Повністю готовий проект бюджету-2018. Презентація уряду

Увесь Лесь
1 грудня, 2017 п'ятниця
19:02

Уряд презентував доопрацьований проект державного бюджету на 2018 рік, урахувавши в ньому пропозиції міністерств і народних депутатів

Зміст

Документ представив на засіданні Кабміну прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Еспресо.TV.

В уряді бюджет-2018 називають бюджетом економічного зростання та прогнозують збільшення доходів із цьогорічних 974 млрд грн до 1155 млрд грн у 2018 році. Зростання закладене на рівні 3% (у поточному році - 2%). За розрахунками уряду, це дасть можливість виробити на 400 млрд грн більше товарів і послуг, ніж у 2017 році та покращити купівельну спроможність населення.

Передбачається зниження інфляції з цьогорічних 11,2% до 9% у наступному році.

Уряд планує збільшити український експорт з $50,7  млрд до $55,7 млрд.

У бюджет також закладені витрати на українську армію в обсязі 5% ВВП. Зокрема, передбачено 857,6 млн грн на житло для 1300 родин військовослужбовців. Загалом на утримання та модернізацію армії планують витратити 165,3 млрд грн.

Бюджетом передбачено запуск Дорожнього фонду та будівництво 4 тис. км нових доріг. На це витратять 46,7 млрд грн. За планом Кабміну, будуть побудовані автомагістралі Київ-Чернівці, Харків-Суми, Київ-Харків-Довжанський, Дніпро-Решетилівка та трасу Go Higway з Львівської області до Херсонщини.

На розвиток енергоефективності в Україні передбачено 2 млрд грн, з них 1,6 млрд - на Фонд енергоефективності, 400 млн - на програму "Теплі кредити". Уряд розраховує надати державну допомогу на утеплення осель 120 тис. родин.

"Раніше закладали 800 млн. грн. Тепер закладаємо 2 млрд грн на роботи з енергоефективності і не менше 800 млн грн матимемо підтримки від міжнародних партнерів", - повідомляють в уряді.

В аграрний сектор у наступному році планують вкласти 7,3 млрд грн, із них 4 млрд на розвиток тваринництва, понад 1 млрд - на розвиток фермерських господарств, ще 1 млрд - на здешевлення вітчизняної сільськогосподарської техніки.

На децентралізацію в 2018 році виділять 12,9 млрд грн, із них 6 млрд - у Державний фонд регіонального розвитку, 1,9 млрд - на підтримку об'єднаних територіальних громад. Планується втілити понад 2 тис. нових регіональних інфраструктурних проектів.

Розвиток науки підтримуватимуть за рахунок 8,2 млрд грн, із них 7,7 млрд - на фундаментальні та прикладні дослідження. В освіту буде вкладено 219,1 млрд грн, зокрема 1 млрд - на модернізацію початкової школи 1-4 класів. Зарплату вчителям з 1 січня збільшать ще на 25% після цьогорічного збільшення на 50%.

Соціальний захист українців у наступному році забезпечать сумою в 126,8 млрд грн - 64,3 млрд на житлові субсидії, 59,9 млрд на виплату малозабезпеченим сім'ям.

На медицину витратять 115,2 мрд грн, зокрема 1 млрд грн на програму "Доступні ліки", яка передбачає понад 15 млн пільгових рецептів.

На розвиток культури Кабмін передбачив 5,1 млрд грн, у тому числі 1 млрд грн на розвиток вітчизняного кінематографу та 330,5 млн грн на будівництво музею "Меморіал жертв Голодомору".

Під час презентації проекту бюджета прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що його детально опрацювали з міністерствами та парламентом.

Глава уряду назвав документ "абсолютно готовим до ухвалення Верховною Радою" та закликав народних депутатів розглянути його 7 грудня, після чого затвердити якнайшвидше.

