ОБСЄ закликає бойовиків на сході до переговорів
Спеціальна місія ОБСЄ в Україні звернулася до терористів, які викрали її спостерігачів на сході України, із проханням вийти на зв'язок із організацією
Про це на прес-конференції у Києві у понеділок сказав речник спецмісії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків, передає Еспресо.TV з посиланням на "Укрінформ".
"Ми закликаємо будь-які групи, які можуть утримувати наших колег, зв'язатися з нами", - сказав він.
За словами Боцюрківа, зі спостерігачами, які зникли у Донецькій області тиждень тому, досі немає зв'язку.
Водночас, за останніми даними ОБСЄ, спостерігачі все ще знаходяться на території області. Що стосується зникнення ще чотирьох співробітників ОБСЄ та перекладача у четвер, то, за словами Боцюрківа, спочатку зв'язок з ними був, і ОБСЄ вдалося встановити, що їх затримали озброєні люди на блокпості в Луганській області. За словами речника спецмісії, жодних вимог до організації з боку викрадачів не надходило. "Звичайно, ми продовжуємо встановлювати контакти на всіх рівнях, щоб добитися їх (спостерігачів - ред.) повернення на відповідні бази. Це стосується контактів з високопосадовцями, у тому числі з українським урядом, дипломатичними каналами, а також обговорення з недержавними організаціями", - зазначив Боцюрків щодо зусиль ОБСЄ зі звільнення спостерігачів. Він також наголосив, що будь-яку інформацію щодо звільнення спостерігачів насамперед надаватиме ОБСЄ.
Крім цього, речник спецмісії ОБСЄ зазначив, що загалом ситуація із безпекою у Донецькій області залишається дуже нестабільною, з періодичним боями між різними групами. За словами Боцюрківа, у Луганській області ситуація також є нестабільною. "В інших частинах України - переважно спокійно", - додав речник.
Нагадаємо, увечері минулого понеділка спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні втратила зв'язок з чотирма своїми співробітниками у Донецькій області. Минулого четверга ще одна команда місії ОБСЄ у складі чотирьох співробітників та перекладача була зупинена озброєними людьми на блокпості в районі Сєверодонецька (Луганська область). Зараз зв'язку з ними також немає.
Раніше Боцюрків заявив, що місія не планує евакуацію з Донбасу і буде працювати там далі.
На сьогодні спеціальна місія ОБСЄ в Україні налічує 324 співробітники, 294 з яких є міжнародними працівниками з 40 країн світу. Вони дислоковані у 10 містах країни.
- Актуальне
- Важливе