Ексклюзив

"Не знаю, що відбулося цього разу, рішення судів засекречені": підприємець Жеваго прокоментував арешт БЕБ його активів

11 травня, 2025 неділя
22:23

Інвестор, підприємець, меценат Костянтин Жеваго зазначив, що дізнався із преси про те, що Бюро економічної безпеки України арештувало його активи

Зміст

Про це він розповів в етері Еспресо. 

"Хочу сказати, що не знаю, що відбулося цього разу, тому що всі ці рішення судів засекречені, вони ж до реєстрів судових не надходять. Ми таку ж інформацію отримали саме із засобів масової інформації. Взагалі невідомо, по якій карній справі, скільки цій карній справі, чи вона тільки розпочата зараз, чи вона вже розслідується протягом останніх шести років. Тому що ми маємо багато справ, які розслідуються протягом шести або семи років і жодна з них не потрапила до суду. Тобто це означає, що, по-перше, перевищені незаконним чином всі терміни розслідування. А по-друге, якщо хтось має якесь питання, нехай передає його до суду, і суд буде вирішувати першої інстанції, другої, третьої інстанції", - сказав він. 

Костянтин Жеваго зауважив, що є багато справ, які розслідуються протягом шести або семи років, і жодна з них не потрапила до суду. Тож, можна говорити про те, що незаконними чином перевищені усі терміни розслідування: "Якщо хтось має якесь питання, нехай передає його до суду, і суд буде вирішувати".

"Я знаю одне, я таким самим чином із преси дивлюся, що, скажімо, Служба безпеки України, її представники приходять на день народження до злочинців у законі і людей, які підсанкційні. І саме ці службовці Служби безпеки України, які саме і накладають санкції, які саме подають документи для Ради національної безпеки і оборони, як і на мене, для того, щоб накладали санкції. У цій ситуації я бачу і розумію, що якщо Служба безпеки України товаришує з, вибачте мені, злочинцями в законі, це ж саме така ж ситуація, ці ж самі службовці Служби безпеки України подають санкційні списки, для того, щоб проти людей приймали санкції. Ну, для мене, повірте, що немає ніякої різниці, чи це злочинці в законі, чи це якесь злочинне угрупування під назвою Служба безпеки України", - зазначив підприємець.

Що відомо про арешт БЕБ активів підприємця Жеваго

8 травня 2025 року на сайті Бюро економічної безпеки з’явилось повідомлення про те, що детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Києві наклали арешт на комплекс площею понад 6,7 тис. кв. м у центрі столиці, а також на 291 млн грн, що знаходились на рахунках товариства, яке контролює підсанкційний олігарх.

Як зазначили в "Економічній правді", за даними джерел, йдеться про Костянтина Жеваго. 

Зокрема у повідомленні БЕБ зазначається, що: "Підприємець та колишній народний депутат наразі переховується за кордоном, оскільки раніше його було оголошено в міжнародний розшук. Крім того, до нього застосовано санкції відповідно до рішення РНБО України. Попри це, олігарх продовжив господарську діяльність в країні. Детективи встановили, що задля обходу санкцій та легалізації майна він організував перереєстрацію майнових прав на підконтрольні товариства". 

У Бюро економічної безпеки стверджують, що задля збереження контролю над майновим комплексом та уникнення конфіскації, фігурант начебто залучив "колишніх топ-менеджерів його збанкрутілого банку". 

"Переоформивши у такий спосіб майно він намагався залишити його у своєму фактичному володінні", - йдеться у повідомленні. 

Аби зберегти майно для подальшої передачі в державну власність детективи Територіального управління БЕБ у Києві наклали на нього арешт.

  • 12 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про  санкції проти кількох людей. Згідно з реєстром санкційних дій під обмеження потрапили: пʼятий президент Петро Порошенко, бізнесмен Костянтин Жеваго, співзасновники й колишні акціонери Приватбанку Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський, колишній нардеп, позбавлений українського громадянства та звинувачений у колабораціонізмі Віктор Медведчук. Згодом Офіс генерального прокурора повідомив, що здійснює процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень щодо бізнесменів і високопосадовців, щодо яких були застосовані персональні санкції за рішенням РНБО .
  • Костянтин Жеваго у своєму відеозверненні назвав запроваджені проти нього санкції "абсолютно незаконними", наголосив, що вони не мають жодної правової основи та зауважив, що це "ще один епізод політичного переслідування з боку президента Зеленського".
  • Майно бізнесмена Констянтина Жеваго суд заарештував і передав в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Про це повідомило Державне бюро розслідувань 4 березня.
  • 7 березня Костянтин Жеваго зауважив, що він не має акцій на території України, тому не розуміє, яке його майно могли забрати.
Теги:
Читайте також:
Київ
+19.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.3
    Купівля 41.3
    Продаж 41.83
  • EUR
    Купівля 47.68
    Продаж 48.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
18 червня
23:34
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила БПЛА по території України: ситуація ввечері 18 червня
23:27
телевізор телебачення
Іранське державне телебачення перервали кадрами протестів
23:24
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Трамп хоче займатися тим, що йому дається найпростіше": експерт Краєв про терміновий від'їзд Трампа з саміту G7
22:56
Ексклюзив
Ігор Луценко
Надія росіян - це просування, треба її вбити. Тоді вони почнуть рахуватися з втратами, - військовослужбовець Луценко
22:40
дрон
"Супроводив до наших позицій": воїн ЗСУ взяв у полон окупанта за допомогою дрона
22:22
Новим командиром бригади безпілотних систем "Птахи Мадяра" стане Андрій Клименко
22:21
Ексклюзив
Андрій Осадчук
Ми дали чіткий імпульс біженцям з України: нардеп Осадчук щодо законопроєкту про множинне громадянство
22:03
бензин
Бензин без додавання біоетанолу в Україні дозволили продавати до кінця року
21:38
Україна_Словаччина
Імовірні порушення у використанні коштів на допомогу Україні: у Словаччині затримали 8 осіб
21:37
Ексклюзив
У Києві презентували книгу Наталки Діденко "Тролейбус номер 15. Подорож у близьке минуле"
21:34
Ексклюзив
БПЛА, шахед, дрон
РФ виробляє на добу кілька ракет і до сотні "шахедів", але 5 БПЛА за вагою бойової частини відповідають крилатій ракеті, - Defence Express
21:11
Оновлено
Серхіо Рамос, Монтеррей, клубний ЧС
"Манчестер" всуху переграв "Відад": результати й розклад клубного ЧС за 18 червня
21:06
росія депутат
Концерн "Калашніков" російського ВПК набирає підлітків на "літній підробіток", - ЦПД
21:00
Ексклюзив
Елла Лібанова
Дітей зараз не можна вчити емпатії до росіян, це злочин, - демографка Лібанова
20:57
Молодіжна збірна України
Україна програла Нідерландам і вибула з молодіжного Євро-2025
20:15
Оновлено
Дональд Трамп
"Спочатку займімося Росією": Трамп відповів Путіну на пропозицію посередництва щодо конфлікту між Ізраїлем та Іраном
20:03
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ, 17.06.2025
Масована атака РФ 17 червня: у Києві загинули 28 людей, пошукові роботи завершено
19:59
Іран
"Іран не веде переговори під примусом": Тегеран заявив, що відповість зустрічною погрозою на будь-яку загрозу
19:55
паспорт
Росіяни й білоруси, котрі зазнали політичних переслідувань, зможуть отримати громадянство України: у Раді розкрили деталі
19:43
на фото: Бріджит Брінк
Колишня посолка США в Україні Брінк оголосила, що балотуватиметься до Конгресу
19:34
Михайло Мудрик, Челсі, Ліга конференцій
Футбольна асоціація Англії висунула Мудрику звинувачення у вживанні допінгу
19:29
"Не бачу можливості бути продуктивним у парламенті": нардеп Довгий складає мандат
19:07
До 70% музики, згенерованої ШІ, на Deezer є частиною шахрайської схеми
19:00
Огляд
оборона країн Балтії
Реальна загроза з боку Росії: як країни Балтії готуються боронити свої кордони
18:47
Тарас Березовець
Речник ТрО Березовець пояснив, що заважало зводити фортифікації на Сумщині
18:44
художній музей Лувр
Лувр закрився на кілька годин через працівників, які протестували проти надмірної кількості відвідувачів
18:35
Ексклюзив
Елла Лібанова
До України після війни поїдуть мігранти, які хочуть заробляти, - демографка Лібанова
18:34
Бердянськ
У Бердянську ліквідували "т.в.о. мера" окупаційної влади Грицая, підозрюваного в держзраді
18:15
Дональд Трамп
"Ніхто не знає, що я зроблю": Трамп ухилився від запитання про можливість удару по ядерних об’єктах Ірану
18:08
OPINION
Втеча Дональда Трампа з саміту G7 в обійми Путіна
18:05
OPINION
Чому українські ракети — питання нашого виживання
17:54
Автор кримінальних романів Майк Крейвен пише книжку про Джеймса Бонда для дітей
17:51
росія спорт
Російських санкарів не допустять до участі в Олімпіаді-2026
17:51
Австралія
Австралія вперше запровадила санкції проти суден тіньового флоту РФ
17:47
ядерні відходи
"Атомна енергетика стала другим полем бою": Україна обговорила з Норвегією посилення захисту ядерних об'єктів
17:24
Ігор Клименко
У МВС розповіли, що буде з тілами російських військових, які передали Україні під час останньої репатріації
17:19
Ексклюзив
Зеленський і Трамп
Трамп міг покинути саміт G7 достроково, щоб не бачитися з Зеленським, - журналіст Хотин
17:16
СБУ, антитерористичні навчання
За підозрою у диверсіях на Укрзалізниці й підпалах авто ЗСУ затримали 5 поплічників РФ у чотирьох регіонах
17:09
В Україні затримали військового, який зливав РФ місця дислокації підрозділів Сил оборони
17:05
У Вінниці відкрили виставку гончарних виробів, створених ветеранами, які втратили зір на війні
Більше новин