілітацію поранених воїнів у медичних установах Сполучених Штатів, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері.

Протистояння у Європі та інше

Окрім того, в бюджеті для Пентагону передбачено виділення $4,6 млрд на роботу Європейської ініціативи стримування. Ці кошти мають піти на підтримку союзників по НАТО і посилення оборонних позицій США в Європі. З цих коштів $100 млн має бути використано на стримування російської агресії.

Ще $58 млн мають піти на заходи у відповідь на порушення Росією договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Зокрема, йдеться про фінансування програми розміщення на землі ракет середньої дальності.

У документі також згадується продовження та посилення санкцій проти осіб, відповідальних за порушення договорів про контроль над озброєннями. А ще продовжується заборона на військову співпрацю з РФ та використання структурами Пентагону програмного забезпечення Лабораторії Касперського. Останню підозрюють у співпраці з російським урядом.

Запропонований проект оборонного бюджету ще може зазнати змін. Його мають ухвалити обидві палати Конгресу, а потім ще підписати президент. Проект на 2017 рік підписував Барак Обама, і там не було згадки про летальне озброєння для України. Побачимо, як поведе себе в цьому питанні Дональд Трамп.

новини партнерів

18 березня, 2018 неділя

17 березня, 2018 субота

18 березня, 2018 неділя

17 березня, 2018 субота

16 березня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати