Допитувати мене почали до того, як я отримав антибіотики після ампутації, - боєць "Азову" про тортури в російському полоні

Владислав Жайворонок на псевдо Вікіпедія розповів про допити, тортури та відсутність лікування в російському полоні

Про це розповів під час онлайн пресконференції звільнений з російського полону боєць ОЗСП "Азов" Владислав Жайворонок на псевдо Вікіпедія.

З 24 лютого боєць виконував бойові завдання. У ніч перед евакуацією український захисник отримав важкі поранення. У полон рашисти помістили його в 15 лікарню у Донецьку.

"Тиск був в першу чергу психологічний. Росія не давала ніякого доступу до зв'язку з рідними та навколишнім світом. Психологічний тиск обґрунтовувався: Ви нікому не потрібні, ви програєте в цій війні та взагалі немає куди вам телефонувати. Це вже порушення міжнародних конвенцій.

Важкопоранені знаходяться в лікарні, але вже з перших днів починається цей моральний тиск, починаються допити. Особисто на своєму прикладі скажу, що допити у мене були ще до того, як я почав отримувати антибіотики після ампутації кінцівки. Тому лікуванням це назвати важко", - розповідає Вікіпедія.

Армія РФ катувала наших Героїв: "Хлопці, які там перебували отримували значні тортури, можна так сказати, тобто комусь голки вставляли у рану, когось катували водою. Деякі хлопці не отримували достатнього лікування внаслідок або недостатньої кількості медикаментів у противника, або недостатньої кількості знань, як лікувати конкретного бійця нашого".

Владислав розповів, що деякі важкопоранені перебували в Оленівці.

"Росія не шукає правди, Росія вже вирішує, що буде правдою і під цю правду починає підтягувати, те що вона видає, як факти. Що стосується лікування - Росії потрібен був, якийсь факт, що нас якось лікували, але фактично це не було лікування, це було збереження життя, щоб ми дожили до моменту, коли нас можливо обміняють. Нас обміняли

Для Росії також необхідний був факт, що вони лікують, наче вони можуть нас вилікувати. Навіть, коли сторона противника не могла допомогти нашому пораненому, вона не зверталася за допомогою. Вони ні кому не говорили, що у них недостача медикаментів. Тому ми отримували самий мінімум цих медикаментів, а іноді не отримували необхідних. Так само, якщо хірурги не знали, що робити з бійцем", - додав Вікіпедія. 

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb