Австрія не блокуватиме рух України до ЄС попри зауваження щодо Балкан, - Politico

Австрія хоче, щоб Боснія і Герцеговина, з якою вони мають давні економічні зв’язки, також була в “сім’ї ЄС”, тому і підтримує вступ України

Про це пише Politico.

Зазначається, що високопоставлений австрійський чиновник заявив, що Австрія не має наміру перешкоджати вступу України в ЄС, бо це буде те саме, що стояти перед вантажним поїздом. 

"Єдина програма Австрії, сказав чиновник, полягала в тому, щоб тихо приєднати Боснію і Герцеговину "до задньої частини поїзда", - йдеться у матеріалі. 

Австрія десятиліттями опікувалась заспокоєнням напруженості в колишній Югославії - розгортала там свої війська в межах миротворчих місій ООН. Для того, аби послабити вплив Росії на регіон та створити там мир, найкраще - це приєднати частину Балкан до ЄС, переконані у Відні.  

Що відомо про вступ України до ЄС

28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою. 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.

У травні 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має бути готовою до вступу в Європейський Союз через два роки – країна розраховує отримати політичне рішення про початок перемовин щодо вступу вже цього року.

Пізніше Стефанішина висловила впевненість, що Україні в грудні вдасться вийти на хороше політичне рішення щодо вступу до ЄС. 

28 жовтня президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн Євросоюзу, закликаючи до єдності в рішенні про початок переговорів щодо вступу України в Євросоюз. 31 жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що Україна почне переговори про вступ до ЄС цього року, якщо не буде форс-мажорів. А 4 листопада Зеленський заявив, що Україна не просить "поблажок" на шляху до членства в Європейському Союзі.

Станом на початок листопада Єврокомісія вважала повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, у якому зафіксувала прогрес України та рекомендує розпочати процес перемовин про вступ нашої країни до ЄС.

Зеленський 27 листопада провів розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Він сказав, що Україна виконає всі рекомендації щодо початку перемовин про вступ до грудневого засідання Європейської ради, включно з тими, що стосуються прав національних меншин і зміцнення антикорупційних інституцій.

Вже 8 грудня президент України підписав чотири євроінтеграційні закони: підписання відбулося в день ухвалення Верховною Радою. Згодом Верховна Рада проголосувала за звернення до європейських держав та інституцій щодо підтримки відкриття переговорів про вступ України до ЄС на засіданні Європейської Ради 15 грудня.