live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Єврокомісія стане "справжнім європейським урядом"

Голова Європарламенту Мартін Шульц вважає, що наслідком Brexit має стати перетворення Європейської Комісії на "справжній європейський уряд", підконтрольний європарламентарям

Про це повідомляє DW.

Європейський уряд має "підпорядковуватися парламентському контролю з боку Європарламенту та ще однієї палати, що складатиметься з представників країн-членів"-, каже політик.

Такий розподіл влади, наголошує Шульц, відомий людям в кожній окремій країні, тож він "зробить політичну відповідальність на рівні ЄС прозорішою". Якщо таке відбудеться, то невдоволення ЄС з боку громадян більш не призводитиме до того, що його існування в принципі ставитимуть під сумнів. Навпаки, громадяни зможуть самі "шляхом виборів заміняти один європейський уряд іншим", зазначає голова Європарламенту.

Шульц вказав на те, що Євросоюзові часто закидають вину за прорахунки, за які насправді мають нести відповідальність національні уряди країн-членів блоку. Тож ідеться не про "більше Європи", а про те, щоб "чітко визначити, що громадяни можуть і мають право очікувати від ЄС у певних сферах", аргументує Шульц. На даний момент багато процедур прийняття рішень, на його думку, є надто заплутаними та непрозорими.

На думку Шульца, ЄС не має права вмішуватися у ті питання, які можуть бути вирішені на регіональному чи національному рівні. Натомість Євросоюзу слід зосередитися на тих питаннях, які європейські країни можуть подолати лише спільними зусиллями, зазначив голова Європарламенту.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати