live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Уляна Букатюк 10 січня, 2019 четвер

10 фактів із життя Євгена Кравцова

Найголовніше - про нового керівника Укрзалізниці
10 січня Кабінет міністрів України призначив Євгена Кравцова головою АТ "Укрзалізниці". Що про нього відомо
 

1. Йому 32 роки. Євген Павлович Кравцов народився в травні 1986 року.

2. Правник за освітою. Євген Кравцов закінчив з відзнакою магістратуру з права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також Кравцов - магістр з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (з відзнакою) Європейського університету.

Має Сертифікат програми з питань торгової політики та комерційної дипломатії Center for International Trade Development, а також курс з міжнародного комерційного права у Fulbright International.

Свою кар'єру він почав ще в 2006 році консультантом Міжнародної торгової палати (Національного комітету в Україні). До з 2008 року до січня 2015 року працював юристом у компанії “Астерс”.

За час роботи він консультував найбільші світові компанії, такі як VTG Aktiengesellschaf (логістичні послуги), Google, Motorola Mobility.

3. До роботи Укрзалізниці офіційно долучився 4 роки тому. З 1 січня 2015 року Кравцов став радником генерального директора Укрзалізниці. На той момент обов'язки гендиректора УЗ виконував Максим Бланк, який два дні тому пішов з життя.

null

Кравцов прийшов в Укрзалізницю раднком до Максима Бланка (на фото) Джерело: Главком

З березня по травень 2015 року Кравцов очолює Департамент реформування та корпоративного розвитку Укрзалізниці. З кінця травня він —  директор з реформування, майнової та правової політики Укрзалізниці. А з жовтня 2015 року — член правління ПАТ “Укрзалізниця”.

4. Виконував обов'язки глави Укрзалізниці сумарно майже 20 місяців. До призначення 10 січня Кравцов виконував обов'язки глави компанії з серпня 2017 року, після відставки попереднього керівника - Войцеха Балчуна.

Відомо, що колишній польський реформатор УЗ прогуляв 87 днів зі 145 робочих у 2016 році та 45 зі 103 у 2017 році. Міністр інфраструктури Володимир Омелян звинувачував Балчуна у корупції та висловлював відверте незадоволення його роботою.

До цього Кравцов вже виконував обов'язки голови правління ПАТ "Укрзалізниця" з 30 березня по 25 травня 2016- го.

5. Був заступником Омеляна. У 2016-2017 роках Кравцов був першим заступником міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Омелян часто висловлює незадоволення через корупцію на Укрзалізниці, а Кравцов свої стосунки з міністром називає “робочими”.

За словами міністра інфраструктури, Укрзалізниця щорічно втрачає близько 15 млрд гривень через корупційні схеми.

Втім на тому, щоб УЗ отримала повноцінного керівника, а не виконуючого обов'язки, міністр наполягав.

null

Євген Кравцов був першим заступником Володимира Омеляна (праворуч) та виконував обов'​язки глави УЗ після відставки Войцеха Балчуна (у центрі)  Джерело: МІ

6. Один з авторів нового статуту УЗ та прихильник співпраці з приватним бізнесом. Кравцов є одним з авторів нового статуту АТ "Українська залізниця" та останньої редакції Закону України "Про залізничний транспорт".

У першому півріччі 2017 року УЗ вперше вийшла на точку беззбитковості.

У 2018 році Укрзалізниця стала акціонерним товариством та першою з держкомпаній отримала Наглядову раду, що наблизило її до стандартів розвинутих ринків.

Відповідно до статуту УЗ, голова правління призначається і звільняється з посади загальними зборами на підставі пропозицій (подання) Наглядової ради.

Раніше повідомлялося, що керуючись положенням статуту, Наглядова рада не проводила конкурс на обрання глави правління УЗ, а затвердила рішення і підготувала розпорядження про призначення Кравцова на цю посаду.

Євген Кравцов - прихильник співпраці держави та бізнесу. Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, інфраструктура України може залишатися монополією, в той час як транспортні перевезення повинні надавати різні компанії на умовах конкуренції.

Новий очільник УЗ прагне розвинути компанію до європейського рівня, почати взаємодію з приватними перевізниками, та укласти з ними співпрацю.

Читайте також: За дві години з Києва до Львова чи неспішна романтика плацкарта. Куди заїде “Укрзалізниця”

7. У 2018 році під головуванням Кравцова УЗ реалізували декілька важливих інфраструктурних проектів.

Серед них: запуск Бескидського тунелю, з’єднання найбільшого в країні аеропорту "Бориспіль" з Києвом залізничною гілкою, нові локомотиви GE - поставлено вже 20 із 30, понад 3 тисячі нових вантажних вагонів, модернізовані пасажирські вагони та 20 нових поїздів до країн ЄС.

Крім того, УЗ стала першою держкомпанією, яка почала купувати паливо за формульним розрахунком.

Також у 2018 році компанія почала продавати активи через аукціони на ProZorro.Продажі.

8. Одружений, виховує двох синів. Його дружину звуть Олена, а синів - Павло та Лев.

9. Квартир та машин не має, але власник дорогих годинників та електрогітари. Згідно з декларацією НАЗК за 2017 рік, у власності дружини Кравцова - земельна ділянка 1,7 га в селі Рожни під Києвом.

Також, судячи з декларації. подружжя живе у квартирі матері Кравцова у Києві площею 121 кв. м.

У декларації Кравцова у його власності зазначені два наручні механічні годинники з дорогоцінного металу Rolex. На дружину записано кілька дорогоцінних ювелірних прикрас з камінням.

Також глава УЗ задекларував електрогітару фірми Gibson (вартість коливається від 20 до 100 тис. грн).

З задекларованих доходів очільника УЗ - лише зарплатня.

У 2017 році заробітна плата Кравцова склала понад 156 тис.грн. Дружина отримала понад 26 тис. грн страхових виплат.

10. Дружина має у власності мопед. На дружину очільника Укрзалізниці зареєстровано автомобіль Mercedes-benz С-серії 2014 року випуску, який вона придбала наприкінці 2016 року. А з липня 2017 року у власності дружини також перебуває мотоцикл Suzuki 2008 року випуску.

Введіть слово, щоб почати