live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Чорнобилі з'явився перший символічний мурал

Португальський стріт-арт художник Антоніо Коррейя (Pantonio) розмалював одну зі стін центральної вулиці міста Чорнобиль до 30-річчя катастрофи

Про це повідомляє Еспресо.TV.

У своїй роботі автор зобразив зародження нового життя після техногенної катастрофи. Кролики символізують повернення тварин та відродження усього живого на територію, яка вважалася непридатною для існування.

null

"Робота на такій локації – це виклик та мрія багатьох стріт-артистів, а також велика відповідальність. Адже малюнок пов'язаний із трагедією, що сталася 30 років тому. Трагедією, що зачепила багато країн та поколінь", – зазначає Pantonio.

null

Ідея створення муралу у Чорнобилі належить Sky Art Foundation, куратор проекту – Олег Соснов. 

"Проект є мистецьким та інформативним водночас. Він має на меті змінити уявлення про сучасне життя у зоні відчуження", – акцентує Олег Соснов. 

null

null

Розвиток урбаністичного мистецтва – один із напрямків діяльності Sky Art Foundation.

"Розпис стіни у зоні відчуження – це своєрідний маніфест. Привернення уваги широкої громадськості до катастрофи, нагадування про те, як слід поводитися з атомом та не забувати, що немає нічого важливішого за людське життя. У той же час, створений мурал символізує відродження та надію", – підкреслює засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

null

null

Фото: Максим Дондюк 

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сталася 26 квітня 1986 року. У результаті вибуху на чорнобильському реакторі Україна зазнала серйозних та довготривалих наслідків. Зокрема, було назавжди поховано безліч дрібних селищ та міст, уряд був змушений вивести із сільськогосподарського обігу понад 5 млн. га землі. Радіація поширилася на території України, Білорусії, Росії, країн Прибалтики та Скандинавії. 

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати