![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
На нардепів ОПЗЖ тиснуть не для позбавлення мандатів, а щоб голосували за забаганки влади
Дискусію про долю членів ОПЗЖ, НОК, а також заборону Російської церкви в Україні, гуманітарну деколонізацію й інші болючі питання потрібно провести у самій правлячій партії
Жан Беленюк — талановитий спортсмен, політик, патріот. Колеги-депутати розповідали, наскільки ефективно працює Жан у міжнародних делегаціях, відстоюючи права України.
Бажання Жана перетворити Олімпійський комітет на сучасну, патріотичну структуру зрозуміле і варте підтримки.
Жан залишив НОК після оприлюднення Романом Зозулею вихідців з проросійських партій у правлінні НОК.
Чи можна виступати проти членства Нестора Шуфрича у НОК і голосувати за його призначення головою комітету зі свободи слова у Верховній Раді?
Але "є одне але". Серед цих вихідців — чинні депутати від партії самого Жана і люди, які є союзниками цієї партії у парламенті.
Чи можна виступати проти членства Нестора Шуфрича у НОК і голосувати за його призначення головою комітету зі свободи слова у Верховній Раді?
Так і з іншими кадровими призначеннями. Шум піднявся навколо можливого призначення позаштатним радником Херсонської ВЦА якогось колишнього ОПЗЖшника. Шум справедливий.
Але ті самі колишні члени ОПЗЖ спокійно призначаються і працюють головами райдержадміністрацій. Список довгий. І ніхто шуму не здіймає.
А як так сталося, що після люстрації проросійські партії не зникли, лише змінили назву, а люстровані чиновники обійняли високі посади?
Люстрація колишніх регіоналів після Майдану, яка не стосувалася депутатів ВР, і не могла дати результату. Це так, якби під час Нюрнберзького процесу судили б солдатів Вермахту і виправдовували частину верхівки НСРПН (партії Гітлера. - Авт.) і навіть дозволили б їм засідати у парламенті ФРН. А Аденауер взяв би на роботу у свою адміністрацію Герінга
Все просто. Коли політична дія проводиться не задля змін у суспільстві, а значною мірою заради показухи, вона не працює.
Люстрація колишніх регіоналів після Майдану, яка не стосувалася депутатів ВР, і не могла дати результату. Це так, якби під час Нюрнберзького процесу судили б солдатів Вермахту і виправдовували частину верхівки НСРПН (партії Гитлера, - авт.) і навіть дозволили б їм засідати у парламенті ФРН. А Аденауер взяв би на роботу у свою адміністрацію Герінга.
Зараз схожа ситуація. Збираються підписи про відкликання депутатів ОПЗЖ, але жодних результатів немає. Бо одночасно уже під час війни більшість голосує за надання нових керівних посад у комітетах представникам ОПЗЖ і очевидно не позбавляє старих.
Тиск на ОПЗЖ, схоже здійснюється не для позбавлення їх мандатів, а для подальшого перетворення на слухняних рабів, які, боячись за себе, без жодних вимог голосуватимуть за усі забаганки влади.
І це зрозуміло. Бо вважати усіх членів ОПЗЖ ідейними зрадниками — невірно. Таких там багато, але безідейних пристосуванців теж вистачає. І це вигідно кожній владі.
Юридично складно позбавити мандатів членів ОПЗЖ, але позбавити їх керівних посад у комітетах дуже просто. Була б воля більшості.
Тиск на ОПЗЖ, схоже здійснюється не для позбавлення їх мандатів, а для подальшого перетворення на слухняних рабів, які, боячись за себе, без жодних вимог голосуватимуть за усі забаганки влади.
І керує НОКом міністр, якого обрали головою не з ОПЗЖ, а з правлячої партії "Слуга народу". За якого проголосувала партія Жана Беленюка.
Тому, думаю, дискусію про долю членів ОПЗЖ, НОК, а також заборону Російської церкви в Україні, гуманітарну деколонізацію й інші болючі питання потрібно провести у самій правлячій партії. Бо церква працює, а закон про гуманітарну деколонізацію блокується.
І якщо більшість вирішить нарешті викинути з усіх сфер життя проросійські сили, почати боротися з корупцією і готуватися до вступу у ЄС, то й у нас, можливо, зникнуть підстави знаходитися в опозиції. Це було б правильно під час війни.
Про автора. Микола Княжицький, народний депутат України, журналіст.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами України! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)