live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Дмитро Гомон 13 грудня, 2017 середа

$350 млн для України. Як США витрачатиме бюджет, щоб боротись з Росією

На 2018 рік США обіцяють Україні $350 мільйонів на боротьбу з російською агресією. Але половину суми ми можемо не побачити, якщо не будемо реформувати армію

Для протистояння російській агресії в проекті оборонного бюджету США на 2018 рік виділено цілий розділ, один з пунктів якого присвячений Україні. Дональд Трамп підписав цей оборонний бюджет. Україні з нього виділять $350 млн.Точно таку ж суму було виділено й на 2017 рік.

Умови та напрямки

Проект оборонного бюджету на 2018 фінансовий рік уже схвалив Конгрес і його передали на підпис президенту Дональду Трампу. Раніше його узгодили комітети обох палат Конгресу, які опікуються питаннями Збройних сил: Палати представників і Сенату. Сенатський комітет, до речі, очолює давній друг України Джон Маккейн.

Збереглась умова, за якої Україна отримає спершу лише половину суми, а другу нам виділять лише після схвалення міністра оборони США.

Голова Пентагону має переконатися, що наше оборонне відомство проводить реформи, необхідні для підтримки обороноздатності. Тобто все залежить від боротьби з корупцією і марнотратством в українських Збройних силах.

Читайте також: Зброя від США. На що сподіватись Україні

Приємна новина - в проекті бюджету вказано, що гроші можна витратити на виділення Україні оборонної летальної зброї.

У бюджеті-2017 цього не було. Вочевидь, збережуться також пункти про виділення коштів для кращої оборони українського кордону, а також на підготовку особового складу ЗСУ.

Посол України в США Валерій Чалий розповів на своїй сторінці у Facebook, що Україні вперше пропонується надати радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією, військово-морські протимінні засоби, кораблі прибережної дії та берегової охорони.

Він також розповів, що в законопроект включені кошти на реабілітацію поранених воїнів у медичних установах Сполучених Штатів, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері.

Протистояння у Європі та інше

Окрім того, в бюджеті для Пентагону передбачено виділення $4,6 млрд на роботу Європейської ініціативи стримування. Ці кошти мають піти на підтримку союзників по НАТО і посилення оборонних позицій США в Європі. З цих коштів $100 млн має бути використано на стримування російської агресії.

Ще $58 млн мають піти на заходи у відповідь на порушення Росією договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Зокрема, йдеться про фінансування програми розміщення на землі ракет середньої дальності.

У документі також згадується продовження та посилення санкцій проти осіб, відповідальних за порушення договорів про контроль над озброєннями. А ще продовжується заборона на військову співпрацю з РФ та використання структурами Пентагону програмного забезпечення Лабораторії Касперського. Останню підозрюють у співпраці з російським урядом.

Запропонований проект оборонного бюджету ще може зазнати змін. Його мають ухвалити обидві палати Конгресу, а потім ще підписати президент. Проект на 2017 рік підписував Барак Обама, і там не було згадки про летальне озброєння для України. Побачимо, як поведе себе в цьому питанні Дональд Трамп.

Введіть слово, щоб почати