Теги:
Читайте також:
Київ
+26.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
1 липня
22:40
Оновлено
Сергій Кузнєцов у супроводі італійської поліції
Німеччина висунула обвинувачення українцю, який очолював команду підривників "Північних потоків"
22:35
Ексклюзив
марш у Лондоні 24.02.2023
Змін у державній політиці Великої Британії щодо України після відставки Стармера не очікується, - журналіст Цюпин
22:33
Володимир Зеленський
Зеленський попередив, що РФ готує новий масований удар. Мережа АЗК через загрозу не працюватиме в Києві вночі
22:31
війна з росією
Росіяни застосовують нові БПЛА. У Данії випробували спільну з українцями модель НРК. На фронті - 210 боїв. Підсумки роботи Сил оборони ввечері 1 липня
22:19
Ексклюзив
пошкоджені резервуари АЗС
Експерт з енергетики Рябцев пояснив, чи можна убезпечити АЗС у прифронтових містах від ударів РФ
22:15
Ексклюзив
У Києві вшанували Героя Романа Орищенка в роковини смерті
Пластун, майданівець, історик і воїн: у Києві вшанували пам'ять Романа Орищенка в роковини загибелі
22:03
Ексклюзив
Сергій Фурса
Ефективність наших ударів має перевищити швидкість відновлення російських НПЗ, - інвестиційний банкір Фурса
21:52
Трамп на зустрічі з Путіним
Путін програє в будь-якому разі, і Трампу варто це зрозуміти, — ексголова Пентагону
21:39
Пушкін Німеччина
У німецькому Гемері вкрали пам’ятник Пушкіну - "символ дружби між народами РФ і ФРН"
21:34
Гаррі Кейн (праворуч), Англія - Гана, ЧС-2026
Дубль Кейна врятував Англію від сорому, очікуємо на матчі США і Бельгії в 1/16 фіналу: розклад та результати матчів ЧС-2026 на 1-2 липня
21:22
Ексклюзив
Крим, Саки, Новофедорівка, вибух, пожежа, удар
Через деякий час буде уражено останній найбільший НПЗ в Росії, - військовий оглядач Коваленко
20:18
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Валерій Залужний
Зеленському доведеться відмовляти балотуватися в президенти не лише Залужного, - Данилюк-Ярмолаєва
20:16
У районі Козачої Лопані ліквідували прорив держкордону, – полк "Скеля"
20:01
OPINION
Може, справа не в Волині? І навіть не в Бандері?
19:56
Оновлено
Зеленський Харріс
В Ірландії Зеленський виступив на церемонії відкриття головування країни в Раді ЄС та провів зустріч з Коштою та Мартіном
19:49
легіон "Свобода Росії"
Легіон "Свобода Росії" рік готував диверсію проти газової інфраструктури РФ на $6 млн збитків, — Business Insider
19:28
українські оборонні технології
Україна запускає контрольований експорт зброї та оборонних технологій
19:16
Дмитро Лубінець
Лубінець запропонував РФ запровадити для полонених обов'язкові дзвінки рідним не менш ніж 3 хвилини
19:14
Новини компаній
Компанія blago та Usyk Foundation оголосили про партнерство
18:54
Оновлено
Понівечена маршрутка у Херсоні
РФ атакувала кілька АЗС Дніпровщини, автівку й маршрутку в Херсоні, підприємство в Новій Одесі, Харків та Одещину: кількість загиблих і потерпілих зросла
18:52
Ексклюзив
Пастка СЗЧ: чому військові залишають службу та які бюрократичні перепони трапляються на шляху назад
18:51
центри для біженців Польща
Польща з 1 липня припиняє фінансувати проживання в центрах для біженців: кого це торкнеться
18:50
Віктор Вілліс
Помер соліст Village People і співавтор легендарного хіта Y.M.C.A. Віктор Вілліс
18:45
Огляд
Лукашенку варто згадати минуле, перш ніж брязкати зброєю: як українці й білоруси воювали між собою
18:24
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Виробник дронів у США переймає українську технологію "роїв", щоб отримати контракт Пентагону, — Forbes
17:47
Метью Вітакер
На саміті НАТО слід очікувати довгострокових, стійких зобов’язань для підтримки України, — посол США в Альянсі
17:45
Україна НАТО
Засідання Ради Україна - НАТО на саміті в Анкарі пройде на рівні глав МЗС
17:20
Індія росія прапор
Росія почала закуповувати бензин в Індії, щоб подолати дефіцит пального, — Reuters
17:02
OPINION
блог Ігор Гулик
Я не хочу "взувати польські черевики"
16:38
На фронті загинув музикознавець Ігор Ходжаніязов, дослідник фольклору Криму і півдня України
На фронті загинув музикознавець Ігор Ходжаніязов, дослідник фольклору Криму і півдня України
16:09
росія китай
Міноборони РФ особисто схвалило секретні військові навчання Росії в Китаї, — Reuters
15:44
Логотип пісенного конкурсу Євробачення із прапором Канади
Канада вперше візьме участь у Євробаченні-2027 
15:27
Марк Рютте
Навіть Трамп визнав помітний прогрес України у стримуванні наступу Росії, — Рютте
14:53
Олександр Лукашенко
Лукашенко помилував 32 засуджених, серед них 28 політв'язнів. Тихановська прокоментувала
14:48
Сенс Банк
Кабмін вирішив продати одразу два держбанки, серед них - "Сенс Банк"
14:48
на фото Дмитро Лубінець
За три роки кількість звернень щодо порушення прав під час мобілізації зросла у 333 рази, – Лубінець
14:25
прапори Україна Польща
Польща побачила "ескалацію" в ухваленні законопроєкту щодо Пантеону
14:10
Михайло Федоров
Федоров: Україні треба "наступний рівень допомоги" партнерів для запуску нового циклу військових інновацій
14:09
Дмитро Лубінець
Лубінець закликав Червоний Хрест забезпечити "режим тиші" для евакуації жителів Олешок
14:00
OPINION
Ендрю Бернем на Даунінг-стріт: до чого варто готуватися Києву?
Більше новин