live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Чорнобилі з'явився перший символічний мурал

Португальський стріт-арт художник Антоніо Коррейя (Pantonio) розмалював одну зі стін центральної вулиці міста Чорнобиль до 30-річчя катастрофи

Про це повідомляє Еспресо.TV.

У своїй роботі автор зобразив зародження нового життя після техногенної катастрофи. Кролики символізують повернення тварин та відродження усього живого на територію, яка вважалася непридатною для існування.

null

"Робота на такій локації – це виклик та мрія багатьох стріт-артистів, а також велика відповідальність. Адже малюнок пов'язаний із трагедією, що сталася 30 років тому. Трагедією, що зачепила багато країн та поколінь", – зазначає Pantonio.

null

Ідея створення муралу у Чорнобилі належить Sky Art Foundation, куратор проекту – Олег Соснов. 

"Проект є мистецьким та інформативним водночас. Він має на меті змінити уявлення про сучасне життя у зоні відчуження", – акцентує Олег Соснов. 

null

null

Розвиток урбаністичного мистецтва – один із напрямків діяльності Sky Art Foundation.

"Розпис стіни у зоні відчуження – це своєрідний маніфест. Привернення уваги широкої громадськості до катастрофи, нагадування про те, як слід поводитися з атомом та не забувати, що немає нічого важливішого за людське життя. У той же час, створений мурал символізує відродження та надію", – підкреслює засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

null

null

Фото: Максим Дондюк 

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сталася 26 квітня 1986 року. У результаті вибуху на чорнобильському реакторі Україна зазнала серйозних та довготривалих наслідків. Зокрема, було назавжди поховано безліч дрібних селищ та міст, уряд був змушений вивести із сільськогосподарського обігу понад 5 млн. га землі. Радіація поширилася на території України, Білорусії, Росії, країн Прибалтики та Скандинавії. 

новини партнерів

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати